ŠTÍTEK: Petr Mašek

Letošní sezónu má Petr Mašek oproti svým zvyklostem "skálolezeckou".
Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Poté, co nepřízeň přírody zhatila expedici na osmitisícovku Cho Oyu, rozhodl se mladoboleslavský horolezec Petr Mašek využít letošní rok ke splnění trošku netradičních cílů, na které při expedicích není čas. Kromě toho, že se mu podařilo v solidním čase absolvovat triatlon, patřící do série iron man, má před sebou i skalní lezení. A to velmi aktuálně, na Sardinii totiž odletěl ve čtvrtek.

Výprava na Sardinii: čtveřici horolezců je dohromady 210 let

Středočeský kraj
Radek Jaroš
Brno – Zčásti o umanutosti, zčásti o zdolávání obecně lidských limitů. A také o kompromisech a ceně, kterou je někdy nutné za splnění vlastních snů zaplatit. Také to zachycuje nový dokumentární film Cesta vzhůru, jenž sleduje životní příběh známého vysokohorského lezce Radka Jaroše. Jaroš film ve středu večer osobně uvede v Kině Scala – v brněnské premiéře.

Vysokohorský lezec Radek Jaroš vzývá k Cestě vzhůru

Volný čas
Ilustrační foto.
Praha - Po části pražské Plzeňské ulice nepojedou od soboty 15. srpna tramvaje. Dopravní podnik (DPP) chystá opravu v úseku mezi Bertramkou a Klamovkou. Novinářům to v pátek řekli dopravní ředitel DPP Jan Šurovský a Petr Mašek, vedoucí odboru Správa a technické zajištění dopravní cesty tramvaje DPP. Podnik chystá i opravu Vršovické ulice a opravy se uskuteční i na trati od křižovatky ulic Havlíčkova a Na Poříčí až ke Štefánikovu mostu.

Po části pražské Plzeňské ulice nepojedou od 15. srpna tramvaje

Praha
Horolezec Petr Mašek
Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Měla to být další z výjimečných expedic, které se chtěl mladoboleslavský horolezec Petr Mašek zúčastnit. Výstup na osmitisícovku Cho Oyu byl vlastně jeho nápad, chtěl s sebou vzít nejen kamaráda, kterému slíbil zážitek výstupu na velehoru. Součástí expedice byl i nevidomý horolezec Jan Říha, takže o mediální zájem nebyla nouze. Ovšem nadějím je konec, cesta se odkládá.

Horolezec Petr Mašek: Zemětřesení nám udělalo čáru přes rozpočet

Středočeský kraj
Petr Mašek běžel Pražský maratón už potřetí
Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Známý adrenalinový sportovec Petr Mašek má za sebou zajímavý rok, ale vypadá to, že nudit se nebude ani v nadcházejících měsících. Po loňské mediálně pozorně sledované expedici na K2 ho čeká v tomto roce další osmitisícovka. Na podzim se vydá na Cho Oyu, a i tahle výprava se bude od ostatních lišit.

Horolezec Petr Mašek: Letos pořád 'narážím' na nevidomé

Středočeský kraj
Radan Lenc - vítěz ankety Sportovec Mladoboleslavska 2014
Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Kdo nemá v Mladé Boleslavi hůl, jakoby ne
existoval. Tak lze v krátkosti shrnout výsledky ankety Sportovec Mladoboleslavska, která ve čtvrtek v podvečer zažila své slavnostní vyhlášení. To se konalo v boleslavském Domě kultury a pořadatelé, v čele s vyhlašovatelem ankety Boleslavským deníkem, si opět přichystali specialitu.
65 fotografií

Sportovním králem se stal hokejista Radan Lenc

Ostatní sporty
Štěpán Goiš.
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - K divadlu tíhl už na střední škole. Po Purkyňově gymnáziu ve Strážnici nastoupil na Univerzitu Palackého v Olomouci, kde studuje obor teorie a dějiny dramatických umění. Třiadvacetiletý Štěpán Goiš z Veselí nad Moravou (na snímku) si nyní plní svůj sen. Většinu posledních dvou let tráví ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti.

23letý student Štěpán Goiš: Ve Slováckém divadle jsem hrající inspicient

Volný čas
Do úklidové štafety se zapojili i manželé Maškovi.
Netvořice – Zájem na tom, aby naše okolí nebylo plné odpadků, mají i manželé Helena a Petr Maškovi z Netvořic, kteří se v sobotu zapojili do prvního ročníku Úklidové štafety v Netvořicích. I oni vidí soužití člověka s přírodou stejně jako Šárka Zemanová, iniciátorka celé akce.

Podle Heleny nejsou některé akce smysluplné

Benešovsko
Ilustrační foto.
Rychnovsko – Pátým kolem pokračuje tradiční anketa, v níž fotbaloví fanoušci prostřednictvím internetu volí svého Borce kola. Titul Krajského borce čtvrtého kola získal David Komárek ze Zdelova, jenž obdržel rekordních 355 hlasů. Na druhém místě skončil Petr Mašek z Kostelce nad Orlicí (126 hlasů) a o třetí příčku se rozdělili  Lukáš Jelen z Opočna a Pavel Mráz z Častolovic (oba 14 hlasů).

Zvolte si svého krajského borce kola

Fotbal
Honza Trávníček zdolal svou čtvrtou osmitisícovku. Tentokrát vylezl na druhou nejvyšší horu světa
Plzeň – Druhou nejvyšší horu světa zdolal v sobotu v Pákistánu bez použití kyslíkového přístroje Plzeňan Honza „Tráva" Trávníček. „Splnil se mi sen," okomentoval svůj výstup na K2 v pohoří Karakoram horolezec, který v minulosti zdolal osmitisícovky Gasherbrum, Manaslu a Annapurna. Ve chvíli, kdy na vrcholu hory ve výšce 8 611 metrů stanul, hustě sněžilo.

Pokořitelé K2 se už vrátili do bezpečí

Plzeňsko
Horolezec Radek Jaroš
Nové Město na Moravě - Český horolezec Radek Jaroš se v základním táboře zotavuje z náročného sobotního výstupu na K2, která mu jako jediná chyběla ke zkompletování "Koruny Himálaje". Na oslavy nemá moc sílu a v rozhovoru přiznal, že měl při závěrečném výstupu krizi a dokonce chvíli pochyboval, jestli se na vrchol druhé nejvyšší hory světa vůbec dostane. Nyní se chce co nejdříve dostat do České republiky, kde mu prý teprve asi všechno dojde a kde by chtěl úspěšnou expedici pořádně oslavit.
3 fotografie

Jaroš se zotavuje a přiznal, že měl při výstupu velkou krizi

Ostatní sporty
Radek Jaroš
Nové Město na Moravě - Horolezec Radek Jaroš úspěšně sestoupil do základního tábora z vrcholu, své poslední zdolané 14. osmitisícovky, na níž stanul v sobotu odpoledne pákistánského času. Jeho spolulezci Jan Trávníček a Petr Mašek přenocují ve druhém výškovém táboře, do základního by měli dorazit v pondělí kolem poledne. O průběhu sestupu českých horolezců informuje Radiožurnál.

Jaroš úspěšně sestoupil ze své poslední osmitisícovky K2

Ostatní sporty
Radek Jaroš
Nové Město na Moravě - Horolezec Radek Jaroš úspěšně sestupuje z vrcholu K2, své poslední zdolané 14. osmitisícovky, na jejímž vrcholu stanul v sobotu odpoledne pákistánského času. Jako první Čech tak zkompletoval "Korunu Himálaje". Z vrcholu se chce ještě během dnešního dne Jaroš vrátit až do základního tábora.

Jaroš úspěšně sestupuje ze své poslední osmitisícovky K2

Ostatní sporty
Horolezec Radek Jaroš na archivním snímku.
K2 - Horolezec Radek Jaroš úspěšně sestoupil do základního tábora z vrcholu K2, své poslední zdolané 14. osmitisícovky, na níž stanul v sobotu odpoledne pákistánského času. Jeho spolulezci Jan Trávníček a Petr Mašek přenocují ve druhém výškovém táboře, do základního by měli dorazit v pondělí kolem poledne. O průběhu sestupu českých horolezců informuje Radiožurnál.

Povedlo se! Horolezec Jaroš je po dobytí K2 zpátky v základním táboře

Ostatní sporty