ŠTÍTEK: Petra Dvořáková

Skupina Gympleři
Bystřička - Areál letního kina vBystřičce bude nadcházející pátek a sobotu patřit zejména milovníkům country a bluegrassové hudby. Koná se zde jedenáctý ročník hudebního festivalu Starý dobrý western, který každoročně pořádají členové vsetínské country kapely Gympleři.

Western: vystoupí i legendární Charlie McCoy

Volný čas
Plzeňská bluegrassová kapela COP.
Bystřička - Areál letního kina v Bystřičce bude nadcházející pátek a sobotu patřit zejména milovníkům country a bluegrassové hudby. Koná se zde jedenáctý ročník hudebního festivalu Starý dobrý western, který každoročně pořádají členové vsetínské country kapely Gympleři.

Starý dobrý western: vystoupí i legendární Charlie McCoy

Volný čas
Skupina Gympleři
Vsetín - Country kapela Gympleři ze Vsetína vystoupí ve čtvrtek odpoledne v altánku ve vsetínské Panské zahradě. Koncert bude už pátým ze série kulturních pořadů, které pořádá Dům kultury ve spolupráci s radnicí pod souhrnným názvem Léto v Panské zahradě.

V Panské zahradě vystoupí Gympleři

Volný čas
Ilustrační foto
Vsetín - Peticí, která se staví proti budování parkovacích míst v centru města, se na svém posledním zasedání zabývali vsetínští zastupitelé. Dokument svým podpisem stvrdilo třináct lidí, žijících v ulicích Kobzáňova, Zahradní a Havlíčkova. Právě zde by měla nová odstavná místa pro auta do budoucna vzniknout.

Vsetín: obyvatelé centra nechtějí parkovací místa

Valašsko
Ilustrační foto
Valašsko - Peticí, která se staví proti výstavbě několika desítek parkovacích míst v centru města, se zabývali vsetínští zastupitelé. Dokument podepsalo třináct lidí, žijících v ulicích Kobzáňova, Zahradní a Havlíčkova. Právě zde by totiž měla nová odstavná místa pro auta vzniknout.

Lidé sepsali petici, nechtějí parkovací místa

Zlínsko
Ilustrační foto
Zlínský kraj - Bude tomu právě deset let, kdy se muzikanti z kapely Gympleři rozhodli založit na Valašsku tradici country festivalu. Jubilejní ročník festivalu s názvem Starý dobrý western odstartuje již příští pátek 1. srpna od 16 hodin na přehradě Bystřička v okrese Vsetín.

Starý dobrý western se opět po roce vrací

Volný čas
Ilustrační foto
Valašsko - Ve městech na Valašsku chybí několik tisícovek parkovacích míst. V nejsvízelnější situaci je zřejmě Vsetín. Podle dopravní studie, kterou nechala zdejší radnice vypracovat již počátkem minulého roku, chybí ve městě bezmála čtyři tisíce parkovacích míst.

Valašsko: tisíce aut stále nemá kde parkovat

Valašsko
Cellistka Petra Dvořáková s kytaristou  a písničkářem Pavlem Kavkou.
České Budějovice - V pondělí večer se v českobudějovickém klubu Solnice představili folkoví zpěváci a skupiny. Hudební přehlídku začal písničkář Pavel Kavka s hráčkou na cello Petrou Dvořákovou.

Solnice hostila mladé folkové muzikanty

Volný čas
Pražský Výběr
Děčín - Koncert rockové legendy Pražský výběr II. se odehraje v sobotu v noci na děčínském nábřeží v rámci oslav města. „Předskokany“ Kocába a spol. budou No Name i Lucie Bílá

Pražákům bude na oslavách hej

Volný čas
Ilustrační foto
Valašsko - Najít řešení problému s chybějící záchytnou stanicí v okrese Vsetín se rozhodli také starostové Valašského Meziříčí, Vsetína a Rožnova pod Radhoštěm už v lednu tohoto roku. Přiměly je k tomu potíže s opilci, kteří ve městech často tropí výtržnosti.

Starostové na Valašsku by záchytku přivítali

Valašsko
Ilustrační foto
Vsetín - Lidem, kteří žijí v Sychrově a Rokytnici, se bude na konci roku bydlet zase o něco příjemněji. Obě velká vsetínská sídliště totiž projdou další etapou regenerace. Projekty už jsou hotovy. Radnice bude žádat ministerstvo pro místní rozvoj dotace.

Sychrov a Rokytnice: regenerace

Valašsko
Stavěnište jednoho z výjezdů tunelu Blanka  v Praze Střešovicích. Tunelový komplex Blanka, který vzniká v Praze je největší podzemní stavbou budovanou v současné době v České republice.
Praha - Výstavba tunelového komplexu Blanka, který se za tři roky stane součástí městského okruhu, zhorší letos a příští rok cestování MHD na Praze7.

Blanka vyžene tramvaje z Letné

Praha
Ilustrační foto.
Region - Zhubnu, přestanu kouřit a naučím se cizí jazyk. To jsou nejčastější předsevzetí, která si dali lidé na začátku nového roku 2008. Většině z nich se je alespoň prozatím daří plnit. Mnoho lidí má po svátcích problém vejít se do svého oblečení.

Lidé začali plnit svá nová předsevzetí

Slovácko
Tvrdá dřina v posilovně.
Zlínsko - Zhubnu, přestanu kouřit a naučím se cizí jazyk. To jsou nejčastější předsevzetí, která si dali lidé na začátku nového roku 2008. Většině z nich se je alespoň prozatím daří plnit. Mnoho lidí má po svátcích problém vejít se do svého oblečení.

Lidé začali plnit svá nová předsevzetí

Zlínsko
Pražský výběr
Brno - Vymlácený rockový palice – tak se jmenuje nejen album, ale i nové turné skupiny Pražský výběr II. Svým fanouškům skupina slibuje rockový nářez obohacený o laserovou show s pyrotechnickými efekty, obří lupou a naslouchadlem.

Pražský výběr II. nebo Buty?

Volný čas
Värttinä  - Johanna Virtanen
VSETÍN - Letošní ročník festivalu Valašský nákyp se v celé své historii zapsal jako absolutně nejpovedenější. Tak sobotní program ve vsetínském Domě kultury souhlasně komentovali laikové i odborníci. Největší podíl na tom podle nich měla světoznámá finská skupina Värtinä.

Na Valašském nákypu zazářila finská Värttinä

Volný čas
Následky cunami
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Od 18 hodin se ve čtvrtek koná v Solnici komponovaný večer nazvaný Život po tsunami. Fotograf Petr Šilhánek zahájí výstavu desítek snímků z Indonésie a Srí Lanky, kde pomáhá humanitární organizace Charita Česká republika.

Do Solnice za Srílančany

Volný čas
Parkování v Rokytnici
VSETÍN - Najít místo k zaparkování auta je v sídlišti Rokytnice ve Vsetíně velký problém. Zejména ve večerních hodinách musí místní parkovat v sousedních lokalitách. Zatímco na sídlištích Jasenka nebo Sychrov se už město problémem zabývá, Rokytnice zatím na zásadní řešení čeká.

Obyvatelé Rokytnice nemají kde parkovat

Valašsko
Ilustrační foto
ZLÍNSKÝ KRAJ - Prodejnost produktů i služeb závisí na tom, jak firmu vnímají potenciální zákazníci, klienti, partneři, média a vlastní zaměstnanci. Vytváření pozitivního image podniku je cílem public relations, komunikační disciplíny, která se zabývá vztahy s různými skupinami veřejnosti. Podnik si může najmout specializovanou agenturu, nebo spoléhat na vlastní takzvané Public Relations (PR) oddělení. Oboje má své výhody.

Zájem o účinnou propagaci stále stoupá

Podnikání
Skrytá reklama.
ZLÍNSKÝ KRAJ - Prodejnost produktů i služeb závisí na tom, jak firmu vnímají potenciální zákazníci, klienti, partneři, média a vlastní zaměstnanci. Vytváření pozitivního image podniku je cílem public relations, komunikační disciplíny, která se zabývá vztahy s různými skupinami veřejnosti. Podnik si může najmout specializovanou agenturu, nebo spoléhat na vlastní takzvané Public Relations(PR) oddělení. Oboje má své výhody.

Zájem o účinnou propagaci stále stoupá

Podnikání
Ilustrační foto.
ZLÍN - Přechod pro chodce ve zlínské ulici Dlouhá u obchodu Beskyd sport, další přechod v ulici Okružní na sídlišti Jižní Svahy a dvě křižovatky v centru Zlína. To jsou podle policistů z hlediska nehodovosti ta nejrizikovější místa v krajském městě.

Kde číhá ve Zlíně na ulicích nebezpečí?

Kroměřížsko
Ilustrační foto
ZLÍN - Přechod pro chodce v ulici Dlouhá v blízkosti obchodu Beskyd sport, další přechod v ulici Okružní na sídlišti Jižní Svahy nedaleko zastávky MHD a dvě křižovatky v centru Zlína. To jsou podle policie z hlediska nehodovosti nejrizikovější místa ve městě.

Zlín: kde číhá nebezpečí

Zlínsko