ŠTÍTEK: Petr Mašek

Ilustrační foto.
Střížovice - Snaha německé firmy Ostwind postavit za Střížovicemi na Plzeňsku větrný park vyvolala vlnu nesouhlasu. Starostové sousedních Netunic a Nebílov či kastelán nebílovského zámku Milan Fiala už sepsali petici a brzy začnou sbírat podpisy. 

Budou mít Střížovice větrná monstra?

Plzeňský kraj
Ilustrační foto.
Střížovice – Snaha německé firmy Ostwind postavit za Střížovicemi větrný park vyvolala vlnu nesouhlasu. Starostové sousedních Netunic a Nebílov či kastelán nebílovského zámku Milan Fiala už sepsali petici a brzy začnou sbírat podpisy.Autoři si stěžují, že větrníky zhorší zdraví lidí, kvalitu bydlení, zhyzdí krajinu a tím pádem omezí turistický ruch. Proti větrné elektrárně se bouří přibližně tři čtvrtiny obyvatel okolních obcí.

Budou mít Střížovice větrná monstra?

Plzeňsko
Třetí gól. Ten vsítil do herálecké branky pohledský David Klement (uprostřed). Pohled vyhrál v Herálci jasně 3:0.
Havlíčkobrodsko – Přibyslavští fotbalisté v I. A třídě zvládli zápas na hřišti Fantářova odkud si přivezli výhru 2:0. Gólman Jindřich Adamec rozhodl v 81. minutě z pokutového kopu o výhře Světlé nad Dobronínem.

Gólman Adamec rozhodl o výhře Světlé

Fotbal
Jiří Macek běží půlmaraton
Praha - Můj milý dení(č)ku, parkur, horská túra, cyklistický horský maraton… To všechno mi nabídli čtenáři Deníku, moji známí, kamarádi, že bych mohl zkusit po triatlonu, půlmaratonu a maratonu. Tedy po těch sportovních šílenostech, které jsem se rozhodl absolvovat, trochu na ně potrénovat. A které jsem absolvoval.

Můj milý dení(č)ku... Jsem v cíli. Kam dál? (18)

Ostatní sporty
Výstava dosud nevystavované korespondence německého spisovatele dobrodružných románů Karla Maye byla zahájena 27. února v Náprstkově muzeu v Praze.
Praha – Objev, nad nímž vědec povyskočí. To je originální korespondence spisovatele Karla Maye, kterou našli odborníci a spoluautoři výstavy Po stopě Karla Maye, jež je od podzimu otevřena v pražském Náprstkově muzeu. Na výstavě bude mimořádně k vidění do 10. března.

Výstava: Karel May a jeho boj o každý fenik

Ostatní
Tomáš Petreček
Opava - Hvězda českých Adventure Race a extrémní sportovec Tomáš Petreček se v současnosti připravuje na lednové mistrovství Evropy. Během toho však postupně dává dohromady plán své další expedice. Naší redakci potvrdil, že se chystá na další osmitisícovku do Himálaje.

Tomáš Petreček plánuje expedici

Ostatní sporty
Po stopě Karla Maye
Praha /FOTOGALERIE/ – Příběhy pokrevních bratrů Vinnetoua a Old Shatterhanda, které čtenáři doslova hltají už od 19. století, ve středu odpoledne ožijí v Náprstkově muzeu na Betlémském náměstí v centru Prahy. Otvírá se tam nová výstava Po stopě Karla Maye, kterou lze dnes navštívit s poloviční slevou na vstupném. „Na vlastní oči uvidíte i proslulou Old Shatterhandovu medvědobijku," připomíná jedno z největších lákadel výletu do světa plného dobrodružství a dálek Tereza Petáková.
18 fotografií

Betlémské náměstí patří indiánům

Volný čas
Kavárna Potmě v Praze.
Praha – Jaký je svět bez barev a světla, si mohly vyzkoušet děti i jejich v rodiče v pražské zoologické zahradě. V areálu Dětské zoo parkoval celý víkend zatemnělý autobus s Kavárnou Potmě, kde obsluhovali nevidomí číšníci. Každý, kdo ochutnal kávu v naprosté tmě, získal novou zkušenost a navíc přispěl do sbírky Světluška na pomoc lidem se zrakovým handicapem.

V zoo děti zkoušely, jaký je svět bez barev a světla

Praha
Jaroslav Němec (vlevo) svou porci snědl první. S dostatečným předstihem před soupeři spořádal pětatřicet knedlíků za čtyři minuty a třináct vteřin.
Ondřejov - Osadní výbor v Ondřejově u Rýmařova připravil tradiční letní zábavu spojenou se soutěží v pojídání švestkových knedlíků na čas. Letos se konal již sedmnáctý ročník této atraktivní soutěže. Příjemné teplé počasí přilákalo v sobotu 18. srpna do Ondřejova velké množství návštěvníků, mezi kterými se našlo jedenáct odvážlivců, hodlajících si to rozdat v soutěži o největšího jedlíka.

Spořádal pětatřicet knedlíků za čtyři minuty

Bruntálsko
U Hymrů mají nový tank
Mladá Boleslav – Hučelo to tam víc než v úlu. Byla to velká sláva, projevy, úsměvy, záblesky fotoaparátů. Ale ticho nikdo nebyl. Naopak, byl tam pekelný hluk. Takový, jaký má být v pravé hospodě, když se sejdou ti, co si chtějí posedět u dobrého piva.
13 fotografií

U Hymrů postavili před vchod tank

Boleslavsko
Chodník ve Štefánikově ulici by měl jednou být právě na té straně, po které jde maminka s dětmi. Bohužel až za dva nebo tři roky
Plzeň – Až tady dojde k nějakému neštěstí, potom se teprve možná začne něco dít, říkají lidé o frekventovaném úseku Štefánikovy ulice, který nelemuje ani z jedné strany chodník.

Chodník chybí a zatím nebude

Plzeňsko
Expedice Dhaulagiri 2012, Marek Novotný, Libor Uher, Tomáš Petreček a Petr Mašek.
Nový Jičín – Chyběl kousek a extrémní sportovec z Nového Jičína Marek Novotný si málem mohl do kolonky svých úspěchů připsat: Stanul jsem na vrcholu sedmé nejvyšší hory světa. Himalájský vrchol Dhaulagiri ovšem nakonec pokořen nebyl.

Dhaulagiri pokořena nebyla

Ostatní sporty