ŠTÍTEK: Petra Dvořáková

Ilustrační foto
Praha - Další pokračování Velkého knižního čtvrtku, pravidelné akce, která dvakrát ročně přináší výběr a doporučení zajímavých knižních novinek, je naplánováno na 17. března. Opět to bude pestrá nabídka knih napříč žánry od tuzemských i zahraničních autorů pro velké i malé čtenáře. V letošním roce čeká Velký knižní čtvrtek i malé jubileum. Jeho podzimní část totiž bude již desátou v pořadí.

Jarní Velký knižní čtvrtek přinese čtrnáct novinek

Ekonomika
Slavnostní zakončení osmého ročníku seriálu Cyklománek.
Moravská Třebová – Šedesátka dětí – nadšených cyklistů – se sešla v moravskotře­bovském rockovém klubu Duku Duku na slavnostním zakončení osmého ročníku seriálu Cyklománek, který letos nesl název VHOS Cup 2014 a stejně jako v uplynulých letech pravidelně doprovázel jednotlivé závody „velkého" Cyklomanu. Včetně rodičů byla celková účast na ceremoniálu dvojnásobná.

Cyklománek rozzářil dětské oči

Ostatní sporty
Ilustrační foto.
Třebíč Také letos se knihovny na Třebíčsku připojí k tradiční akci Týden knihoven. Uskuteční se od 6. do 12. října. „Letos je Týden knihoven zaměřený na muzejní knihovny a na téma první světové války. My jsme výstavu k první světové válce v knihovně již měli, ale zájemci mohou vyrazit na výstavu do muzea," řekla zástupkyně ředitelky Městské knihovny Třebíč Eva Bazalová.

Týden knihoven připomene i válku

Volný čas
Petra Dvořáková
Vsetín – /ROZHOVOR/ Desítky telefonátů, emailů i osobních schůzek. Petra Dvořáková ze vsetínské country kapely Gympleři má v posledních dnech hodně napilno. Je jedním ze čtyř hlavních pořadatelů hudebního festivalu Starý dobrý western, který se o nadcházejícím víkendu uskuteční v Bystřičce na Vsetínsku.

Radost mé maminky v hledišti mi potvrdila, že festival má smysl

Volný čas
Součástí festivalu jsou také doprovodné akce. Na snímku je ukázka country tanců.
Bystřička - První srpnový víkend patří v Bystřičce na Vsetínsku již tradičně jedné z největších přehlídek country, bluegrassové a trampské hudby na Moravě, festivalu Starý dobrý western. Letos se v pátek a sobotu 1. a 2. srpna uskuteční již jeho 16. ročník.

Starý dobrý western na Bystřičce zahájí Petra Černocká

Volný čas
Ilustrační foto.
Dobruška – Březen měsíc čtenářů stále ještě neskončil, podle toho to v dobrušské knihovně jak se patří žije. Knihovna chystá ještě jednu besedu, a to s autorkou Petrou Dvořákovou, ta bude určena jak pro veřejnost, tak pro základní školy.

V březnu čtenáři ožívají, lákají je výstavy

Rychnovsko
Ilustrační foto.
Brno, Brněnsko – Se zpožděním ale přeci. Na podzim letošního roku začnou rozsáhlé opravy a modernizace železniční tratě z brněnských Maloměřic až do Kuřimi. Už nyní je jasné, že lidé z obcí na sever od Brna musí počítat s rozsáhlými výlukami. Za odměnu by se měli do centra Brna dostat vlakem rychleji, než doposud. Kvůli projektu však železničáři musí i vyvlastňovat pozemky.

Výluka zastaví vlaková spojení na sever od Brna. Potrvá rok

Brněnsko
Nákupem na bazaru pomohli šestiletému Matýskovi ze Žďáru,  jehož postihla dětská mozková obrna.
Žďár nad Sázavou – „Široký úsměv a dobrou náladu," odpověděla na dotaz, jakou používá obchodní strategii, Martina Lopourová, toho času prodavačka v kavárně P-Cafe Pekařství Řečice na žďárské pěší zóně. Nenabízela však rohlíky, ani zákusky, nýbrž bundy, kabáty, halenky, trička, čepice pro děti, šály, šátky, kabelky, boty, hračky, knihy, stolní hry nebo i DVD.
7 fotografií

Bazar pro Matěje vynesl přes dvacet tisíc korun

Žďársko
Objekt garáží na Čerchově.
Domažlicko – Přesně za měsíc (31. srpna) začnou vysílat dva nové kanály České televize. Lidé z Domažlicka by je měli naladit z nového vysílače na Čerchově.  Zda bude spuštěn do konce prázdnin, prozatím jisté není.

Z Čerchova bude vysílat 11 TV stanic

Domažlicko