ŠTÍTEK: PIN

Policejní mluvčí Lenka Burýšková při preventivní akci v hypermarketu Albert v Hradci Králové.
Hradec Králové /FOTOGALERIE/ – Taška hozená v nákupním vozíku, který nikdo nehlídá. Slečna, jež chodí po „obchoďáku" s otevřenou kabelkou. A do třetice starší dáma, která má peněženku v batohu na zádech. Při návštěvě hradeckého obchodního řetězce Albert se nestačíte divit. Zkrátka ráj pro kapsáře.
6 fotografií

Lidé si nehlídají osobní věci. Nahrávají tak kapsářům

Hradecko
Neznámá žena k zaplacení zboží používá odcizenou platební kartu. Kriminalisté evidují použití tohoto platebního prostředku hned v několika nákupních centrech napříč celým hlavním městem.
Praha - Nakupovat na cizí účet se dařilo zatím neznámé ženě, po které pátrají kriminalisté I. obvodu pražské policie. Dotyčná totiž příliš utrácela. To by samo o sobě trestné nebylo - potíž je ale v tom, že rozfofrovala peníze, které ji nepatřily. Zřejmě si myslí, že z cizího krev neteče, poznamenal Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie.

Žena nakupovala na cizí platební kartu

Zločiny a soudy
Znáte ho, kontaktujte policisty na bezplatné lince 158 nebo přímo vyšetřujícího policistu na čísle 974 875 720 nebo  606  808  285.
Uhlířské Janovice – Ukradenou platební kartu s přiloženým osobním identifikačním kódem (PIN) pachatel hned použil k výběru hotovosti. Zloděj využil nepozornosti majitele a z jeho pokoje ubytovny v Suchdole sebral peněženku s doklady, penězi a platební kartou s přiloženým PIN kódem.

Kartu s přiloženým osobním kódem vybílil

Zločiny a soudy
Neznámý muž uskutečnil na bezkontaktní platební kartu třináct nákupů. Kamerový systém podezřelého zachytil na několika záznamech.
Praha /VIDEO/ - Jaké nebezpečí v sobě skrývá ztráta bezkontaktní platební karty, už ví 25letá žena z pražského Žižkova. Pokud se najde nepoctivý nálezce (nebo přímo zloděj), peníze z účtu se mohou nečekaně rychle rozkutálet. Přesně to se přihodilo majitelce karty ztracené v Řehořově ulici.
0 fotografií

Platební kartu neznámý muž důkladně vyždímal

Praha
Varování policie před kapsáři v obchodech.
Liberecký kraj - Vánoce jsou pro mnohé svátky klidu a pohody. Najdou se ale tací jedinci, kteří tento klid svým jednáním narušují. Období Vánoc je totiž rájem pro malé i velké zloděje. A proto do terénu vyrazí policisté, kteří budou přítomní i v obchodních centrech.

Vánoce: ráj kapsářů

Z okolí
Varování policie před kapsáři v obchodech.
Liberecký kraj - Vánoce jsou pro mnohé svátky klidu a pohody. Najdou se ale tací jedinci, kteří tento klid svým jednáním narušují. Období Vánoc je totiž rájem pro malé i velké zloděje. A proto do terénu vyrazí policisté, kteří budou přítomní i v obchodních centrech.

Vánoce: ráj kapsářů

Zločiny a soudy
Podezřelý muž.
Praha – O peněženku připravil dosud neznámý pachatel 37letou ženu, která nakupovala v obchodním centru na pražském Černém Mostě. Někdy během nákupů jí portmonku nepozorovaně vytáhl z kabelky a obohatil se tak o pět set korun v hotovosti. Získal ale také doklady a dvě platební karty –pohříchu i s PIN kódem. Pachateli tak nic nebránilo zamířit hned po činu k bankomatu ve vestibulu nedaleké stanice metra. Vybral pět tisíc, což žena zjistila druhý den prostřednictvím internetového bankovnictví.
0 fotografií

Zloděj okradl nakupující ženu

Zločiny a soudy
Ilustrační obrázek
Polička – Víte, že pokud naleznete peněženku s doklady a hotovostí a rozhodnete si ji ponechat, že děláte velkou chybu? Můžete být potrestáni i několikaletým vězením. Přitom stačí nalezenou věc vrátit na nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky.

Nepoctivý nálezce peněženky byl odhalen

Zločiny a soudy
Ilustrační foto
Praha /INFOGRAFIKA/ – Není to tak dávno, co se místo hotovosti začalo ve velkém platit platebními kartami. Teď kreditky čelí konkurenci, vystřídat je totiž mohou mobilní telefony. Rozrůstají se možnosti, jak telefonem za nákup zaplatit, zvyšuje se 
i počet lidí, kteří volí tuto cestu placení. Nejoblíbenější je mobilní placení mezi mladými generacemi.

Mobilní platby: Je třeba dávat pozor na zabezpečení telefonu

Ekonomika
Ilustrační foto
Praha – Česká spořitelna upozornila na podvodné SMS zprávy a telefonáty, kterými se neznámý pachatel od klientů banky snaží vylákat citlivé údaje o platebních kartách jako například PIN kód, datum expirace karty nebo trojmístný bezpečnostní kód umístěný na zadní straně karty. Spořitelna, která je podle počtu klientů největší bankou v zemi, o tom informuje na svých webových stránkách.

Podvodník mámí informace z klientů České spořitelny, varuje banka

Ekonomika
Ilustrační foto.
Kyjov /UVNITŘ NÁVOD/ - Přiblížit se mladým čtenářům chtějí v kyjovské městské knihovně. Od začátku nového školního roku proto připravili novinku speciální aplikaci s názvem Smartkatalog. Díky ní si čtenář prohlédne nabídku knihovny kdekoli a kdykoli. Postačí mu k tomu například tablet nebo chytrý telefon.

Smartkatalog. Do knihovny se čtenáři podívají i z mobilu

Hodonínsko
Ilustrační foto
Libuň – V pondělí dopoledne se vloupal doposud neznámý pachatel do jednoho z rodinných domů v obci. Dovnitř se dostal oknem, které poškodil a následně v ložnici odcizil finanční hotovost a platební kartu a lístek s vyznačeným PIN kódem.

Zloděj ukradl peníze i kartu v PIN kódem

Zločiny a soudy
Ilustrační fotografie.
Peking - Jeden hongkongský lékař dal naději šestiletému čínskému chlapci, jemuž útočnice minulý měsíc vydloubla obě oči. O děsivém činu, z nějž je podezřelá chlapcova teta a jehož motiv zatím nebyl objasněn, informovala v uplynulých dnech čínská i světová média. Expert z nemocnice v Hongkongu nabídl hochovi zdarma veškerou péči a věří, že bude schopen mu v budoucnu alespoň částečně vrátit zrak.

Teta vydloubla čínskému chlapci oční bulvy, vrátit zrak mu mohou bionické oči

Svět
Ilustrační foto
Praha - Počet bezkontaktních karet raketově roste. Co o nich ale doopravdy víme? Palčivá je zejména otázka jejich bezpečnosti. Může vám někdo bezkontaktně vycucnout z karty peníze někde na ulici? A co se stane, když vám kartu někdo ukradne a vydá se s ní na nákupy do obchodního centra?

Bezkontaktní platební karty. Jsou bezpečné?

Ekonomika
Ilustrační foto.
Praha - Mobilních aplikací pro ovládání účtu využívá stále více lidí. Není se čemu divit. Jedná se totiž o velice snadný, pohodlný a přitom bezpečný způsob ovládání osobních účtů, stačí mít jenom chytrý telefon nebo tablet. Mezi klienty je oblíbená především aplikace druhé největší tuzemské banky ČSOB a Era smartbanking. V současnosti ji aktivně používá téměř sedmdesát tisíc zákazníků, kteří měsíčně uskuteční zhruba 120 tisíc transakcí v hodnotě jedné miliardy korun.

Přes chytrý telefon máte běžný účet na dosah kdykoli a kdekoli

Ekonomika