ŠTÍTEK: Ploučnice

Aquapark v Děčíně. Ilustrační fotografie.
Unikátní projekt využití geotermální vody chystají v Děčíně, kde chtějí začít čerpat odpadní vodu z plaveckého areálu. Z něj ročně vyteče bez užitku více než půl milionu kubíků vlažné vody, tu chce město nově využívat k vytápění sousedního zimního stadionu a základní a mateřské školy. Náklady na vybudování by se měly vrátit během několika let.

Myslí ekologicky. Děčín chce termální vodou vytápět školu i zimní stadion

Děčínsko
Českolipané rádi a s nostalgií sdílí jim už známé, srovnávací pohledy na město. Jeden z časů po válce a druhý z 90. let. Na první jsou políčka, Stará Lípa a kopec Špičák. Na druhém snímku výhled na malebnou krajinu už hyzdí masa betonové zástavby, jeden panelák na druhém.

Takhle se to nedělá, paní Konečná

Názory z regionu
Koncert Karla Gotat a Evy Urbanové v roce 2010 v Děčíně.
/Z ARCHIVU DENÍKU/ Ani rok od úmrtí národem milovaného slavíka a nejpopulárnějšího českého zpěváka Karla Gotta, které jsme si připomněli 1. října, o něj zájem mezi jeho příznivci neustává a jeho desky stále patří k nejprodávanějším. Pojďte si společně s námi prostřednictvím archivních fotografií Děčínského deníku připomenout, jaký byl před deseti lety lety koncert Karla Gotta a Evy Urbanové v Děčíně.
24 fotografií

Z archivu Deníku: Gott a Urbanová poslali na Děčínsko pomoc a potěšili koncertem

Děčínsko
V sobotu 22. srpna se v areálu u řeky Ploučnice odehrál již 5. turnaj ze série Tennis Family Tour 2020.
Zdravím všechny tenisové nadšence, fanoušky a fanynky našich tenisových turnajů, vedených spolkem Tenisová rodina. V sobotu 22. srpna se v areálu u řeky Ploučnice odehrál již 5. turnaj ze série Tennis Family Tour 2020. A rozhodně náš dosud největší! Turnaj odehrálo 20 párů na 8 antukových kurtech.  
7 fotografií

V České Lípě se hrál tenisový Grandslam

Čtenář reportér
Ilustrační foto.
Záchranáři a městská policie zasahovali v neděli 30. srpna dopoledne krátce před půl desátou u muže, který spadl i s kolem nedaleko hasičské stanice pod Novým mostem ze srázu do Ploučnice. Při pádu do řeky se zranil.

Opilec spadl v Děčíně i s kolem do Ploučnice

Děčínsko