ŠTÍTEK: Petr Mašek

Čerstvý mistr světa Jiří Svoboda se rozmýšlí, kudy svůj motocykl provede v jednom z úseků andorského světového šampionátu.
Náchodsko - Historického triumfu dosáhli trialoví reprezentanti České republiky na nedávném mistrovství světa družstev, které se konalo poslední zářijový víkend. V Andoře se tým ve složení Martin Křoustek, Petr Mašek, Pavel Balaš a náchodský Jiří Svoboda stal vítězem celého klání, kterého se zúčastnilo pětadvacet zemí ze všech světadílů.
2 fotografie

Náchodský Jiří Svoboda světovým šampionem

Ostatní sporty
Ilustrační foto
PLZEŇSKO - Česká pošta uvažuje o zrušení sedmi poboček v okrese Plzeň–jih a jedné na severním Plzeňsku. Lidé z Čížkova, Dožic, Horšic, Měcholup, Nekvasov, Roupova, Vrčeně a severoplzeňské obce Krsy tak budou podle všeho od začátku příštího roku odkázáni na motorizovanou poštovní hlídku.

Pošty nám nerušte, volají lidé

Plzeňsko
Ilustrační snímek.
Rychnovsko - První okresní derby Rychnovska v nejvyšší krajské soutěži se odehrálo hned ve druhém kole na rychnovském hřišti.Doudlebský Velešov měl na úvod sezony velmi těžký los a po prohře s královéhradeckou Olympií nestačil ani na exdivizní Trutnov.

První okresní derby bez gólu

Fotbal
Značka Pozor kachny musí dolů. Obyvatelé Záluží se jí ale nechtějí vzdát. Říkají, že se jedná o recesi, která nikoho neohrožuje
Záluží - Záluží u Spáleného Poříčí na jižním Plzeňsku zřejmě definitivně přijde o svou raritu, značku Pozor kachny na kraji obce.

Značky s kachnami zmizí

Česko
Ilustrační foto
VRČEŇ - Při požáru rodinného domku ve Vrčeni na jižním Plzeňsku se v sobotu po třetí hodině ranní vážně popálil 43letý muž. Musel být převezen vrtulníkem letecké záchranné služby na Kliniku popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze.

Při požáru se popálil majitel domu

Plzeňsko
Trojice českých horolezců na vrcholu kolumbijské hory s názvem Cukrový chleba: zleva Richard Müller, Ladislav Nejedlý a Mladoboleslavák Petr Mašek.
Jeli sice za lezeckou pohodou, ale také za technicky náročnějším lezením než třeba v Himáláji. Čtveřice českých dobrodruhů včetně mladoboleslavského horolezce Petra Maška se právě vrátila z expedice v kolumbijském pohoří Sierra Nevada del Cocuy. Výsledek? Tři výstupy na vrcholy vysoké přes pět tisíc metrů!
7 fotografií

Další cíl horolezce Maška: Mount Everest!

Boleslavsko
Valdštejnovu smrt horoskop nepředpověděl
PRAHA - Už zítra se ve Valdštejnském paláci Senátu PČR pro veřejnost otevře výstava nazvaná Albrecht z Valdštejna a jeho doba. Jejím hlavním pořadatelem je Senát PČR a spolu s ním ji připravilo Národní muzeum a Vojenský historický ústav.

Valdštejnovu smrt horoskop nepředpověděl

Umění
Obecní úřad Vrčeň
VRČEŇ - Fotogalerii domů seřazených podle popisných čísel nabízí webové stránky obce Vrčeň na jižním Plzeňsku. „Napadlo nás, že bychom nějak mohli prezentovat a hlavně také dokumentovat naši malebnou vísku. Přemýšleli jsme, jakým způsobem. Zároveň jsme chtěli oživit naše internetové stránky, takže zvítězila prezentace domů na internetu,“ sdělil vrčeňský starosta Petr Mašek.

Ten dům u nás také stojí?

Plzeňsko
Lokomotiva Břeclav
BŘECLAV - Svébytné herní pojetí a precizní obrana. Basketbalové zbraně, na něž se hodlá spoléhat v nové sezoně tým Lokomotivy Břeclav. Novic krajské soutěže OP I mužů hýří před vyvrcholením ligy sebevědomím. Černého Petra chce totiž přenechat jiným.

Břeclav? Nováček s velkými plány

Ostatní sporty
V opravené budově divadla se zabydlují také šéfka souboru opery a operety Ludmila Machytková a ředitel Václav Kožušník.
OLOMOUC - Moravské divadlo mělo v pátek 31. srpna návštěvní den. Velkolepá rekonstrukce jeho zázemí za čtvrt miliardy korun totiž skončila, a tak se sem mohly přijít podívat i stovky milovníků olomoucké scény.

Hotovo. Olomouc má moderní divadlo

Olomoucko
Ilustrační foto
PLZEŇSKO - Někteří jihoplzeňští starostové vznik Ligy starostů (LS) obcí nesouhlasících s umístěním americké radarové základny v České republice vítají, jiní jsou ostře proti. Zakladací listinu podepsalo 30 starostů, téměř všichni ze Středočeského kraje.

Starostové nejsou jednotní

Plzeňsko
Ilustrační foto.
PLZEŇSKO - Ilegální billboardy a jiné reklamy jsou trnem v oku policistům. Ti každoročně označí desítky poutačů, které by měly z okolí silnic zmizet.

Černé billboardy plní sklady

Česko
Historik Tomáš Niesner představuje expozici.
BRUNTÁL - Návštěvníci bruntálského muzea mohou do konce září nahlédnout do vzácných knih zámecké knihovny. Několik desítek svazků starých přes 300 let, které nejsou při běžných prohlídkách zámku dostupné, představuje poprvé výstava s názvem Od antiky k železnici.

Bruntálské muzeum vystavuje 300 let staré knihy

Opavsko
Historik Tomáš Niesner představuje expozici.
BRUNTÁL - Návštěvníci bruntálského muzea mohou do konce září nahlédnout do vzácných knih zámecké knihovny. Několik desítek svazků starých přes 300 let, které nejsou při běžných prohlídkách zámku dostupné, představuje poprvé výstava s názvem Od antiky k železnici.

Bruntálské muzeum vystavuje 300 let staré knihy

Volný čas
Ilustrační foto
TANVALD - Příznivci trialu se těší na nacházející víkend, ve kterém v Tanvaldské kotlině proběhne další ročník tradičních Tanvaldských šlapaček – LADYBIRD TRIAL 2007. Závod, který je zařazen do seriálu mistrovství České republiky se uskuteční v sobotu 4. a v neděli 5. srpna.

Tanvaldské šlapačky jsou v kotlině již tento víkend

Ostatní sporty