ŠTÍTEK: počasí

Devatenáctá dětská olympiáda v Peceradech.
Pecerady /FOTOGALERIE/ - Žádná zima a slota jako loni, ale parádní počasí provázelo tentokrát, v sobotu 8. června účastníky oslav Mezinárodního dne dětí. Ten připravili dobrovolní hasiči z Pecerad jako v pořadí už devatenáctou dětskou olympiádu. Místní fotbalové hřiště se proto zaplnilo více než stovkou dětí doprovázených rodiči, prarodiči nebo příbuznými.
49 fotografií

Loňské psí počasí vystřídal při peceradské dětské olympiádě blankyt

Hasiči
S rostoucími teplotami přibývá i návštěvníků v městských parcích.
České Budějovice – S rostoucími teplotami letních měsíců stoupá i počet návštěvníku v městských parcích. Ti si se sem přichází především odpočinout či zasportovat, případně si užít nově teplého počasí. To by mělo podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vydržet alespoň do konce měsíce.
5 fotografií

Parky v létě lákají další návštěvníky

Českobudějovicko
Psí spřežení brodící se vodou na tajícím mořském ledu v Grónsku
Tým vědců působících v Grónsku zveřejnil alarmující snímek, na němž je vidět psí spřežení brodící se vodou na tajícím mořském ledu. Vědci s pomocí psího spřežení odváželi v polovině června přes zamrzlý Inglefieldův fjord na severozápadě Grónska zařízení z místní meteorologické stanice, rychle tající mořský led ale změnil jejich cestu v nebezpečné dobrodružství, napsal dnes deník The Guardian.
9 fotografií

Znepokojivá fotografie z Grónska. Psí spřežení se brodí vodou z tajících ledovců

Věda a technika
Lenešický Patrik Zomer (v červeném s míčem) dal čtyři branky a celkově 34. Tím se stal druhým nejlepším střelcem soutěže.
Blažim – Duel čtvrtého s druhým celkem fotbalové B třídy byl jedním z nejlákavějších taháků závěrečného kola této soutěže. Ani jednomu z mužstev o nic nešlo a tak se mohl hrát ofenzivní fotbal. Ovšem jen v rámci možností, které dovolilo dusné a horké počasí. Po zajímavém průběhu zápasu o vítězi rozhodly penalty, úspěšnější v nich byly Lenešice. Jejich střelec Zomer navíc potvrdil pozici druhého nejlepšího kanonýra soutěže. 
12 fotografií

FOTO: Lenešice na penalty vyhrály v Blažimi, Zomer potvrdil svou pověst kanonýra

Kraje
V souvislosti se silnou bouřkou, která se přehnala v noci na neděli přes Pardubický kraj, hasiči zasahovali u 12 událostí
Silný vítr doprovázený lijákem a bouřkou přerušil kolem páté hodiny odpoledne hudební festival Votvírák na milovickém letišti.  Na přehradě Slapy se během bouřky převrátila plachetnice se třemi lidmi na palubě, všichni však doplavali na břeh. V souvislosti s rozmary počasí zasahovali hasiči i na jiných místech, například v Královéhradeckém kraji evidovali desítky výjezdů. V Táboře se po bouřce sesunula hlína a zasypala zaparkované vozidlo. 
25 fotografií

Převrácená plachetnice a popadané stromy. Do Česka znovu dorazily bouřky

Česko
Brněnská přehrada 14.6.2019
Brno /FOTOGALERIE/ – Lidé, kteří rádi tráví letní dny na břehu Brněnské přehrady, se při koupání nemusejí bát. Podle odborníků, kteří sledují kvalitu vody v nádrži, je její stav zatím lepší než loni. Tehdy museli vodohospodáři v polovině července vyhlásit zákaz koupání. V případě příznivého počasí zůstane přehrada plavcům otevřená celé léto.
19 fotografií

Brňané míří na Prygl. Láká je hlavně čistá voda

Brněnsko
Brněnská přehrada 14.6.2019
/FOTOGALERIE/ Lidé, kteří rádi tráví letní dny na břehu Brněnské přehrady, se při koupání nemusejí bát. Podle odborníků, kteří sledují kvalitu vody v nádrži, je její stav zatím lepší než loni. Tehdy museli vodohospodáři v polovině července vyhlásit zákaz koupání. V případě příznivého počasí zůstane přehrada plavcům otevřená celé léto.
19 fotografií

Brňané se míří ochladit na Prygl. Láká je hlavně čistá voda

Regiony
Ilustrační foto
Klíšťata útočí. Předpověď jejich aktivity, kterou meteorologové připravují ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem, varuje, že až do neděle bude maximální: na stupni 10 z desetibodové stupnice. Výjimkou je sobota, kdy předběžně má platit „pouze“ devítka. Předpověď na víkend se však má ještě ve čtvrtek upřesňovat; záleží mimo jiné na tom, jak horké a suché počasí (což klíšťatům úplně nesvědčí) lze očekávat.
5 fotografií

Klíště může nakazit, i když se nepřisaje

Česko
Ilustrační foto
Střední Čechy – Někde zažili hotovou průtrž mračen, jinde sprchlo podstatně méně (nebo i vůbec). Ohlášené bouřky, před nimiž meteorologové varovali s tím, že je lokálně mohou provázet nejen přívaly deště, ale i nárazy vichru a krupobití, se ve středu večer skutečně dostavily – byť ještě o pár desítek minut předtím, než se nebeská stavidla otevřela, na mnoha místech lidé zažívali pohodový podvečer letního charakteru bez sebemenších náznaků, že by se bylo třeba něčeho obávat. Když to přišlo, příroda se dokázala vyřádit. Třeba z některých lokalit na Nymbursku byly hlášeny kroupy až o velikosti kovové padesátikoruny!
10 fotografií

Někde zabouřilo vydatně, avšak bez dramatických škod

Z okolí
Ilustrační foto
Někde zažili hotovou průtrž mračen, jinde sprchlo podstatně méně (nebo i vůbec). Ohlášené bouřky, před nimiž meteorologové varovali s tím, že je lokálně mohou provázet nejen přívaly deště, ale i nárazy vichru a krupobití, se ve středu večer skutečně dostavily – byť ještě o pár desítek minut předtím, než se nebeská stavidla otevřela, na mnoha místech lidé zažívali pohodový podvečer letního charakteru bez sebemenších náznaků, že by se bylo třeba něčeho obávat. Když to přišlo, příroda se dokázala vyřádit. Třeba z některých lokalit na Nymbursku byly hlášeny kroupy až o velikosti kovové padesátikoruny!
10 fotografií

Kroupy velké jako padesátikoruna. V Česku znovu udeřily silné bouřky

Regiony
Ilustrační foto
Rakovnicko – Někde zažili hotovou průtrž mračen, jinde sprchlo podstatně méně (nebo i vůbec). Ohlášené bouřky, před nimiž meteorologové varovali s tím, že je lokálně mohou provázet nejen přívaly deště, ale i nárazy vichru a krupobití, se ve středu večer skutečně dostavily – byť ještě o pár desítek minut předtím, než se nebeská stavidla otevřela, na mnoha místech lidé zažívali pohodový podvečer letního charakteru bez sebemenších náznaků, že by se bylo třeba něčeho obávat. Když to přišlo, příroda se dokázala vyřádit. Třeba z některých lokalit na Nymbursku byly hlášeny kroupy až o velikosti kovové padesátikoruny!
10 fotografií

Někde zabouřilo vydatně, avšak bez dramatických škod

Z okolí
Ilustrační foto
Boleslavsko – Někde zažili hotovou průtrž mračen, jinde sprchlo podstatně méně (nebo i vůbec). Ohlášené bouřky, před nimiž meteorologové varovali s tím, že je lokálně mohou provázet nejen přívaly deště, ale i nárazy vichru a krupobití, se ve středu večer skutečně dostavily – byť ještě o pár desítek minut předtím, než se nebeská stavidla otevřela, na mnoha místech lidé zažívali pohodový podvečer letního charakteru bez sebemenších náznaků, že by se bylo třeba něčeho obávat. Když to přišlo, příroda se dokázala vyřádit. Třeba z některých lokalit na Nymbursku byly hlášeny kroupy až o velikosti kovové padesátikoruny!
10 fotografií

Někde zabouřilo vydatně, avšak bez dramatických škod

Z okolí
Ilustrační foto
Mělnicko – Někde zažili hotovou průtrž mračen, jinde sprchlo podstatně méně (nebo i vůbec). Ohlášené bouřky, před nimiž meteorologové varovali s tím, že je lokálně mohou provázet nejen přívaly deště, ale i nárazy vichru a krupobití, se ve středu večer skutečně dostavily – byť ještě o pár desítek minut předtím, než se nebeská stavidla otevřela, na mnoha místech lidé zažívali pohodový podvečer letního charakteru bez sebemenších náznaků, že by se bylo třeba něčeho obávat. Když to přišlo, příroda se dokázala vyřádit. Třeba z některých lokalit na Nymbursku byly hlášeny kroupy až o velikosti kovové padesátikoruny!
10 fotografií

Někde zabouřilo vydatně, avšak bez dramatických škod

Z okolí
Ilustrační foto
Střední Čechy - Klíšťata útočí. Předpověď jejich aktivity, kterou meteorologové připravují ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem, varuje, že až do neděle bude maximální: na stupni 10 z desetibodové stupnice. Výjimkou je sobota, kdy předběžně má platit „pouze“ devítka. Předpověď na víkend se však má ještě ve čtvrtek upřesňovat; záleží mimo jiné na tom, jak horké a suché počasí (což klíšťatům úplně nesvědčí) lze očekávat.
5 fotografií

Klíště může nakazit, i když se nepřisaje

Z okolí
Ilustrační foto
Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Klíšťata útočí. Předpověď jejich aktivity, kterou meteorologové připravují ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem, varuje, že až do neděle bude maximální: na stupni 10 z desetibodové stupnice. Výjimkou je sobota, kdy předběžně má platit „pouze“ devítka. Předpověď na víkend se však má ještě ve čtvrtek upřesňovat; záleží mimo jiné na tom, jak horké a suché počasí (což klíšťatům úplně nesvědčí) lze očekávat.
5 fotografií

Klíště může nakazit, i když se nepřisaje

Z okolí
Ilustrační foto
Kolínsko /FOTOGALERIE/ - Klíšťata útočí. Předpověď jejich aktivity, kterou meteorologové připravují ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem, varuje, že až do neděle bude maximální: na stupni 10 z desetibodové stupnice. Výjimkou je sobota, kdy předběžně má platit „pouze“ devítka. Předpověď na víkend se však má ještě ve čtvrtek upřesňovat; záleží mimo jiné na tom, jak horké a suché počasí (což klíšťatům úplně nesvědčí) lze očekávat.
5 fotografií

Klíště může nakazit, i když se nepřisaje

Z okolí
Ilustrační foto
Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Klíšťata útočí. Předpověď jejich aktivity, kterou meteorologové připravují ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem, varuje, že až do neděle bude maximální: na stupni 10 z desetibodové stupnice. Výjimkou je sobota, kdy předběžně má platit „pouze“ devítka. Předpověď na víkend se však má ještě ve čtvrtek upřesňovat; záleží mimo jiné na tom, jak horké a suché počasí (což klíšťatům úplně nesvědčí) lze očekávat.
5 fotografií

Klíště může nakazit, i když se nepřisaje

Z okolí
Ilustrační foto
Střední Čechy – Klíšťata útočí. Předpověď jejich aktivity, kterou meteorologové připravují ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem, varuje, že až do neděle bude maximální: na stupni 10 z desetibodové stupnice. Výjimkou je sobota, kdy předběžně má platit „pouze“ devítka. Předpověď na víkend se však má ještě ve čtvrtek upřesňovat; záleží mimo jiné na tom, jak horké a suché počasí (což klíšťatům úplně nesvědčí) lze očekávat.
5 fotografií

Klíště může nakazit, i když se nepřisaje

Z okolí
Ilustrační foto
Střední Čechy – Klíšťata útočí. Předpověď jejich aktivity, kterou meteorologové připravují ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem, varuje, že až do neděle bude maximální: na stupni 10 z desetibodové stupnice. Výjimkou je sobota, kdy předběžně má platit „pouze“ devítka. Předpověď na víkend se však má ještě ve čtvrtek upřesňovat; záleží mimo jiné na tom, jak horké a suché počasí (což klíšťatům úplně nesvědčí) lze očekávat.
5 fotografií

Klíště může nakazit, i když se nepřisaje

Z okolí
Ilustrační foto
Berounsko /FOTOGALERIE/ - Klíšťata útočí. Předpověď jejich aktivity, kterou meteorologové připravují ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem, varuje, že až do neděle bude maximální: na stupni 10 z desetibodové stupnice. Výjimkou je sobota, kdy předběžně má platit „pouze“ devítka. Předpověď na víkend se však má ještě ve čtvrtek upřesňovat; záleží mimo jiné na tom, jak horké a suché počasí (což klíšťatům úplně nesvědčí) lze očekávat.
5 fotografií

Klíště může nakazit, i když se nepřisaje

Z okolí
Ilustrační foto
Benešovsko /FOTOGALERIE/ - Klíšťata útočí. Předpověď jejich aktivity, kterou meteorologové připravují ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem, varuje, že až do neděle bude maximální: na stupni 10 z desetibodové stupnice. Výjimkou je sobota, kdy předběžně má platit „pouze“ devítka. Předpověď na víkend se však má ještě ve čtvrtek upřesňovat; záleží mimo jiné na tom, jak horké a suché počasí (což klíšťatům úplně nesvědčí) lze očekávat.
5 fotografií

Klíště může nakazit, i když se nepřisaje

Z okolí
Ilustrační foto
Střední Čechy – Klíšťata útočí. Předpověď jejich aktivity, kterou meteorologové připravují ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem, varuje, že až do neděle bude maximální: na stupni 10 z desetibodové stupnice. Výjimkou je sobota, kdy předběžně má platit „pouze“ devítka. Předpověď na víkend se však má ještě ve čtvrtek upřesňovat; záleží mimo jiné na tom, jak horké a suché počasí (což klíšťatům úplně nesvědčí) lze očekávat.
5 fotografií

Klíště může nakazit, i když se nepřisaje

Z okolí
Ilustrační foto
Rakovnicko – Klíšťata útočí. Předpověď jejich aktivity, kterou meteorologové připravují ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem, varuje, že až do neděle bude maximální: na stupni 10 z desetibodové stupnice. Výjimkou je sobota, kdy předběžně má platit „pouze“ devítka. Předpověď na víkend se však má ještě ve čtvrtek upřesňovat; záleží mimo jiné na tom, jak horké a suché počasí (což klíšťatům úplně nesvědčí) lze očekávat.
5 fotografií

Klíště může nakazit, i když se nepřisaje

Z okolí
Kosmonoský kapitán Žižka na Pastelce pálí mezi beky Luštěnic. Okresní rivalové si na úvod jara rozdělili body.
Kosmonosy – Fotbalisté Kosmonos si v předposledním hracím kole I. A třídy skupiny B definitivně zajistili postup do krajského přeboru. V sobotu večer si za krásného počasí a před početnou návštěvou poradili s Dolním Bousovem jasně 7:1.

Kosmonosy mají hotovo – postupují do přeboru

Kraje
Dominic Thiem.
Dominic Thiem postoupil na French Open podruhé za sebou do finále a o titul se na pařížské antuce utká stejně jako vloni s úřadujícím šampionem Rafaelem Nadalem. Rakouský tenista zdolal v semifinále, které bylo kvůli počasí rozdrobeno několika pauzami do dvou dnů, srbskou světovou jedničku Novaka Djokoviče 6:2, 3:6, 7:5, 5:7, 7:5.

Thiem udolal Djokoviče a v Paříži se utká o titul s Nadalem

Tenis
Ilustrační foto
Střední Čechy – Jako dobrá se voda jevila už na první pohled při odběrech v rámci kontrol – a laboratorní rozbory to jen potvrdily. Tak v pátek zhodnotil Luboš Mandík z příbramského pracoviště krajské hygienické stanice aktuální výsledky sledování kvality vody na přírodních koupalištích v celém kraji.
22 fotografií

Ráj pro koupání: v krásném počasí kvalitní voda

Z okolí
Ilustrační foto
Střední Čechy – Jako dobrá se voda jevila už na první pohled při odběrech v rámci kontrol – a laboratorní rozbory to jen potvrdily. Tak v pátek zhodnotil Luboš Mandík z příbramského pracoviště krajské hygienické stanice aktuální výsledky sledování kvality vody na přírodních koupalištích v celém kraji.
22 fotografií

Ráj pro koupání: v krásném počasí kvalitní voda

Z okolí
Ilustrační foto
Střední Čechy – Jako dobrá se voda jevila už na první pohled při odběrech v rámci kontrol – a laboratorní rozbory to jen potvrdily. Tak v pátek zhodnotil Luboš Mandík z příbramského pracoviště krajské hygienické stanice aktuální výsledky sledování kvality vody na přírodních koupalištích v celém kraji.
22 fotografií

Ráj pro koupání: v krásném počasí kvalitní voda

Z okolí
Ilustrační foto - déšť
„Dnes bude zpočátku zataženo s občasným deštěm. Během dne očekávejte oblačno až polojasno, přeháňky se objeví pouze ojediněle. Nejvyšší odpolední teploty budou dosahovat 22 až 26 °C,“ přiblížil vyhlídku dnešního počasí Mojmír Martan, odborník z Českého hydrometeorologického ústavu.  

Bude teplo, ale deštníky raději s sebou

Zlínsko