ŠTÍTEK: Ploučnice

Úklid řeky.
Českolipsko – Podobně jako hospodyňky ve svých domácnostech, pustili se vodohospodáři, obce a dobrovolníci do jarního úklidu řek. Například tento víkend bude Povodí Ohře čistit úsek Ploučnice z České Lípy do Stružnice. Po následujícím květnovém úklidu jistě pookřejí i vodáci.

Jarní úklid zažívají i řeky

Českolipsko
Ilustrační foto
Řeky v podhorských oblastech na severu Čech kulminují a místy začínají klesat. Střední a dolní části toků ještě stoupají. Aktuálně platí druhý povodňový stupeň na Kamenici, Ploučnici a Metuji. Pohotovost platí v Královéhradeckém kraji, Libereckém kraji a na Děčínsku v Ústeckém kraji. Dále meteorologové varují před velmi silným jihozápadním větrem.
7 fotografií

Česko potrápí velmi silný vítr, hladiny řek ale budou klesat

Česko
Lanovka na Ještěd, archivní snímek
Liberec - Silný nárazový vítr zastavil dnes odpoledne kabinovou lanovku na Ještěd v Liberci. Jezdit už dnes nebude, provoz končí v 18:00. Rychlost větru na Ještědu dnes přesahovala 72 kilometrů v hodině, přípustných je jen 58 km/h, pak už je provoz nebezpečný.

Silný nárazový vítr zastavil odpoledne lanovku na Ještěd

Liberecko
V České Lípě proběhla současně s krajskými volbami anketa, která měla zjistit, jaké investice občané chtějí.
Česká Lípa - Zástupci města sdělili další podrobnosti k výsledkům českolipské ankety. Na sídlištích už se pracuje, venkovní bazén postaví a výsledky se projeví už v rozpočtu na příští rok.

Českolipská anketa toho moc nemění

Českolipsko
Ilustrační foto
Severní Čechy – Pokud stoupá voda v Lužické Nise v Hrádku nad Nisou, znamená to pouze, že se průtok vody jenom pomalu zvyšuje, ale stále je ve znamení nízkého průtoku.V povodí Labe jsou všude nízké průtoky. Hladina Labe v Ústí nad Labem se prakticky ani nehne. Od půlnoci na sobotu se „zvedla" hladina o 2 cm na 138 cm.

Noční déšť zvedá řeky jen pomalu

Teplicko
Šlechta se snaží překonat gólmana Tryznu.
Česká Lípa - Rekordní výsledek 11:1 (5:1) se zrodil na stadionu u Ploučnice při druhém kole krajského fotbalového přeboru starších žáků, kam přijeli mladíci z Jablonce nad Jizerou.

Starší žáci Lípy dali 11 branek

Fotbal