ŠTÍTEK: PIN

Vzal seniorce peněženku s kartou i s kódem PIN. Nepoznáte ho?
Olomouc - Policie České republiky žádá občany o pomoc při pátrání po neznámém muži, který 12. února ukradl peněženku třiaosmdesátileté ženě v prodejně květin v Rooseveltově ulici v Olomouci. V peněžence měla důchodkyně finanční hotovost ve výši sedm tisíc korun, osobní doklady a platební kartu s lístkem, na kterém byl napsaný PIN kód.

V květinářství sebral ženě kartu i s kódem PIN. Nepoznáte ho?

Zločiny a soudy
Ilustrační foto
Praha - Počet vyděračských programů pro chytré mobilní telefony s nejrozšířenějším operačním systémem Android se za poslední rok zdvojnásobil. Tyto škodlivé aplikace, tzv. ransomware, jsou schopné zašifrovat zařízení, změnit jeho PIN nebo uzamknout obrazovku a za opětovné zprovoznění požadují výkupné. Vyplývá to ze studie antivirové firmy Eset.

Počet vyděračských programů na Android se zdvojnásobil

Ekonomika
Ilustrační foto
Plzeň – Stačí chvilka nepozornosti, neopatrné přeposlání telefonního čísla a kódu a člověk je lehčí až o několik tisíc korun. Finta, kdy neznámý vytvoří kopii existujícího účtu na sociální síti facebook a pokusí se podvést jeho přátele, se objevuje čím dál častěji i na Plzeňsku.

Pozor na podvody na Facebooku. Fígl připraví lidi o tisíce korun

Plzeňsko
Žena nabídla poškozenému společnost, pak se za ni odměnila
Praha - Za chvilkovou společnost, kterou nabídla cizímu muži, se sama bohatě odměnila zatím neznámá žena, po níž pátrají policisté ze Žižkova. Podezřívají ji z neoprávněného výběru peněz z bankomatu. Dotyčná nejprve oslovila muže odpočívajícího někde na lavičce v okolí Staroměstského náměstí, konstatoval Jan Daněk z ředitelství pražské policie s tím, že tohle se stalo již v pátek 18. prosince.

Žena vybírala z cizí karty, zmizelo 19 tisíc

Zločiny a soudy
Ilustrační foto.
Přerov, Olomouc – Návštěva olomouckého baru se nevyplatila jednadvacetiletému mladíkovi z Přerovska, který v sobotu pár minut po půlnoci někde vytratil peněženku. Měl v ní 500 korun a tři platební karty, u jedné z nich byl uveden i PIN kód.

Návštěva baru se prodražila

Zločiny a soudy
Neznámý muž utrácel na Žižkově s cizí kartou v ruce.
Praha /VIDEO/ - Užíval si na cizí účet. Těmito slovy shrnul Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie počínání zatím neznámého muže, o kterém policisté ze Žižkova vědí zatím jen to, že dokáže nakupovat jako udržený ze řetězu. „Během půlhodiny obrazil hned několik obchodů," připomněl Hulan počínání muže, po kterém policisté pasou již od 17. prosince.
0 fotografií

Neznámý muž utrácel s cizí kartou v ruce

Zločiny a soudy
Ilustrační foto.
Teplice nad Bečvou – V lázních Teplice nad Bečvou se ve středu 13. ledna kradlo. Neznámý pachatel odcizil devětadvacetileté ženě v jednom z léčebných domů peněženku s finanční hotovostí, osobními doklady a platební kartou včetně PIN kódu.

Zloděj ukradl v lázních peněženku a mobil

Zločiny a soudy
Zařízení umožňující nelegální kopírování bankovních karet nainstalovali zločinci do bankomatu v Celené ulici
Praha /VIDEO/ - Čtečku neboli skimmovací zařízení umožňující nelegální kopírování bankovních karet vytrvale instalovali zločinci do bankomatu v Celetné ulici v centru Prahy. Počínali si tak v pravidelných intervalech době od 7. do 14. prosince, připomněl ve čtvrtek Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie. „Zařízení následně obnovovali každých 24 hodin - především s ohledem na kapacitu zdroje," doplnil.
1 fotografie

Skimmeři dokázali napadnout bankomat zevnitř

Zločiny a soudy
Ilustrační foto.
Břeclavsko – K obezřetnosti nabádají v nadcházejícím předvánočním shonu a při nákupech policisté na Břeclavsku. Především pak upozorňují na kapsáře. „Kapsáři využívají příležitosti a dokáží bleskově okrást nakupující během vybírání dárků či jiného zboží," upozornila policejní mluvčí Kamila Haraštová. Takovým situacím se dá však podle mluvčí předejít. Důležité je nenosit peněženky navrchu tašek nebo v rozepnutých kabelkách. „Zloději počítají s tím, že v adventním čase nosí lidé při sobě větší obnos peněz. Pokud nakupující využívají při placení platební kartu, měli by mít čtyřmístný PIN uložený odděleně od samotné karty, aby toho nemohl zloděj při odcizení zneužít," řekla Haraštová.

Policie varuje v předvánočním shonu před nenechavými kapsáři

Zločiny a soudy
Snímek z videa.
Ostrava - Přestože do Štědrého dne schází ještě měsíc, vánoční atmosféra je znát na každém kroku. TDo marketů však v tomto období míří nejen zákazníci, ale i dobře organizované skupiny kapsářů, které okrádají nepozorné nakupující. Zloději se více než jindy činí také na přeplněných parkovištích, v prostředcích městské hromadné dopravy i na dalších místech. Policie se v rámci kampaně rozhodla zveřejnit i videa ze skutečných případů, na kterých je vidět precizní „práce" zlodějů. 
0 fotografií

Kdo s koho: Podívejte se, jak pracují kapsáři

Moravskoslezský kraj
Policisté pátrají po ženě, která je podezřelá z krádeže tašky a následného neoprávněného výběru z bankomatu.
Praha /VIDEO/ - Naslouchat cizím rozhovorům je nejenom neslušné, ale člověk se tak může dostat i do konfliktu se zákonem. Ukazuje to případ krádeže, jímž se policisté z pražských Kyjí zabývají již od konce srpna. Ve čtvrtek informoval o podrobnostech Jan Daněk z ředitelství pražské policie. „Pátráme po ženě, která je podezřelá z krádeže tašky a následného neoprávněného výběru z bankomatu," konstatoval.
0 fotografií

PIN kód ke kradené kartě slyšel zloděj přímo z úst majitele

Zločiny a soudy
Ilustrační foto.
Praha - Překazit rejdy vykradačů cizích bankovních kont se podařilo hlídce strážníků u Prahy 7. Při obchůzce v ulici Pplk. Sochora si příslušníci městské policie všimli bankomatu, který už na první pohled vypadal nějak "divně". Detailnější obhlídka podezření jen potvrdila: štěrbinu pro vkládání bankovních karet doplňoval měděný plíšek - přičemž podobný prvek bankomaty obyčejně nemívají. Ukázalo se pak, že tohle ještě není vše:

Napadený bankomat prozradil měděný plíšek

Zločiny a soudy
Podezřelí z krádeže ve firmě
Zlín – Dva muži vešli koncem července do firmy ve Zlíně, když byla otevřená, v zasedací místnosti počkali, až odejdou všichni zaměstnanci a poté odcizili z kanceláře dvě platební karty včetně PIN kódu, deset tisíc korun a čip k otevírání vchodových dveří. Celkově způsobili firmě škodu ve výši 130 tisíc korun. Policie žádá veřejnost o pomoc při ztotožnění pachatelů.
4 fotografie

Z firmy ukradli platební karty a hotovost. Policisté žádají o pomoc

Zločiny a soudy
Ilustrační foto.
Praha - Mladíka, který platil kradenou bankovní kartou, hledají policisté ze III. pražského obvodu. Pátrají po něm již od soboty 22. srpna, ale prozatím bez úspěchu. V pondělí proto zveřejnili kamerové záběry a s žádostí o pomoc při pátrání se obrátili na veřejnost. Jakékoli informace, které by dotyčného pomohly najít, jsou vítány na policejní tísňové lince 158.

Kradenou kartou stihl mladík zaplatit pětkrát

Zločiny a soudy
Platba kartou. Ilustrační fotografie.
Praha – Celkový objem bezhotovostních transakcí u obchodníků v prvním pololetí 2015 stoupl meziročně o 17,4 procenta na 198 miliard Kč. V uvedeném období se uskutečnilo přes 274 milionů plateb, což je o 28 procent více než ve stejném období loni. Lze očekávat, že celková čísla za rok 2015 tak budou opět rekordní, informovala Česká bankovní asociace.

Objem bezhotovostních transakcí u obchodníků stoupl o 17 procent

Ekonomika
Ilustrační foto.
Nákupní seznamy po kapsách, hledání telefonních čísel v mobilu, PIN kód napsaný na nejnemožnějších místech… Zapomeňte! I ve vyšším věku můžete mít skvělého pamatováka. Stačí, když budete trénovat mozek. Zde je několik příkladů, s jakými technikami se na kurzech tréninku paměti můžete setkat.

Paměť jako slon

Zdraví