ŠTÍTEK: Petr Mašek

Petr Mašek s Radkem Jarošem a Lukášem Krejčím na vrcholu Denali
Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - O tom, že bude výprava na Aljašku hodně jiná než předchozí expedice, věděl mladoboleslavský horolezec Petr Mašek už od začátku. I přesto ho ale nejvyšší hora ledového státu překvapila, a ne vždy to byly příjemné okamžiky. Na co z této výpravy s Radkem Jarošem určitě nezapomene?

Horolezec Petr Mašek z Mladé Boleslavi: Na Aljašku znovu nechci

Středočeský kraj
Ilustrační foto
Praha - Maximální denní teploty se příští týden budou pohybovat mezi 20 až 26 stupni. V následujících třech týdnech pak bude průměrná denní teplota zvolna stoupat. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi ČHMÚ na období od 6. června do 3. července. Nejvíce srážek by podle meteorologů mělo spadnout na přelomu měsíců.

V červnu se bude mírně oteplovat, na konci měsíce ale zaprší

Praha
Radek Jaroš
Nové Město na Moravě - Jednu pomyslnou korunu už má doma. Novoměstský horolezec Radek Jaroš nedávno zkompletoval tu Himálajskou, kterou zdobí zdolání všech osmitisícovek světa bez použití kyslíkového přístroje. Učinil tak jako první Čech a patnáctý člověk v historii. Nyní zdárně pokračuje v Koruně světa, jejímž smyslem je vystoupit na nejvyšší vrchol všech sedmi kontinentů.

Jaroš pokořil Denali. Radost mu však kalí hořká pachuť slz

Ostatní sporty
Ilustrační foto.
Západní Čechy – Obyvatelům velkých měst by se mnohdy možná ani nesnilo o výhodách, které nabízí život na venkově. Zastupitelé malých a menších obcí si obyvatel váží, nabízejí jim nejrůznější bonusy a samozřejmě se pomocí nich také pokoušejí lákat obyvatele nové.

Venkov láká na peníze i služby

Plzeňsko
Ilustrační foto.
Lidé, kteří podstoupili úspěšnou operaci šedého zákalu, mají až o 40 procent vyšší pravděpodobnost, že se dožijí vysokého věku. Vyplývá to ze studie australských vědců. Psychika se po operaci vylepší, lidé vedou aktivní život bez závislosti na okolí, lépe spí. Tím u nich klesá riziko vysokého krevního tlaku, cukrovky či infarktů, a tedy úmrtnost, ukázal výzkum s názvem Blue Mountains Eye Study. Jeho závěry potvrdila primářka brněnské oční kliniky NeoVize Šárka Skorkovská.

Úspěšná operace šedého zákalu prodlužuje život

Zdraví
RADEK JAROŠ, který zrovna nasedá na bob. To ještě neví, jak jízda dopadne.
Mnichovo Hradiště - Žoviální přístup k divákovi, líčení horolezeckých dobrodružství z nejvyšších hor světa ve formě srozumitelné i naprostému laikovi. To je to, čím na besedách sbírá body Radek Jaroš, jeden z nejúspěšnějších světových horolezců. Je zároveň teprve patnáctým obyvatelem planety Země, kterému se podařilo pokořit všechny osmitisícovky světa.

Horolezce, který zdolal osmitisícovky světa, málem zabily boby

Středočeský kraj
Novoměstský horolezec Radek Jaroš
Nové Město na Moravě – Rodák z Nového Města na Moravě, horolezec a držitel Koruny Himálaje Radek Jaroš, chce letos zdolat první horské vrcholy pro získání Koruny světa. Za nejvyšší horou Severní Ameriky Mount McKinley odlétá 17. května.

Radek Jaroš začne v květnu kompletovat Korunu světa

Žďársko
Tomáš Pilc cestou na Mont Blanc.
Kutná Hora - Tomáš Pilc z Horolezeckého oddílu Sparta Kutná Hora zdolal v zimě s partou kamarádů nejvyšší horu Evropy Mont Blanc (4807 metrů nad mořem). Na nejvyšší vrchol starého kontinentu se vrátil po sedmnácti letech. Vrcholku dosáhl po čtyřapůldenním výstupu v neděli 6. prosince 2015 okolo desáté hodiny dopolední.

Horolezec Tomáš Pilc vylezl podruhé v životě na Mont Blanc

Středočeský kraj