ŠTÍTEK: Petr Novotný

První polovina mostu Otakara Ševčíka je opravená.
/VIDEO/ V noci ze čtvrtka na pátek silničáři převedou dopravu na nově opravenou polovinu mostu Otakara Ševčíka. Část, po které dosud řidiči jezdili, silničáři uzavřou a začnou opravovat. Nová omezení s sebou přinesou několik dopravních změn. Celá oprava by měla být hotová zhruba za rok a její součástí bude mimo jiné zbourání a výstavba nových ramp.
19 fotografií

Velký třesk na mostu Otakara Ševčíka v Brně. Auta po novém, rozkopou druhou část

Brněnsko
Island. Ilustrační snímek
Po páteční nehodě autobusu stále zůstává zhruba deset lidí v nemocnicích na Islandu. Sdělila to Mariana Wernerová z odboru komunikace ministerstva zahraničí. Při nehodě se zranilo 12 lidí, z toho pět skončilo na jednotce intenzivní péče s vážnými zraněnými. Dva zranění, kteří byli v umělém spánku, už zdravotníci přivedli k vědomí, řekl ředitel CK Adventura Petr Novotný.

Nehoda autobusu na Islandu: V nemocnicích zůstává deset českých turistů

Státy mimo EU
Ilustrační snímek
Při páteční nehodě autobusu na severu Islandu se zranilo 12 lidí, z toho pět skončilo na jednotce intenzivní péče s vážnými zraněními. ČTK to v neděli řekl ředitel CK Adventura Petr Novotný. V autobusu cestovalo 20 českých turistů s českým průvodcem a řidičem. Okolnosti nehody nejsou zatím známy. Devět turistů se v neděli večer vrátilo do Česka.

Na Islandu havaroval autobus s českými turisty. Pět lidí se vážně zranilo

Státy mimo EU
Na snímku uzavírá smlouvu insolvenční správkyně Marcela Prokopová a starosta města Letovice Petr Novotný
/BUDEME AKTUALIZOVAT/ Letovické zastupitelstvo odhlasovalo nákup areálu zkrachovalého Tylexu. Za pozemky a další nemovitosti bývalé textilky zaplatí sedmitisícové město na Blanensku 27 milionů korun. Informovala o tom Česká televize s tím, že město chce mít kontrolu nad dalším vývojem v této lokalitě. I kvůli tomu, že tam vlastní čistírnu odpadních vod, kterou chtělo v minulosti rekonstruovat. Napojená je na ni asi třetina města.
4 fotografie

Letovice koupí areál zkrachovalé textilky. Za majetek Tylexu zaplatí 27 milionů

Blanensko
Roman Adámek (s míčem v duelu s Legends ČB)) byl v duelu s Táborem střeleckým lídrem Spartaku (23 bodů). I přes svůj věk patří k nejlepším hráčům v soutěži.
Závěrečným kolem skončila základní část jihočeské ligy mužů pod vysokými koši. Kapličtí reprezentanti svedli další bitvu s dramatickou koncovkou, která tentokrát měla pachuť hořkosti. Spartakovci padli o jediný koš v Táboře, když nevyužili několik šancí na otočení výsledku v závěru utkání. Tímto kolem skončila základní část soutěže a celky na prvním až čtvrtém místě čeká play off. V něm Kapličtí svedou souboj s obhájcem prvenství, týmem Legends ČB.

Po prohře v Táboře o koš jdou basketbalisté Kaplice do play off te třetí příčky

Basketbal
Takhle by měl vypadat zimák v Litvínově po rekonstrukci
Litvínovský Zimní stadion Ivana Hlinky se má v blízké budoucnosti změnit, chystá se totiž jeho rozsáhlá rekonstrukce. Ze studie, která byla nedávno zveřejněná, je jasné, že o svá místa na stání přijde řada fanoušků. „Nelíbí se mi to. Tribuna, kde léta stojíme, se zboří. Místo ní bude nová, kde to bude jen k sezení," mračí se Roman Železný, věrný příznivec chemiků. Plán rekonstrukce představilo město Litvínov, kterému zimák patří. Kdy se rozjedou stavební práce, ale zatím nebylo uvedené.
97 fotografií

Litvínovské fandy děsí rekonstrukce zimáku. Přijdou totiž o svá místa na stání

Hokej
Takhle by měl vypadat zimák v Litvínově po rekonstrukci
Litvínovský Zimní stadion Ivana Hlinky se má v blízké budoucnosti změnit, chystá se totiž jeho rozsáhlá rekonstrukce. Ze studie, která byla nedávno zveřejněná, je jasné, že o svá místa na stání přijde řada fanoušků. „Nelíbí se mi to. Tribuna, kde léta stojíme, se zboří. Místo ní bude nová, kde to bude jen k sezení," mračí se Roman Železný, věrný příznivec chemiků. Plán rekonstrukce představilo město Litvínov, kterému zimák patří. Kdy se rozjedou stavební práce, ale zatím nebylo uvedené.
97 fotografií

Litvínovské fandy děsí rekonstrukce zimáku. Přijdou totiž o svá místa na stání

Hokej
Směsný odpad, který vyhazují jak nájemci obchodních prostor, tak zákazníci, výzkumníci z Institutu cirkulární ekonomiky přetřídili v Centru Černý Most.
Nejenom papír a plasty, ale ani kovy nebo biologický odpad, které mohou být sbírány zvlášť a dále využity, nepatří do nádob na směsný odpad. Jak se to daří naplňovat v pražském Centru Černý Most (CČM), kde nájemci obchodních prostor musí mít smlouvy se specializovanými firmami, jež od nich separovaný odpad odebírají? To byla otázka, na niž ve čtvrtek 4. dubna hledali odpověď přizvaní experti. Šli do hloubky i do detailu: přímo prohrabáváním obsahu kontejnerů.
36 fotografií

Odpadky v obchodním centru promlouvají. Vyprávějí o třídění i o životě

Praha
Útočná akce Spartaku (z duelu s Táborem), kterou zakončuje Jakub Šulek. Proti lvům Šulek zaznamenal 21 bodů.
Do svého finiše spěje jihočeská basketbalová liga mužů. V 11. kole přivítali kapličtí reprezentanti na své palubovce kandidáta na postup do druhé ligy a lídra soutěže Lions Jindřichův Hradec. Spartakovci v oslabené sestavě odehráli povedený zápas, ve kterém nic nevypustili. Ambiciozní celek od rybníku Vajgar se na výhru hodně nadřel a přiblížil se vytouženému postupu o soutěž výše.

Lvi z Jindřichova Hradce loupili pod bezednými koši v Kaplici

Basketbal
Dominik Novotný na trati.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Na konci ledna si převzali svá ocenění za rok 2023 nejlepší jezdci v automobilových soutěžích v České republice. Mezi nimi byl i Dominik Novotný (21 let) ze Zdíkova jezdící v barvách DOMINO Motorsport. Ten získal pohár za třetí místo ve třídě RC4 I v Mistrovství České republiky v rallye a stal se vítězem v juniorské třídě Rallye ČR.
8 fotografií

Dominik Novotný ze Zdíkova vystřelil do českých soutěží v rallye jako kometa

Ostatní sporty
FB Hurrican Karlovy Vary – FBC 4CLEAN Česká Lípa 3:8 (1:6, 0:1, 2:1).
/FLORBAL/ Podobný scénář prožívají i v novém sezoně Livesport Superligy florbalisté karlovarských hurricánů. Po sedmi kolech se krčí varský výběr poslední čtrnácté příčce. Naposledy Varáci neuspěli v hale míčových sportů, ve které padli s Českou Lípou, přitom v tomto duelu si pomýšlel karlovarský výběr na premiérovou výhru. Realita však byla zcela jiná.
48 fotografií

OBRAZEM: Hurricáni nestačili na Českou Lípu, teď je čeká v míčovce Butchis

Florbal
Kostel Krista Dobrého Pastýře ve Zdobnici a jeho okolí.
/FOTO, VIDEO/ Některé zub času dál nemilosrdně nahlodává, jiné kostely v Orlických horách mají větší štěstí a v posledních letech jako by dostaly šanci na nový život. Vrací se jim jejich někdejší krása a znovu lákají věřící, poutníky i zvídavé turisty, kteří rádi objevují nové cíle svých cest. Také obec Zdobnice se před lety s vervou pustila do opravy svého svatostánku. V budoucnu by mohl lákat třeba i na koncerty.
17 fotografií

Budoucí kulturní stánek? Zdobnický kostel má nový háv, ale opravy neskončily

Rychnovsko
Linka číslo 57 a její pasažéři. Nikdo na snímcích na černo nejede, všichni poctivě zaplatili za jízdenku. Dohlíží na to od 1. srpna strážník a dva asistenti přepravy.
Změny v jízdních řádech MHD na sídlišti Skalka okamžitě po jejich oznámení vyvolaly kontroverze. Jedni kritizují časy odjezdů, další samotné trasování a pro mnohé zdejší obyvatele nešikovné přestupy nebo čekání na navazující spoje. Jsou samozřejmě i tací, co změny naopak vítají. Diskuse každopádně neustále strhává možnost zavedení nástupu předními dveřmi na všech linkách MHD. To by ostatně uvítala i neštěmická radnice, pod kterou sídliště Skalka, stejně jako Mojžíř spadá. Vedení ústeckého dopravního podniku ale upozorňuje, že by to bylo nejen příliš drahé, ale náročné i na čas, jízdní řády i personál.

Nástup předními dveřmi v celém Ústí? Zatím prý nelze, velmi by se to prodražilo

Ústecko
Experiment na náměstí ve Žďáře. Město tam nechalo vytvořit černou skládku.
/FOTOGALERIE/ Léčbu šokem zvolilo vedení radnice ve Žďáře nad Sázavou. Řeší tím následky chování nezodpovědných obyvatel vyhazujících k popelnicím věci, které tam nepatří. Aby lidé jasně viděli, co všechno někteří zanechávají v ulicích, nechalo město na náměstí Republiky svézt pračku, vysavač nebo koberec. Hromada posloužila jako názorná ukázka.
7 fotografií

Experiment na náměstí ve Žďáře. Město tam nechalo vytvořit černou skládku

Žďársko
Nová dřevěná krytá lávka překlenuje řeku Zdobnici.
/FOTO, VIDEO/ Na začátku vesnice odložte stres do stresboxu u doktora z hor a pak už si užívejte zdejší pohody. Tu zpestřují nejen pohádkové postavy, na něž ve Zdobnici narazíte na několika místech. Třeba před chalupou Pohádka či pod skicentrem, kde si vyslechnete také babku Fujavici, která roztáčí vrtuli a vítá hosty. Novou okrasou obce je dřevěná krytá lávka.
8 fotografií

Zdobnice má novou okrasu. Pohádkovou vesnici v horách zdobí dřevěná krytá lávka

Rychnovsko