ŠTÍTEK: Petr Mašek

Jiří Babínek.
Polná – Zprvu to vypadalo na veliké trápení, ale po 13. kolech fotbalového krajského přeboru mužů je výběr TJ Sapeli Polná v tabulce tam, kde byl očekáván, tedy v horní půlce. Ovšem podzim to nebyl zcela ideální. Trenéra předseda klubu Jiří Babínek v jednu chvíli dokonce uvažoval, že se z postu kouče odvolá.

Babínek: Po nepovedeném začátku ukázali hráči charakter

Fotbal
Ilustrační fotografie.
Choceň – Vrátili se bez bodů. Co rozhodlo? Velmi úspěšné přesilové hry, v nichž Chotěboř skórovala hned třikrát. I proto hokejisté Chocně prohráli ve třetím kole nadstavby krajské ligy 4:6. Domácí se dostali před nedělním utkáním na druhé místo, Spartak je šestý.

Starý známý poznatek. Přesilovky klíčem k úspěchu

Hokej
Horolezec Petr Mašek pod Čo Oju
Mladá Boleslav – Mladoboleslavská městská rada má nového člena. Z pracovních důvodů na svou funkci rezignoval Jakub Starý (ANO 2011 a Volba pro Mladou Boleslav), který v radě města zasedal od posledních komunálních voleb. Novým členem rady města se stal Petr Mašek, známý mladoboleslavský horolezec.

Novým členem boleslavské městské rady je horolezec Petr Mašek

Boleslavsko
Petr Mašek se připravuje na svoji čtvrtou osmitisícovku. Má za sebou vyčištění kolene a pobyt v nemocnici kvůli zánětu slepého střeva. Čeká ho operace.
Mladá Boleslav – Zdravotní patálie horolezce Petra Maška pokračují. Snad se ale blýská na lepší časy. I tak je ale jasné, že jeho sen zdolat příští rok jednu z nejvyšších hor světa Dhaulágiri (8175 m nad mořem, leží v Himálaji) se nevyplní. To avizoval před pár dny, kdy měl za sebou vyčištění a revizi kolenního kloubu. Věděl ale, že ho čeká operace slepého střeva. I po zaléčení zánětu se ukázalo, že střevo musí ven.
12 fotografií

Horolezec Petr Mašek je po operaci

Boleslavsko
Petr Mašek a Radek Jaroš
Mladá Boleslav – Patří ke špičkovým českým horolezcům. Má za sebou úspěšně zdolané tři osmitisícovky a další náročné výstupy. Začal přípravu na jarní výstup na sedmou nejvyšší horu světa Dhaulágiri (8157 m. n. m., plánovali s Markem Novotným prvovýstup severovýchodní stěnou. Nakonec je vše jinak.
12 fotografií

Horolezec Petr Mašek: Sen o Dhaulágiri se rozplynul!

Boleslavsko
Ilustrační foto.
Česká Třebová, Choceň - Zcela rozdílné pocity měli účastníci krajské ligy. Kohouti se mohli v případě vítězství v Chotěboři vyhoupnout do čela, ale šanci nevyužili. Domácí jim to nedovolili. Česká Třebová prohrála 2:5.

Spartak obral Skláře, Kohouti odmítli jít do čela

Hokej
Rhonda Vincent
Mladá Boleslav/Praha – Příznivcům Saloonu v modrém, cyklu koncertů kapel hrajících bluegrass a country, je není třeba představovat. Jiří Šubr a Roman Zajíček tu se skupinou Barbecue vystupují pravidelně. Nyní tito dva muzikanti sami organizují akci, která aspiruje na to stát se bluegrassovou událostí roku – v pražském Rudolfinu představí Praze královnu amerického bluegrassu Rhondu Vincent!

KRÁTCE: Přivezou hvězdu bluegrassu

Volný čas
Český skokový pohár na kolbišti JK Hřebčín Suchá.
Litomyšl – Dva starty v základním kole, dva starty ve finále a ani jedna chyba na překážkách, jen dva trestné body za překročení stanoveného času. Velká cena Litomyšle snad nepamatuje takovou dominanci, jakou předvedla Barbora Tomanová. Extraligová soutěž nabídla strhující představení reprezentantky Jezdeckého klubu Dance and Jump.
31 fotografií

Tomanová byla korunována královnou Suché

Ostatní sporty
Velká cena Litomyšle.Cena společnosti Mach.
Pardubický kraj, Litomyšl - Rok se sešel s rokem, za dveřmi je druhý červnový víkend a to znamená jediné. V areálu Jezdeckého klubu Hřebčín Suchá se sejdou vyznavači parkurového sportu. Těší se na nejvýznamnější akci, jaká se v tomto odvětví v regionu koná: Velkou cenu Litomyšle!

Milovníci koní upírají svůj zrak do areálu v Suché

Ostatní sporty
Špička českého jezdeckého sportu se sejde na kolbišti v Suché.
Litomyšl – Rok se sešel s rokem, za dveřmi je druhý červnový víkend a to znamená jediné. V areálu Jezdeckého klubu Hřebčín Suchá se sejdou vyznavači parkurového sportu. Těší se na nejvýznamnější akci, jaká se v tomto odvětví v regionu koná: Velkou cenu Litomyšle!

Milovníci koní míří na Velkou cenu Litomyšle

Ostatní sporty
DVA SMÍŠCI. Nevidomý horolezec Jan Říha (vlevo) a jeho kamarád Jan Trávníček.
Nové Město nad Metují – Společně byli vloni součástí expedice, která dobyla vrchol šesté nejvyšší hory světa CHO-OYU. Zatímco horolezec Jan Trávníček se na vrchol (8201 m n. m.) podíval, jeho nevidomý kamarád Jan Říha dosáhl svého nového výškového rekordu 7500 m n. m. Oba dva horolezci byli v pátek hosty slavnostního vyhlášení ankety „Sportovec Nového Města nad Metují za rok 2016".

„Je to o tom, mít někoho, kdo vás povede“

Ostatní sporty
Magistrát města Ústí nad Labem.
Ústí nad Labem - Potřebujete znát územní plán, záplavová území, katastrální mapy, nebo třeba jen brouzdat historickými mapami města Ústí? Můžete, ústecký magistrát kvůli tomu nechal zpracovat celý mapový portál. Teď plánuje jeho výraznou modernizaci.

Ústí zmodernizuje mapový portál. Za miliony

Ústecko
Radek Jaroš
Nové Město na Moravě - Elbrus byl pokořen. Tak zní zpráva novoměstského horolezce Radka Jaroše z nejvyššího ruského pohoří Kavkaz. Tenhle výstup ani zdaleka nepatří mezi ty nejsložitější v jeho kariéře, podstatně zajímavější byla cesta, jakou se pod úpatí dostal. V každém případě nejdůležitějším faktem je, že Jaroš zasadil třetí kamínek do plánované série Koruna světa.

Elbrus. Jaroš pokračuje v plnění Koruny světa

Ostatní sporty
Horolezci navštívili ve Lhase jeden z chrámů
Mladá Boleslav/ Lhasa - Výprava na osmitisícovku Čo Oju, kterou právě absolvuje mladoboleslavský horolezec Petr Mašek spolu s jedenáctkou odvážných, je v tuto chvíli na cestě k základnímu táboru

Horolezci míří do základního tábora

Boleslavsko