ŠTÍTEK: Ploučnice

STOP! Silnice II/262 bude pro kamiony uzavřená od 22. do 6. hodiny.
Českolipsko - Návrh na omezení kamionové dopravy na silnici II/262 mezi Českou Lípou a Děčínem se zatím stále připravuje na Krajském úřadu v Ústí nad Labem. Přestože Ústecký a Liberecký kraj se na řešení dohodly už na konci listopadu, příprava celého projektu příliš nepostoupila. Brzy by ale do něj měla vstoupit i policie.

Kamiony u Ploučnice: čeká se na tah z Ústí nad Labem

Liberecký kraj
PŘECHOD SOUPEŘE. Přelstít protihráče se na snímku snaží pivot týmu Lions Karel Aušprunk (v bílém dresu).
Jindřichův Hradec – Basketbalisté Lions dnes cestují na palubovku Děčína. Ve čtvrtém kole Mattoni NBL tak Jihočechy čeká další těžký soupeř a jeden z favoritů na medaile. Klub z města na soutoku řek Labe a Ploučnice má odloženo utkání s Nymburkem, jinak ale porazil Pardubice i Kolín. Letos se tak zatím pyšní stoprocentní bilancí.

Basketbalisté Lions míří dnes do Děčína, v pátek do Nymburka

Ostatní sporty
Ilustrační snímek.
Praha – Čeští vodáci si v závěru sezóny mohou díky deštivému podzimu užít svého koníčka na většině velkých i menších řek. Podle Vojtěcha Jančara z Českého kanoistického svazu stojí za to například romantický úsek Lužnice mezi Táborem a Bechyní protkaný peřejemi. Splavné jsou i menší toky jako Radbuza, Úhlava, Ploučnice či Bílina. Voda na podzimních minimech zůstává na Jizeře a Labi a jejích přítocích, sdělil Jančar.

Zamykání řek vrcholí. Vodáci mohou vyrazit na většinu řek

Česko