ŠTÍTEK: pohádka

Na Vyškovsku se v besedním domě odehraje muzikálová verze pohádky Čertův švagr.
Na Vyškovsku se v besedním domě odehraje muzikálová verze pohádky Čertův švagr. Zábavu si tak užijí děti i dospělí.Ve Velkých Opatovicích na Blanensku se bude po oba víkendové dny konat tradiční pouť. Návštěvníci si tak mohou vystřelit růži, užít si atrakce nebo zakoupit pouťový perník na památku. V Olomučanech zase proběhne folklorní festival lidových chas. Své dovednosti na akci předvedou stárci i krojovaná mládež ze sousedních vesnic. 

Tipy na víkend na Vyškovsku: Besední dům ovládne muzikálová pohádka Čertův švagr

Cestujeme
Tradiční zážitkový program Hornické pohádky s návštěvou Prokopské štoly včetně svezení hornickým vláčkem chystá na víkend Hornické muzeum Příbram. V areálu dolu Anna se uskuteční od 21. do 23. dubna.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Hornickým pohádkám bude v Příbrami patřit koncem předposledního dubnového týdne podzemí dolu Anna. Deníku to připomněla Stanislava Moravcová z Hornického muzea Příbram, jež současně upozorňuje na bezpečnostní předpisy: ty nedovolují, aby se akce účastnily děti mladší tří let. Ty starší ale povídání určitě zaujme, stejně jako dospělé, ujišťuje.
5 fotografií

Kam o víkendu? Muzeum láká na permoníky, důlní vláček a pohádky v podzemí

Příbramsko
Herní víkend.
/FOTOGALERIE/ Městská knihovna v Dobříši připravila pestrý a zajímavý program, ze kterého si vybere každý. V nabídce nechybí beseda se známou novinářkou Petru Procházkovou, představení Stanislavy Hoškové, pohádka pro děti či literárně-výtvarná soutěž pro děti i dospělé. Zároveň se mohou zájemci přihlašovat na srpnový tábor pro starší a pokročilé. 
10 fotografií

Program knihovny v Dobříši: Beseda se známou novinářkou i tábor pro pokročilé

Čtenář reportér
Miloš Holaň ve Vítkovicích.
/PŘÍMO Z BRNA/ Při odchodu do šaten si sice musel vyslechnout řadu peprných výrazů z úst domácích příznivců sídlících nad vraty vedoucích do šaten, navíc doprovázených hozenými kelímky s pivem, přesto měl s kolegy úsměv na rtech. Trenér Miloš Holaň po dvanácti letech dovedl Vítkovice do semifinále extraligového play off. Jeho tým zlomil prokletí brněnské Komety, s níž Ostravané již dvě série v nedávné minulosti prohráli, zvítězil v šestém čtvrtfinále 4:3 po prodloužení, celkově 4:2 na zápasy, a těší se, jestli v dalším kole narazí na Spartu, nebo Hradec Králové. „Pro Vítkovice je to obrovský úspěch,“ prohlásil.
71 fotografií

Vyšlo to jako v pohádce, vyznal se kouč Vítkovic Holaň. Štval ho rasismus

Hokej
Na dětském karnevalu v Kudlovicích si v sobotu kluci a holky jaksepatří zařádili.
To, kdo přišli poslední únorovou sobotu do sálu kulturního domu v Kudlovicích, nasávali karnevalovou atmosféru. Svátek pohádkových kostýmů tu pro dětskou drobotinu uspořádala odpoledne obec. Účastníky vítaly starostka Renata Čechmánková v roli čarodějnice a organizátorka akce Magdaléna Tomaštíková v roli černé vdovy.
38 fotografií

Rodinný karneval Z pohádky do pohádky s Janou a Adélou

Slovácko
Křest knihy v chrudimském gymnáziu. Danylo předčítá jednu z pohádek.
Můj pohádkový svět z jedné strany česky, z druhé ukrajinsky. Devítiletý ukrajinský chlapec Danylo Senchyk žijící ve vesnici nedaleko nechvalně proslulé Buči, nedávno v Chrudimi, kam před rokem uprchl s rodinou před válkou, pokřtil svou knihu pohádek. Křestu se malý autor zúčastnil se svou babičkou, s níž sem na otočku přijel z Ukrajiny, kam se rodina v říjnu vrátila. "Česko mi dalo hodně, vedle knihy hlavně sestřičku Sofii, která se tady narodila," řekl chlapec v rozhovoru pro Deník.
8 fotografií

Devítiletý uprchlík z ukrajinské Buči pokřtil v Chrudimi svou knihu pohádek

Zprávy
K smrti dobrý bylo poslední představení letošního Štítu města Prachatice. Výsledky porotci vyhlásí v sobotu 24. února večer.
Kola tradičního prachatického festivalu amatérského divadla se pomalu začínají roztáčet. Letos ochotníci na prachatická prkna vystoupají už při 48. ročníku Festivalu amatérského divadla Štít a při 24. ročníku Festivalu Štítek, co jsou divadelní představení pro nejmenší diváky, který dostal už před léty podtitul Kolotoč pohádek.

Prachatický Štít začíná, nabídne pět soutěžních představení

Prachaticko
Ratolesti z Karlovarska vyrazily na rozhlednu Pajndl s karlovarským Divadlem dětí.
Karlovarská Husovka žije svým životem nejenom ve večerních hodinách. Přes den tu zkouší karlovarské umělecké soubory, své sídlo zde má městské Infocentrum, Karlovarský symfonický orchestr, divadlo D3 a Divadlo Dětí při Karlovarském hudebním divadle. V týdnu od 13. do 17. února zde bylo ale obzvláště rušno, protože na dopolední představení se denně dostavily děti na představení pohádky Balynce, dobrém štěněti v podání Divadla Dětí. Na domovské scéně se vždy hraje dobře, bylo tomu tak i ve druhém únorovém týdnu roku 2023.
40 fotografií

GALERIE: Děti opět vyrazily na rozhlednu Pajdnl v Krušných horách

Čtenář reportér