ŠTÍTEK: PIN

Ilustrační foto
Češi jsou poměrně otevření využívání nových technologií pro ověřování identity. Podle průzkumu Stem/Mark pro Air bank vzrůstá u Čechů vedle tradičních hesel a číselných PINů i obliba přihlašování pomocí otisku prstu. Menší zájem mají však o vstup do bankovních aplikací pomocí rozpoznání tváře nebo hlasu. Tento způsob by uvítal jen každý pátý Čech.
7 fotografií

Češi mají rádi nové technologie. O rozpoznání tváře však zatím příliš nestojí

Ekonomika
Ilustrační foto
Analytici společnosti Eset objevili takzvaný DoubleLocker, nový typ malware pro Android, který kombinuje dva různé nástroje pro získávání peněz od svých obětí. Jedná se o kombinaci trojského koně a ransomwaru. Ten zablokuje počítačový systém nebo šifruje zapsaná data, a pak požaduje od oběti výkupné za obnovení přístupu. Vir se šíří především v Evropě a Turecku.
5 fotografií

Eset odhalil nový vir. Mobilním telefonům s Androidem mění PIN a šifruje data

Ekonomika
Ztráty a nálezy. Ilustrační foto.
Zhruba tři stovky věcí skončí každoročně ve ztrátách a nálezech na kroměřížské radnici. Že lidé na městskou policii často přinesou nosí klíče, peněženky nebo mobilní telefony, asi tolik nepřekvapí, občas ale dojde i na opravdové kuriozity. Třeba tašku s čerstvě nakoupeným masem nebo živá zvířata, mezi nimiž nechyběl had nebo králík v kleci.

Ve ztrátách a nálezech skončil v Kroměříži had i taška s čerstvým masem

Kroměřížsko
Stanislav Šulc.
Bankomat slaví abrahámoviny. Podle různých anket jde o jeden z nejdůležitějších vynálezů minulého století a dodejme, že také jeden z nejkouzelnějších. Krom toho, že definitivně odtrhnul člověka od nutnosti mít peníze doma ve štrozoku, kouzelný je také proto, že se za těch pět desítek let takřka nezměnil.

Pohledem Stanislava Šulce: Kouzelný bankomat

Komentáře
Ilustrační foto.
Mělnicko – Blíží se čas letních prázdnin a na úřadech se množí žádosti o vydání cestovních pasů. Nová pravidla navíc všem občanům České republiky umožňují zažádat o nové doklady na jakémkoliv úřadě s rozšířenou působností. Mělnická radnice proto dočasně rozšířila úřední hodiny na přepážkách pro cestovní doklady a občanské průkazy. Radnice v Kralupech pak hodiny rozšířila pro jistotu celoročně.

Nová pravidla usnadní žádost o vydání pasu

Mělnicko
Výběr z bankomatu.
Praha – S cizí platební kartou chodil vybírat z bankomatů jako s vlastní, až si neoprávněně odnesl celkem sto tisíc korun. To je zatím téměř vše, co kriminalisté II. obvodu pražské policie vědí o dosud neznámém muži, jehož by se rádi zeptali na podrobnosti. Třeba na to, jak se karta, která byla v polovině dubna společně s dalšími věcmi ukradena v Jeremiášově ulici ve Stodůlkách z kabiny nákladního auta, dostala do jeho rukou. Jak to přišlo, že se snadno dostal k penězům, se nicméně vyptávat nemusejí: vědí, že u karty byl přiložený i PIN kód.

Neznámý muž z bankomatu odnosil sto tisíc korun

Zločiny a soudy
Bankomat. Ilustrační snímek
Chebsko, Sokolovsko - Jen pár dní stačilo čtyřiatřicetiletému muži z Chebska, aby z účtu vybral kolem 70 tisíc korun. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby byl účet jeho. Kriminalisté si už na něj posvítili a obvinili jej.

Z cizí karty vybral 70 tisíc korun

Zločiny a soudy
Výběr z bankomatu. Ilustrační foto.
O více než dvacet tisíc korun připravil letos v lednu zloděj devětačtyřicetiletou ženu. Muž z Prostějova nejprve získal od zatím neznámého člověka ženinu kartu i s pinem.

Přilepšoval si kradenou kartou

Zločiny a soudy
Platební karta. Infografika.
Praha - Jako poctiví nálezci si nepočínali dva teprve osmiletí chlapci, kvůli jejichž počínání všímaví lidé přivolali strážníky z Prahy 6. Náhodným chodcům totiž neuniklo podivné dění kolem bankomatu v Bělohorské ulici v Praze 6, informovala v pondělí Irena Seifertová z centrály městské policie. Bylo zřejmé, že dvojice hošíků by se ráda dostala k bankovkám – jejich snažení ale skončilo neúspěchem, protože neznali PIN kód.

KRIMI MIX: S nalezenými platebními kartami zkoušely štěstí osmileté děti

Zločiny a soudy
Ilustrační foto.
Jihlava – Ve druhé polovině prosince našel čtrnáctiletý chlapec na ulici U Mincovny peněženku, ve které byla finanční hotovost a navíc platební karta.

Zneužili platební kartu

Jihlavsko
Kalibr Cup 2016.
Lanškroun /Krátce/ – Už po sedmnácté se dnes v Lanškrouně koná Kalibr Cup, mezinárodní soutěž žáků středních škol v kosmetické a kadeřnické tvorbě. Letošním tématem atraktivní soutěže je „pin up", tedy účesy a líčení spíše v romantickém stylu.

Halu ovládnou účesy a líčení

Orlicko
Kalibr Cup 2014: Ve znamení zvěrokruhu.
Lanškroun /Krátce/ – Ve čtvrtek ovládne sportovní halu v Lanškrouně kosmetika a vůně laku na vlasy. Sedmnáctý ročník mezinárodní soutěže žáků středních škol v kosmetické a kadeřnické tvorbě Kalibr Cup 2017 si po loňské extravaganci letos stanovil téma „pin up style", tedy líčení i účesy laděné spíše v romantickém hávu.

Kalibr Cup 2017: Letos soutěží v "pin up stylu"

Orlicko