ŠTÍTEK: pohádka

Pekelné doly.
Od malých sklípků až po dechberoucí umělé jeskyně a chodby. Údolí říčky Svitávky na Českolipsku je protkané desítkami podzemních prostor, které vznikaly před stovkami let. Některé jako obydlí, jiné jsou pozůstatkem těžby brusného písku do nedalekých zrcadláren. Pro působivou atmosféru si tyto bývalé doly několikrát vybrali pro své natáčení i filmaři.
16 fotografií

Filmová místa: Pekelné doly znáte z pohádek. Dnes jsou rájem motorkářů

Českolipsko
Rodiče se vydali spolu se svými dětmi z pohádky do pohádky v chatové a vinařské oblasti Paňháje
Dospělí z části obce Kudlovice - Dolina a okolí se nechali o poslední červencové sobotě unést spolu se svými ratolestmi barevným a veselým pohádkovým světem pod názvem Pojďte s námi do pohádky. Na pár hodin zapomenuli na starosti běžného života a užívali si se svými dětmi návrat zpět do dětství, a to tradičně v chatové a vinařské oblasti Paňháje. jež se staly už po několikáté Zemí pohádek.
35 fotografií

Rodiče se vydali spolu se svými dětmi z pohádky do pohádky

Slovácko
Státní zámek Mníšek pod Brdy.
/FOTO, POZVÁNKA/ Poslední prázdninovou sobotu 26. srpna se zámek Mníšek pod Brdy opět zapojí do oblíbené tradiční akce, kterou je Hradozámecká noc. Na programu budou od 15 do 18 hodin hravé Pohádkové prohlídky pro nejmenší návštěvníky, zábavné Dětské prohlídky v slavnostních sálech plné hádanek a úkolů, promítání pohádek pro děti, výtvarná dílna pro malé i velké umělce. 
5 fotografií

Zámek Mníšek pod Brdy připravuje zábavné prohlídky na Hradozámeckou noc

Čtenář reportér
Barbora Strýcová vyhrála podruhé Wimbledon
Lepší scénář, který přímo vybízí k filmovému zpracování, letos ve vrocholovém sportu nenajdete. Česká tenistka Barbora Strýcová během svého loučení s profesionální kariérou uspěla s tchajwanskou parťačkou Sie Šu-wej ve finále ženské čtyřhry na slavném turnaji ve Wimbledonu. Společně tak obě tenistky navázaly na úspěch z roku 2019.

Strýcová: Titul z Wimbledonu? Oslavy budou dlouhé, pohádka je napsaná do konce

Tenis
Česko-německé setkání dvou školek – Mateřské školy Tisá a Mateřské školy Haus des Kindes e.V. z Bad Gottleuby.
Jak prohloubit vztah k cizím jazykům už od útlého věku dětí? Seznámit ho s nimi, nejlépe v praxi.Proto se na konci školního roku v Tisé na Ústecku uskutečnilo česko-německé setkání dvou školek – Mateřské školy Tisá a Mateřské školy Haus des Kindes e.V. z Bad Gottleuby. Celé setkání bylo na téma „Pojďte s námi do pohádky aneb Komm mit uns ins Märchenland“.
14 fotografií

FOTO: Děti z mateřinek probourávaly jazykovou bariéru pomocí pohádky

Ústecko
Spisovatel a novinář Jan Řehounek vydal ve vlastním nakladatelství Kaplanka už šestapadesátou publikaci. Novinka nese název Podchotucké pověsti, pohádky, povídačky.
/FOTO/ Spisovatel a novinář Jan Řehounek vydal ve vlastním nakladatelství Kaplanka už šestapadesátou publikaci. Novinka nese název Podchotucké pověsti, pohádky, povídačky. Knížka s fotografií výrazného svědeckého vrchu Chotuc u Křince na obálce obsahuje dvacítku podivuhodných příběhů pocházejících hlavně z Křinecka. Nechybí fotografické koláže a slovník pohádkových slovíček.
10 fotografií

Nová kniha Jana Řehounka zavede čtenáře do kraje pod vrchem Chotuc

Volný čas
Hradišťské sluníčko přineslo čtené večerníčky.
Měsíc červen byl ve své druhé polovině, prázdniny už klepou na dveře, ale než ještě opravdu přijde ta chvíle odpočinku, cestování, zábavy, koupání pozvala Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti malé i velké čtenáře na palouček za knihovnou, aby si zde děti poslechly pohádky na dobrou noc. Ve středu nepřízeň počasí zahnala děti i doprovod do dětského oddělení v podkroví knihovny, aby si zde vyslechli pohádky v podání Jitky Hlaváčové.
11 fotografií

Hradišťské sluníčko přineslo čtené večerníčky

Čtenář reportér
Lukáš Příkazký jako vodník ve vznikající vánoční pohádce Klíč svatého Petra
Ne jako zeleného mužíka, z něhož kape voda a který žvatlá „brekeke“, ale jako moderně vyhlížejícího šviháka pojal postavu vodníka v připravované vánoční pohádce České televize Klíč svatého Petra režisér Karel Janák. Tvář mu propůjčí Lukáš Příkazký. „Režisér mi roli nabízel s otázkou, jestli mi nevadí mít otevřené oči pod vodou. Hned mi bylo jasné, co mě čeká,“ říká herec na adresu své role.
70 fotografií

Jako vodník lidi netopím, jen jim beru dušičky, říká herec Lukáš Příkazký

Film a televize
Česká televize natáčela na státním zámku Sychrov novou vánoční pohádku Klíč svatého Petra.
Král, princezna, rádci a další členové královského dvora v dobových šatech obsadili zámek Sychrov. Nikdo ale v čase necestoval, novogotická rezidence původem francouzského rodu Rohanů se stala jedním z míst, kde filmaři od května natáčeli novou pohádku České televize s názvem Klíč svatého Petra. Výpravný příběh o jedné krádeži, do princezny zamilovaném vodníkovi a protřelé dvojici natáčel na Liberecku režisér Karel Janák.
70 fotografií

VIDEO: Sychrov přivítal krále, vodníka i zloděje. Pohádku uvidíte o Vánocích

Film a televize
Hulínští prvňáčci byli pasováni na čtenáře.
Konec školního roku je vždy spojen s těšením se na prázdniny, ale i s velkou slávou. Pan král společně s princeznou, šaškem a vodníkem vyzkoušeli ve čtvrtek 15. června, co se hulínští prvňáčci během školní docházky naučili a jestli už jsou připraveni stát se opravdovými čtenáři a postoupit do 2. třídy. Pro každého žáka ze všech tří prvních tříd byl přichystán úkol zaměřený na nejznámější české pohádky.
13 fotografií

FOTO: Hulínští prvňáčci byli pasováni na čtenáře. Museli ale znát pohádky

Čtenář reportér
Divadlo Beze Jména
/VIDEO/ Mrazík, Jak se žilo před sametovou revolucí, Ať žijí duchové, Princezna ze mlejna, ale také Ledové království nebo Anděl páně. To je jen malý výčet z hojného počtu divadelních představení, se kterými se bystřické Divadlo Beze Jména již léta představuje publiku. Vtipná vystoupení plná hudby a písniček nezná v Bystřici a jejím okolí jen málokdo. Jak taky ne, když Divadlo Beze Jména, které působí jako samostatný spolek při Základní umělecké škole Bystřice nad Pernštejnem, slaví letos už patnácté narozeniny.
11 fotografií

Mrazík i Anděl páně. Dětské divadlo z Bystřice často předčí filmový originál

Volný čas
Karel Pabiška, TJ Dynamo Střížovice
Čtvrtá třída fotbalového okresního přeboru na Litoměřicku má dohráno. Poslední kolo nabídlo fantastické vyvrcholení bitvy o postup, přímý souboj o první příčku mezi bodově srovnanými TJ Mšené Lázně B a Kostomlaty sledovalo 146 diváků! Přesto nebylo vítězství 4:1 domácí rezervy hlavní událostí finálového víkendu.

Spor o korunu krále střelců: Kdo chyboval? Pabiškova pohádka happy end nemá

Okresy
Večerníček.
Bez pohádky na usnutí si večer neumí představit snad žádné dítě. A kdo by neznal Večerníčka, kluka s papírovou čepicí, který přináší dětem pohádky už desítky let? Jezdil na jednokolce či autíčkem. Za ty roky před usnutím dětem dovezl celou řadu pohádek. Pamatujete si na Štaflíka a Špagetku, Tipa a Tapa či Macha a Šebestovou? Pokud ano, pojďte si zkusit malý kvíz o několika večerníčkových pohádkách. Třeba se i vrátíte v čase zpátky. 

KVÍZ: Večerníček uspává děti roky. Vyznáte se v pohádkách, které vám dovezl?

Zajímavosti
Tomáš Souček
Tomáš Souček musel ve středu večer prožívat pořádné deja vu. V pražském Edenu vybíhal k důležitému utkání z domácí kabiny a za vítězstvím ho hnala narvaná Tribuna Sever. Tentokrát to ale nebylo v dresu Slavie nebo reprezentace. Kapitán národního týmu se zpátky doma představil s West Hamem a ve finále Evropské konferenční ligy vyválčil vítězství nad Fiorentinou. „Všechno se spojilo a udělali jsme tady titul. Tahle medaile je nejvýš,” svěřil se po utkání Souček. 
11 fotografií

Je to jako pohádka, všechno se spojilo, rozplýval se Souček po vítězství v Edenu

Fotbal
Tomáš Souček
Tomáš Souček musel ve středu večer prožívat pořádné deja vu. V pražském Edenu vybíhal k důležitému utkání z domácí kabiny a za vítězstvím ho hnala narvaná Tribuna Sever. Tentokrát to ale nebylo v dresu Slavie nebo reprezentace. Kapitán národního týmu se zpátky doma představil s West Hamem a ve finále Evropské konferenční ligy vyválčil vítězství nad Fiorentinou. “Všechno se spojilo a udělali jsme tady titul. Tahle medaile je nejvýš,” svěřil se po utkání Souček. 
11 fotografií

Je to jako pohádka, všechno se spojilo, rozplýval se Souček po vítězství v Edenu

Fotbal
The Legends RockFest v Hořicích
Léto nadupané festivaly všeho druhu. Sezóna na Jičínsku opět slibuje několikadenní legendární hudební nálože, vyhlášené literární a divadelní festivaly, jednodenní novinky i alternativní umělecké víkendy. Sezónu už po dvaatřicáté uzavře festival Jičín - město pohádky, kde se letos s tématem Pohádkové oKouzlení bude čarovat při poslechu velikánů současné české písničkářské scény, Pavla Calty a Voxela&spol.

Rockové legendy, reggae pohoda, divadlo i Pohádka. Jičínsko ovládnou festivaly

Jičínsko