ŠTÍTEK: pěší stezka

Pět Ukrajinců se snažilo projít nelegálně hranici. V Náchodě je zadrželi.
V uplynulých dnech se podařilo společnými silami právě s Armádou ČR ve večerních hodinách zadržet na turistické stezce Bedřichovka - Lasówka v Orlických horách pět občanů Ukrajiny, kteří se pokusili tímto způsobem dostat bez kontroly na území České republiky. Podle dostupných informací přicestovali z Ukrajiny do schengenského prostoru přes polský hraniční přechod Medyka na základě platného cestovního dokladu.  

VIDEO: Pět Ukrajinců se snažilo projít nelegálně hranici. V Náchodě je zadrželi

Zločiny a soudy
Rozpracovaná Tichá.
Linec - Již existující populárně naučná turistická stezka s názvem Zemská cesta po hradech a zámcích jižních Čech a Mühlviertlu se dočká rozšíření o zrekonstruované objekty, například o nově zastřešenou tvrz v Tiché.

Rozšíříme se sousedy Zemskou stezku

Z okolí
Ilustrační foto.
Milovníky Českého ráje a Prachovských skal jistě potěší nový knižní titul, který provede čtenáře tímto překrásným koutem naší země. Autor knihy Kouzlo Prachovských skal Jan Jareš, toho času pětasedmdesátiletý, je horolezec z Jičína.

V nové knize poznáte kouzlo Prachovských skal

Jičínsko
Ilustrační fotografie.
S hledáním jiné trasy musí počítat výletníci na kolech, které o víkendu zláká počasí k vyjížďce do přírody v okolí Čelákovic, aby si odpočinuli od domácího stereotypu vynucovaného opatřeními k omezení šíření koronaviru. Část Labské cyklostezky číslo 2 je u Čelákovic čerstvě uzavřena. 

Práce na železnici odklánějí cyklisty na objížďku

Z okolí
Ilustrační foto.
Bezmála čtyřicet milionů korun je nyní v balíčku, který nabízí z Programu rozvoje venkova k přerozdělení Místní akční skupina (MAS) Posázaví. Ta proto vyhlásila už čtvrtou výzvu. Vztahuje se k podpoře agroturistiky, lesů, vody a rekreace, místních výrobců a obnově venkovských škol, školek a spolků. Přijímání žádostí o peníze začalo ve středu 8. ledna a potrvá další tři měsíce.

V Posázaví si řeknou o čtyřicet milionů korun

Benešovsko
Návštěva vlašimských studentů v Německu.
Příjemný týden při výměnném pobytu v rodinách vrstevníků, studentů Walther-Groz-Schule v německém Albstadtu, strávilo šest studentů z vlašimské obchodní akademie a stejný počet z tamního gymnázia. Podobně, jako předešlých letech je čekal pestrý program.

Tucet mladých lidí z Vlašimi objevovalo město Albstadt

Benešovsko
Kůrovec - lýkožrout smrkový. Ilustrační foto.
Turistická stezka vedená po hřebeni z Prachatic na rozhlednu Libín, tak zvaná Hřebenovka a přilehlé lesní porosty jsou pro turisty uzavřené.

Brouk musí z lesa

Prachaticko