ŠTÍTEK: pěší stezka

Z bezmála třicetimetrové rozhledny na Hradišťském vrchu uvidíte za dobrých podmínek i Alpy a Plechý. Otevřena bude každý den.
Hradiště /VIDEO/– Stovky lidí si v sobotu nenechaly ujít otevření nové rozhledny na Hradišťském vrchu u Kaplice. Na vystoupání 131 dřevěných a osmnácti kovových schodů na vrcholek stavby stáli zájemci frontu.
55 fotografií

Kaplicko má novou atrakci

Českokrumlovsko
Pochod Českým rájem - Putování za rumcajsem.
Turistická sezona je na dohled a jedna z největších turistických organizací v Česku připravuje snad nejproslavenější výšlap. Zahájení známého pochodu za Rumcajsem, Mankou a Cipískem se počítá na hodiny a pořadatelé z Klubu českých turistů v Jičíně mají plné ruce práce.

Rumcajs svolává turisty do Českého ráje

Jičínsko
Tetřev hlušec, ilustrační foto
Šumava – Uzavřeny pro pěší turisty budou od pátku 16. listopadu až do 14. července příštího roku dvě turistické stezky na Šumavě, další stezka je od 16. listopadu uzavřena pro cyklisty.

Sezónní uzávěry chrání tetřeva

Klatovsko
Na cyklotoulky kolem Vodňan se vydalo 118 cyklistů.
Vodňany – Na cyklotoulky s názvem Na kole okolo Vodňan se v sobotu 22. září vydalo 118 lidí. Cyklisté mohli vyjet na tři různé trasy o délkách čtyři, dvacet a padesát kilometrů. Převážné vedly po cyklostezkách, cyklotrasách a turistických stezkách.
11 fotografií

Cyklisté vyjeli na toulky kolem Vodňan

Strakonicko
Ilustrační foto
Zdobnice - Zdobnice láká hlavně v zimě na sjezdovky. Do budoucna by se tu mohl stát novým cílem návštěvníků Dům přírody Orlických hor, který představí nejvýznamnější turistické stezky a cíle oblasti, regionální produkty a má vést i k ochraně přírody. Zázemí najde v bývalé zdobnické obecní škole a jeho provozovatelem bude obec.

Dům přírody Orlických hor vznikne do tří let

Rychnovsko
Bivak na Smrku.
Jizerské hory – Bivak na Smrku. Tak zní název vítězné fotografie, která vzešla z ankety Zaostřeno na Jizerky. Pořídil ji Jakub Jirkův a ve finálovém kole obdržel 1493 hlasů. Anketa běžela po dobu letních prázdnin a čtenáři Deníku odevzdali necelých devět tisíc hlasů.

Čtenáři rozhodli o nejkrásnější fotce Jizerských hor

Liberecko
Táborská Správa lesů zápasí s rozepřemi mezi zaměstnanci a novým jednatelem, kůrovcem i s novou vizí hospodaření.
Tábor – Do funkce nového jednatele táborské Správy lesů nastoupil v dubnu Daniel Černý. Jak se ukázalo na posledním zasedání zastupitelstva, změna jednatele přinesla nejen bouřlivou reakci nespokojených zaměstnanců Správy lesů, ale vyvolala otázky, jak se v lesích hospodařilo dříve.

V táborských lesích hoří spory

Táborsko
Ilustrační foto.
Tábor – Do funkce nového jednatele táborské Správy lesů nastoupil v dubnu Daniel Černý. Jak se ukázalo na posledním zasedání zastupitelstva, změna jednatele přinesla nejen bouřlivou reakci nespokojených zaměstnanců Správy lesů, ale vyvolala otázky, jak se v lesích hospodařilo dříve. Situaci neuklidnila ani nastalá kůrovcová kalamita.

Bouře přišla do lesů města Tábor

Z okolí
Silniční most u Cerekvice nad Loučnou se už brzy dočká plánované rekonstrukce.
Benešov – Už příští rok by se podle informací Ředitelství silnic a dálnic mohla začít přestavovat hodně nebezpečná křižovatka na jihu Benešova, kterou motoristé znají jako tu U Topolu. Pro Benešovský deník to uvedla mluvčí ŘSD Nina Ledvinová. „Vzniknout by tam měla spirálová okružní křižovatka,“ potvrdila mluvčí.

Při cestě do Konopiště má pomoci chodcům a cyklistům lávka

Benešovsko
Bleskové povodně podemlely ve Vysokých Tatrách i silnice.
Sever Slovenska sužují již několik dní vydatné deště, které zapříčnily lokální záplavy. Kvůli nim už muselo být evakuováno téměř 300 obyvatel. Horská záchranná služba (HZS) a Štátne lesy Tatranského národného parku (ŠL TANAP) vydaly upozornění pro návštěvníky Tater o uzavření některých turistických stezek přes Bílovodskou a Javorovou dolinu, a to kvůli podemletí a strhnutí mostů. Varovaly také návštěvníky, aby do dolin nevstupovali. Horská záchranná služba o tom informovala na svém webu.  
5 fotografií

Vysoké Tatry bičují deště. Kvůli záplavám museli hasiči evakuovat téměř 300 lidí

Svět
Liberec je osmým zastavením stezky Via Sacra.
Liberec – Turistická stezka "VIA SACRA" vede již více než 12 let Trojzemím, propojuje výjimečné sakrální památky v Horní Lužici, severních Čechách a Dolním Slezsku. Trasa lemována kostely, uměním a kulturou nabízí cestu do minulosti i k sobě samému. Je pevně zakotvena v místní turistické infrastruktuře. 
9 fotografií

FOTO: Liberec je osmým zastavením stezky Via Sacra

Liberecko
Velká maminkovská očista.
Linec - Přes dva metry vysoká, zhruba dva a půl metru v průměru, zářivě červená „Velká máma“ trůnila od roku 1998 za odbornou vyšší školou ve Steyru při turistické stezce.

U sousedů křísí „Big Mama“

Z okolí