ŠTÍTEK: pohádka

Divadlo Beze Jména
/VIDEO/ Mrazík, Jak se žilo před sametovou revolucí, Ať žijí duchové, Princezna ze mlejna, ale také Ledové království nebo Anděl páně. To je jen malý výčet z hojného počtu divadelních představení, se kterými se bystřické Divadlo Beze Jména již léta představuje publiku. Vtipná vystoupení plná hudby a písniček nezná v Bystřici a jejím okolí jen málokdo. Jak taky ne, když Divadlo Beze Jména, které působí jako samostatný spolek při Základní umělecké škole Bystřice nad Pernštejnem, slaví letos už patnácté narozeniny.
11 fotografií

Mrazík i Anděl páně. Dětské divadlo z Bystřice často předčí filmový originál

Volný čas
Karel Pabiška, TJ Dynamo Střížovice
Čtvrtá třída fotbalového okresního přeboru na Litoměřicku má dohráno. Poslední kolo nabídlo fantastické vyvrcholení bitvy o postup, přímý souboj o první příčku mezi bodově srovnanými TJ Mšené Lázně B a Kostomlaty sledovalo 146 diváků! Přesto nebylo vítězství 4:1 domácí rezervy hlavní událostí finálového víkendu.

Spor o korunu krále střelců: Kdo chyboval? Pabiškova pohádka happy end nemá

Okresy
Večerníček.
Bez pohádky na usnutí si večer neumí představit snad žádné dítě. A kdo by neznal Večerníčka, kluka s papírovou čepicí, který přináší dětem pohádky už desítky let? Jezdil na jednokolce či autíčkem. Za ty roky před usnutím dětem dovezl celou řadu pohádek. Pamatujete si na Štaflíka a Špagetku, Tipa a Tapa či Macha a Šebestovou? Pokud ano, pojďte si zkusit malý kvíz o několika večerníčkových pohádkách. Třeba se i vrátíte v čase zpátky. 

KVÍZ: Večerníček uspává děti roky. Vyznáte se v pohádkách, které vám dovezl?

Zajímavosti
Tomáš Souček
Tomáš Souček musel ve středu večer prožívat pořádné deja vu. V pražském Edenu vybíhal k důležitému utkání z domácí kabiny a za vítězstvím ho hnala narvaná Tribuna Sever. Tentokrát to ale nebylo v dresu Slavie nebo reprezentace. Kapitán národního týmu se zpátky doma představil s West Hamem a ve finále Evropské konferenční ligy vyválčil vítězství nad Fiorentinou. „Všechno se spojilo a udělali jsme tady titul. Tahle medaile je nejvýš,” svěřil se po utkání Souček. 
11 fotografií

Je to jako pohádka, všechno se spojilo, rozplýval se Souček po vítězství v Edenu

Fotbal
Tomáš Souček
Tomáš Souček musel ve středu večer prožívat pořádné deja vu. V pražském Edenu vybíhal k důležitému utkání z domácí kabiny a za vítězstvím ho hnala narvaná Tribuna Sever. Tentokrát to ale nebylo v dresu Slavie nebo reprezentace. Kapitán národního týmu se zpátky doma představil s West Hamem a ve finále Evropské konferenční ligy vyválčil vítězství nad Fiorentinou. “Všechno se spojilo a udělali jsme tady titul. Tahle medaile je nejvýš,” svěřil se po utkání Souček. 
11 fotografií

Je to jako pohádka, všechno se spojilo, rozplýval se Souček po vítězství v Edenu

Fotbal
The Legends RockFest v Hořicích
Léto nadupané festivaly všeho druhu. Sezóna na Jičínsku opět slibuje několikadenní legendární hudební nálože, vyhlášené literární a divadelní festivaly, jednodenní novinky i alternativní umělecké víkendy. Sezónu už po dvaatřicáté uzavře festival Jičín - město pohádky, kde se letos s tématem Pohádkové oKouzlení bude čarovat při poslechu velikánů současné české písničkářské scény, Pavla Calty a Voxela&spol.

Rockové legendy, reggae pohoda, divadlo i Pohádka. Jičínsko ovládnou festivaly

Jičínsko
Z oslavy Dne dětí na zahradě Domu dětí a mládeže v Kutné Hoře.
/FOTOGALERIE/ Oslava Dne dětí se uskutečnila ve čtvrtek 1. června na zahradě Domu dětí a mládeže v Kutné Hoře. Organizátorům se popletly pohádky, takže děti mohly potkat například Sněhurku a sedmero krkavců, Alibabu a dvanáct měsíčků, Modrovlásku, Princeznu se čtverečkem na čele, Fialovou Karkulku, Princeznu na mrkvi, McDonaldovou chaloupku, nebo Pohádku o velké cibuli, O slepičce a slonovi a další.
190 fotografií

Fialová Karkulka nebo Modrovláska? Při oslavě Dne dětí se popletly pohádky

Čtenář reportér
Jakub Šiřina
Král Jakub to dokázal! V těžkých basketbalových bitvách svou družinu nenechal ve štychu. V bitvě o ligový trůn vzal Jakub Šiřina zodpovědnost na sebe. Z jeho neomylných nájezdů se budou Válečníci z Děčína ještě dlouho budit ze snu. Na palubovce strávil opavský kapitán skoro 36 minut. V těch zaznamenal 31 bodů, čtyři doskoky a šest asistencí. Po zásluze byl také vyhlášen MVP celé finálové série, kterou Slezané po výhře 108:104 po prodloužení ovládli poměrem 3:1.
9 fotografií

Kapitán opavských mistrů Šiřina: Z totálně průserové sezony jsme udělali zázrak

Ostatní sporty
Maxipes Fík s Ájou a hlavní hvězdou festivalu hercem Josefem Dvořákem.
Kadaňský pohádkový festival, který je velkou poklonou oblíbeným večerníčkovým pohádkám, opět přilákal tisíce malých návštěvníků z města a okolí. Čtyři festivalové dny byly naplněné promítáním v kině Hvězda, ale také hrami, soutěžemi a dalším bohatým doprovodným programem. Ten se odehrával před kinem, v základní umělecké škole a na zahradě základní školy ve Školní ulici.
48 fotografií

OBRAZEM: Jedna pohádka za druhou. Festival v Kadani přilákal tisíce návštěvníků

Chomutovsko
Oblíbený herec Josef Dvořák a Maxipes Fík při loňském ročníku festivalu v Kadani.
Kadaňský pohádkový festival s podtitulem Zažij pohádku jako nikdy předtím v úterý 23. května začíná. Přinese pásma oblíbených večerníčků, současné pohádky a bohatý doprovodný program. Letošní ročník bude doplněný o workshopy a besedy se zajímavými osobnostmi. Mezi nimi bude rapper Reago, představitelé pohádkových princů Jan Čenský a princezen Monika Timková.

Kadaňský pohádkový festival začíná. Jednou z hvězd je herec Josef Dvořák

Volný čas
Odpoledne plné zábavy nabídla Kludského zahrada pro děti.
Odpoledne plné zábavy nabídla v sobotu 20. května Kludského zahrada pro děti. Malí návštěvníci tam poměřili síly v soutěžích, užili si malování na obličej, modelování balónků, bublinový workshop a skákací atrakce. Poslechli si také písničky z pohádek, viděli Pirátskou show a také pohádkovou show se Sněhurkou. Mezi tím byl i čas na volnou zábavu.
37 fotografií

Kludského zahrada patřila dětem. Užily si soutěže, pohádky i pirátskou show

Chomutovsko
Husitské slavnosti ve Slaném.
/FOTO, VIDEO/ Víte už, jak strávíte víkend, který má provázet letní počasí? Zůstanete doma, neboraději vyrazíte za zábavou? Podívejte se níže, nabízíme vám záplavu tipů na zajímavé víkendové akce na Příbramsku i na dalších místech ve středních Čechách a v Praze. Na koncerty, pohádky pro děti, husitské nebo keltské slavnosti, letecký den, pouť, přehlídku loveckých psů nebo pikniky pod širým nebem a mnoho dalšího. 
59 fotografií

TIPY DENÍKU: Víkend láká na letní počasí a skvělé akce nejen pod širým nebem

Cestujeme
Husitské slavnosti ve Slaném.
/FOTO, VIDEO/ Víte už, jak strávíte víkend, který má provázet letní počasí? Zůstanete doma, neboraději vyrazíte za zábavou? Podívejte se níže, nabízíme vám záplavu tipů na zajímavé víkendové akce na Mělnicku i na dalších místech ve středních Čechách a v Praze. Na koncerty, pohádky pro děti, husitské nebo keltské slavnosti, letecký den, pouť, přehlídku loveckých psů nebo pikniky pod širým nebem a mnoho dalšího. 
59 fotografií

TIPY DENÍKU: Víkend láká na letní počasí a skvělé akce nejen pod širým nebem

Cestujeme
Husitské slavnosti ve Slaném.
/FOTO, VIDEO/ Víte už, jak strávíte víkend, který má provázet letní počasí? Zůstanete doma, neboraději vyrazíte za zábavou? Podívejte se níže, nabízíme vám záplavu tipů na zajímavé víkendové akce na Rakovnicku i na dalších místech ve středních Čechách a v Praze. Na koncerty, pohádky pro děti, husitské nebo keltské slavnosti, letecký den, pouť, přehlídku loveckých psů nebo pikniky pod širým nebem a mnoho dalšího. 
59 fotografií

TIPY DENÍKU: Víkend láká na letní počasí a skvělé akce nejen pod širým nebem

Cestujeme
Manželé Tereza a Petr Lipavští si splnili dlouholetý sen. Nyní ve své obytné dodávce poznávají krásy světa.
Dívat se na fotografie z uplynulých měsíců života Terezy a Petra Lipavských, je jako nakukovat do pohádky. A svým způsobem pohádku opravu žijí. Pohlední jednatřicetiletí manželé z Pardubického kraje si totiž před čtvrt rokem splnili svůj sen a vyrazili na dobrodružnou cestu s obytnou dodávkou. Ale stejně jako princové a princezny překonávají množství zkoušek, aby si zasloužili svůj šťastný život, i tito mladí manželé si museli poradit se spoustou výzev.
28 fotografií

Čeští manželé se rozhodli žít v dodávce. Bydleli tak už ve 12 zemích světa

Cestujeme
Grandhotel Pupp je pětihvězdičkový hotel v lázeňské zóně Karlových Varů s 228 pokoji.
Do Karlových Varů opět míří filmaři. Není žádnou výjimkou, že si je oblíbily i zahraniční filmové štáby. Byly atraktivní i pro německé tvůrce, kteří v nich nyní chystají natáčení kostýmové pohádky. Jak se dozvěděla redakce Deníku, natáčení se bude tentokrát odehrávat jen v Grandhotelu Pupp, který si za poslední roky vybraly hned několikrát různé štáby. Předpokládá se, že příští rok bude snímek uveden do kin.
25 fotografií

V Puppu se bude natáčet filmová pohádka. Hlavní postavy patří Němcům

Karlovarsko
Pohádka O Balynce, dobrém štěněti.
Týden na cestách, stovky kilometrů za volantem, tuny aparatury a kulis na jeviště a z jeviště, každá noc v jiném hotelu, každý den v jiném divadle. Týdenní sled představení karlovarského Divadla Dětí byl zakončen dvěma představeními pohádky O Balynce, dobrém štěněti v sobotu 22. dubna 2023 nejprve v Domě kultury v České Kamenici, a nakonec v divadelním sále Městské knihovny v Děčíně. Byl totiž Den Země, svátek všech environmentálně žijících občanů na této planetě.

Psí detektiv Balynka odhaluje, kdo dělá nepořádek v ulicích a netřídí odpad

Čtenář reportér