ŠTÍTEK: PIN

Ilustrační foto.
Svitavy – Znáte to. Odskočíte si v obchodě na chvíli od vozíku, jdete k regálu a při návratu zjistíte, že jeho obsah už není stejný. Chybí kabelka? To se v poslední době často stává.

Když hrají roli peníze i kabelky

Zločiny a soudy
Policisté pátrají po muži, který nezjištěným způsobem získal platební kartu poškozeného, ze které se mu během dvou dnů podařilo vybrat téměř patnáct tisíc korun.
Praha - Po pachateli, který z platební karty, k níž přišel bůhvíjakým způsobem, stačil během 15. a 16. srpna, tedy dvou dnů, vybrat téměř 15 tisíc korun, pátrají policisté z pražského Karlína. U bankomatů to dotyčný neměl složité - ke kartě si totiž majitel přiložil i PIN kód.

Z karty nemocného muže vybíral peníze cizí chlap

Zločiny a soudy
Ilustrační foto
Praha - Platit kradenou bankovní kartou se nemá - a před zraky strážníků už vůbec ne. V noci na pátek se o tom přesvědčil muž, který dvě hodiny po půlnoci tankoval na benzince ve Svatoplukově ulici v Nuslích. Pro palivo se tam zastavila i hlídka městské policie.

KRIMI MIX: S placením kradenou kartou mladík neuspěl

Zločiny a soudy
Ilustrační foto
Praha - Společnosti MasterCard a Zwipe připravují první bezkontaktní platební karty, které se ověřují pomocí otisků prstů. MasterCard to dnes oznámil s tím, že nyní se chystá příští generace karty, která bude mít stejný formát jako standardní karta a bude fungovat ve všech platebních terminálech. Na trh by měla být uvedena v roce 2015.

Příští generace platební karty? Otisk prstu místo PIN kódu

Ekonomika
Golf - ilustrační foto.
Praha, Střední Čechy – Letošní ročník hlasování o nejlepších golfistech zahájili symbolickým křtem nejlepší čeští profesionálové společně s římskokatolickýcm knězem Zbigniewem Czendlikem, řečným ZIBI, na hřišti Golf Resortu Karlštejn.

Anketa Golfista roku je zahájena

Ostatní sporty
Peníze. Ilustrační fotografie.
Příbram - Neznámý pachatel vylákal 9. září od 28leté ženy prostřednictvím sociální sítě přístupové údaje k jejímu účtu, přes internetové bankovnictví následně zadal platbu 50 tisíc korun a poté 42 tisíc korun. Potvrzovací kódy k oběma platbám oznamovatelce přišly formou sms zprávy na její mobilní telefon.

Z účtu ženě ukradl téměř sto tisíc

Zločiny a soudy
Ilustrační foto
Oznámkujte řidiče ostravské MHD. Úřad centrálního obvodu se stěhuje. Hlavní třídou v pátek večer neprojedou autobusy. Rozhodnou o vyhlášce regulující hazard až noví zastupitelé? Jak naloží Ostrava s odpady?

Nenechte si ujít: Krátké zprávy z Ostravska

Ostravsko
ČSOB. Ilustrační foto.
Praha – Lidé, kteří používají účet u České spořitelny, mají od minulého pátku vyšší poplatky. Dražší je papírový výpis z účtu, zadání platby 
v internetovém bankovnictví nebo zaslání SMS zprávy s informací o zůstatku na kontě. Zlevnil naopak výběr z bankomatu. Poplatky se nemění pro ty, kteří využívají tzv. transakční balíčky, což představuje zhruba polovinu klientů největší banky v Česku.

Banky mění ceníky. Po spořitelně i ČSOB

Ekonomika
Zloděj platební karty u bankomatu.
Jičín – Policisté pátrají po dvojici podvodníků, která ve středu 11. června ráno okradla v Jičíně v ulici M. Koněva důchodkyni. Jednalo se o muže a ženu, kteří se k seniorce vetřeli pod záminkou kontroly elektroměru, a přitom jí muž v nestřeženém okamžiku odcizil v obývacím pokoji platební kartu.
4 fotografie

Poznáte zloděje na snímku od bankomatu?

Zločiny a soudy
Zloděj platební karty u bankomatu.
Jičín / Trutnov – Policisté pátrají po dvojici podvodníků, která ve středu 11. června ráno okradla v Jičíně v ulici M. Koněva důchodkyni. Jednalo se o muže a ženu, kteří se k seniorce vetřeli pod záminkou kontroly elektroměru, a přitom jí muž v nestřeženém okamžiku odcizil v obývacím pokoji platební kartu.
4 fotografie

Poznáte zloděje na snímku od bankomatu?

Zločiny a soudy
Ilustrační foto.
Severní Čechy – Organizace BESIP se zabývá prevencí nehodovosti a lidským chováním v dopravě ve vztahu k bezpečnosti silničního provozu. Ale též si všímá prevence v oblasti kriminality. Proto Jan Pechout, manažér ústeckého BESIPu varuje před zneužitím tankovacích karet.

Zloději mohou majitele kamionů připravit o desítky tisíc

Česko
Autokemp Konopáč hostil o víkendu sraz milovníků amerických aut Lucky Cruisers.
Konopáč - /FOTOGALERIE/ Kdo říká, že pravé „káry" jsou jen pro drsné chlapy? Není tomu tak a zvlášť to platí u těch amerických. Autokemp Konopáč toho byl tento víkend svědkem. Sešli se tu samozřejmě pořádní chlapi, ale více u nablýskaných „amerik" zářily krásné pin up girl a ostatní ženy oblečené po americku.
7 fotografií

Konopáč praskal ve švech. Sjelo se tu pět stovek amerik

Chrudimsko
Bankomat zloději vydal přes tři tisíce korun
Praha - Zloděje, který zřejmě kradl nejen v nemocnici, ale také ve škole, hledají kriminalisté III. obvodu pražské policie. Již od 14. února se snaží objasnit krádež kabelky z kanceláře vrchní sestry jednoho oddělení Nemocnice Na Bulovce.

Kradl v nemocnici a ve škole stejný muž?

Zločiny a soudy
Zadat pin a vyzvednout zásilku. Takto by měl pilotní projekt balíkomatů vypadat.
Opava – Libí se vám představa, že byste si své poštovní zásilky mohli vyzvednout čtyřiadvacet hodin sedm dní v týdnu? Pak máme pro vás dobrou zprávu. Je možné, že se balíkomaty do konce roku objeví i v Opavě.

Budou balíkomaty i v Opavě?

Opavsko
Ilustrační foto
Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Za pár hodin přes tři tisíce korun stihl v minulém týdnu vyčerpat z kradené bezkontaktní platební karty neznámý zloděj šestadvacetiletému muži z Brna. A to i přes nastavený pětisetkorunový limit na jednu platbu. Policisté od začátku roku řešili na jižní Moravě už bezmála 250 případů zneužití karet.

Zloděj platil ukradenou kartou rohlík

Zločiny a soudy
Ilustrační foto
Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Za pár hodin přes tři tisíce korun stihl v minulém týdnu vyčerpat z kradené bezkontaktní platební karty neznámý zloděj šestadvacetiletému muži z Brna. A to i přes nastavený pětisetkorunový limit na jednu platbu. Policisté od začátku roku řešili na jižní Moravě už bezmála 250 případů zneužití karet.

Zloděj platil ukradenou kartou rohlík

Jihomoravský kraj
Ilustrační foto
Česká pošta v těchto dnech testuje novou službu na vyzvedávání balíků balíkomat.  „Automaty na balíky umožní rychlé vyzvedávání zásilek dvacet čtyři hodin denně sedm dní v týdnu," řekla Deníku mluvčí České pošty Marta Selicharová.

Vyzvedávání balíků nonstop. Bude také v Ostravě?

Podnikání
První robotická sekačka na světě byla představena v roce 1995 pod značkou Husqvarna, čímž se odstartovala nová éra sekání trávníků. Husqvarna nyní přichází už se třetí generací modelů robotických sekaček. Přizpůsobí se téměř jakékoli zahradě a typu trávníku a vy se nemusíte o nic starat, stačí jen vymezit sekačce prostor, ulehnout do houpací sítě a užívat si perfektní trávník.

Husqvarna představuje novou generaci robotických sekaček Automower®

Reklama
Z akce Obezřetnost se vyplatí v ústeckém Tescu.
Orlickoústecko - Stačí chvilka nepozornosti a Velikonoce místo radosti přinesou kupu starostí. V obchoďácích panuje nákupní horečka, kterou by lehce mohli využít zloději. Před nepoctivci varovali  v pátek v největším obchodním domě v Ústí policisté.

Narvané obchody, zlodějů ráj

Pardubický kraj