ŠTÍTEK: Ploučnice

Ilustrační foto.
Praha - Dlouhodobé tropické počasí bez dešťů komplikuje letošní vodáckou sezonu a je čím dál obtížnější najít řeku, kam vyrazit na vodu. Momentálně se dá sjet jen několik úseků. Jediná "jakžtakž" sjízdná řeka je Vltava pod Vyšším Brodem, kde je dostatek vody díky lipenské přehradě, informoval dnes Vojtěch Jančar z Českého kanoistického svazu.

Kam vyrazit na vodu? Situaci komplikuje sucho, sjíždět se dá jen pár úseků

Česko
Ilustrační foto.
Praha - V řekách v Česku je stále málo vody. V posledním týdnu k tomu přispělo teplé letní počasí a delší období bez deště. Pro vodáky tak již některé řeky nejsou sjízdné, sdělil Vojtěch Jančar z Českého kanoistického svazu.

Kvůli teplému počasí je v řekách v Česku málo vody

Česko
Ilustrační foto.
Česká Lípa - Mládežnický fotbal v kraji měl na programu tři okresní derby, a to v KP st. žáků a v KP a I. A třídě ml. žáků. Všechny tři duely vyhráli mladíci z českolipského Arsenalu.

Mladý fotbal v kraji: tři derby

Fotbal
Velkou rybu ulovili futsalisté Démonů České Lípy, kteří do svých řad získali bývalého fotbalového reprezentanta Jiřího Štajnera (na snímku vlevo). Jeho první zápas bude v domácím prostředí proti Boca Chotěboř.
Česká Lípa, Chotěboř – Senzace! Jiří Štajner, bývalý fotbalový reprezentant a někdejší ofenzivní hráč například Slovanu Liberec či německého Hannoveru, který je členem Klubu ligových kanonýrů, podepsal přestupové lístky do českolipského klubu FC Démoni Česká Lípa.

Futsalová Boca se těší na fotbalistu Jiřího Štajnera

Ostatní sporty
Ilustrační foto
Severní Čechy – Dopravní inženýři a policisté ho odmítají. Úředníci z Ústí nad Labem
i navzdory jejich negativnímu stanovisku přesto minulý týden rozhodli ve správním řízení o vyhlášení zákazu průjezdu kamionů v nočních hodinách na silnici II/262 podél Ploučnice mezi Českou Lípou a Děčínem.

Policie: Zákaz pro kamiony se nedá vymáhat

Děčínsko