ŠTÍTEK: Ploučnice

Museli jsme to jen dobojovat, řekl trenér Arsenalu Horáček po těsné výhře.
Česká Lípa – Fotbalisté českolipského Arsenalu si doma u Ploučnice poradili s Bílým Kostelem. Na výhru 2:1 nad týmem z chvostu tabulky krajského přeboru se ale pořádně nadřeli. Domácí ve 20. minutě vedli 2:0 po slepených brankách Ladry a Kaňkovského a mířili za poklidným vítězstvím. Krátce po přestávce ale hostující Jirsa snížil a z utkání bylo drama.

Museli jsme to jen dobojovat, řekl trenér Arsenalu Horáček po těsné výhře

Kraje
Pažit v českolipské lokomotivě už nebude trpět suchem jako letos. Město nechalo za zhruba milion korun vyvrtat osmdesát metrů hlubokou „studnu“ kvůli zavlažování a dodávce užitkové vody.
Česká Lípa – Pažit už nebude trpět suchem. Město Česká Lípa nechalo ve sportovním areálu Lokomotiva, který před třemi lety převzalo do správy, vyhloubit osmdesátimetrový vrt. Ten bude stát lehce přes čtyři sta tisíc korun. Podzemní vody je v lokalitě zřejmě dost, tryskající pramen na obrázku je z teprve desetimetrové hloubky.

FOTO: Vyvrtali studnu pro fotbalové hřiště

Českolipsko
MILAN KOUGL - předseda MSK Benešov n. Pl.
Chuderov – Skoro šedesát minut to vypadalo, že Benešov nad Ploučnicí bude v Chuderově bodovat. V 58. minutě totiž hosté na hřišti nováčka díky Kolářovi vedli. Pak ale domácí výsledek otočili a během 25 minut nasázeli Benešovu čtyři branky.

Benešov hodinu držel krok, vlastní chyby ho ale potopily

Kraje
Tři velké hladové kameny ukázala vysychající řeka Labe.
Dlouhotrvající sucho bere vodu v řekách, vodáci tak mají omezené možnosti. Malé toky nejsou splavné a u větších musí kvůli poklesu hladiny počítat s nesjízdnými úseky, mělčinami a kameny. Přesto mají lidé o sjíždění řek zájem a některé z nich jako Vltava nebo Otava zažívají o víkendech nápor vodáků. Podle Vojtěcha Jančara z Českého kanoistického svazu nejsou už pro vodáky sjízdné Úhlava, Ploučnice, Mže, Svratka, Tichá a Divoká Orlice, Radbuza, Bílina, Bečva nebo Moravice.
16 fotografií

Sucho a vedro ubírá vody z řek. Sjízdné jsou jen ty velké

Cestujeme
Přípravný zápas mezi českolipským Arsenalem (divize B) a Holany (I. B třída) skončil výsledkem 5:2.
Česká Lípa - První přípravný zápas v zimní fotbalové přestávce má za sebou divizní nováček z České Lípy, který si na svoji umělou trávu u Ploučnice pozval účastníka krajské I. B třídy z Holan.

Arsenal odehrál první zápas. Porazil Holany

Fotbal