ŠTÍTEK: PIN

Ilustrační foto.
Praha - Mluvčí tuzemských bank považují většinou za absurdní poplatky spojené s elektronickým bankovnictvím. Jde například o poplatek za výpis z účtu zaslaný elektronickou cestou či poplatek za vložení dalších údajů do příkazu k úhradě. Většina mluvčích ovšem konkrétní poplatek nezmiňuje a politiku svých bank obhajuje.

Banky: Absurdní poplatky? Za elektronické transakce

Ekonomika
Ilustrační foto
Tábor -Vdáváte se, ženíte, rozvádíte nebo měníte místo bydliště? Pak vám hodně času zabere běhání po úřadech, nahlašování nových údajů a vyplňování žádosti o nový občanský průkaz.

Pro novou občanku jedině do Tábora

Táborsko
Restaurace Na koupališti.
Náchod - Sdružení zdravotně postižených pořádalo dne 16. listopadu 2011 odpolední posezení s hosty v restauraci Na koupališti v Náchodě. Na pořadu jsme měli besedu s hosty na témata bezpečnost seniorů doma a ochrana jejich majetku, bezpečnému chování na komunikacích za snížené viditelnosti.

Zdravotně postižení besedovali

Náchodsko
Ilustrační foto
Plzeň - Zajistit si předplatné na MHD, zapůjčit si knihu nebo nakoupit v obchodě. To všechno budou moci Plzeňané od příštího roku zařídit pomocí svého mobilu. Pomocí unikátní aplikaci si totiž bude možné nahrát Plzeňskou kartu do telefonu.

Mobilem budete moci platit i dobíjet předplatné na MHD

Plzeňsko
Ilustrační foto
Jičínsko - Majitel úvěrové karty neobdržel za měsíc září vyúčtování, a proto oslovil finanční společnost. Dozvěděl se šokující informaci. Operátorka mu totiž sdělila, že proběhlo větší množství výběrů v celkové výši kolem dvaceti tisíc korun, které on zřejmě neprovedl.

Vybranou kartu začal hledat až po získání výpisu

Zločiny a soudy
Policisté zjistili, že k výběru došlo bezprostředně po krádeži, a to v úterý 23. srpna ve 14 hodin a devět minut z bankomatu v Komenského ulici v Jablonci.
Jablonec n. N. – Osmasedmdesátiletá žena přišla o peněženku. Zatím neznámý pachatel ji v úterý 23. srpna odpoledne krátce před čtrnáctou hodinou okradl. Na rohu jabloneckých ulic Anenská a Komenského ji peněženku, ve které měla uloženou finanční hotovost, osobní doklady a platební kartu s uvedeným PIN kódem, vzal z uzavřené kabelky.

Seniorce ukradl platební kartu a vybral peníze

Zločiny a soudy
PŘI ODPALU. Členka GC Ještěd Irena Kotková.
Liberec - Na golfovém hřišti v Rozstání (Golf club Ještěd) se konal turnaj Ještědská jamka & Fotoatelier Milana Holendy.

Golf v Rozstání

Ostatní sporty
Ilustrační foto.
Liberecký kraj – Autobusy, zastávky, obchodní centra i ulice v centru měst. Všude se kromě poctivých lidí najdou i tací, kteří si chtějí „přivydělat“ jinak, než prací. Nahrává jim nepozornost lidí, kteří si myslí, že právě jim se nemůže vůbec nic stát.

Proti kapsářům pomáhá jen obezřetnost

Zločiny a soudy