ŠTÍTEK: polévka

Velká únorová Polévková smršť na Andělu.
Praha /FOTOGALERIE/ - Na Andělu tento týden koupíte polévku, která bude pomáhat léčit. Gurmánská benefiční akce spojuje gastronomický zážitek s veřejnou sbírkou a kombinuje výtečné polévky s návratem chuti do života. Vybrané finance půjdou na provoz rehabilitačního centra Ergo Aktiv, které poskytuje podporu lidem se získaným poškozením mozku.
11 fotografií

OBRAZEM: Na Andělu se koná Polívková smršť

Praha
Zabijačka. Ilustrační foto.
Jižní Morava – Tlačenka, jelita nebo zabijačková polévka – masité lahůdky, ke kterým se lidé dostanou čím dál častěji jen díky některým restauracím. Tradičních domácích zabijaček totiž ubývá. „Kdysi mívali lidé prase v každé chalupě, dělal jsem i padesát zabíjaček za rok. Nyní jsou to tak dvě nebo tři," postěžoval si řezník Vlastimil Lachkovič, kterého dříve znali jako mistra řeznického hospodáři na Znojemsku.

Ovar a jitrnice? Zabijaček na vsích ubývá

Z okolí
Charitativní koncert
Tábor - APLA Jižní Čechy, jejíž posláním je podporovat lidi s autismem a jejich rodiny k životu ve svém přirozeném prostředí, uspořádala v čase adventním hned několik akcí, z kterých poputuje 25 tisíc na pomůcky pro děti s PAS.
5 fotografií

Dvacet pět tisíc pro děti s autismem

Táborsko
Boskovičtí na Štědrý den nalévali tradiční Polévku pro chudé i bohaté. Polévku servírovali také v Letovicích nebo na blanenském zámku.
Boskovice /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Kam vyrazit s rodinou na Štědrý den hodinu před polednem? Setkat se s přáteli, popřát si klidné svátky, pohodu do nového roku a ještě přispět na dobrou věc? Na to mají Boskovičtí už dvaadvacet let jednoduchou odpověď. Na Masarykově náměstí se v tuto dobu totiž podává Polévka pro chudé i bohaté, při které lidé přispívají na charitativní účely. Letos organizátoři ze stacionářů Betany a Emanuel navařili asi tři sta litrů hrstkové polévky. Vybrali za ni více než 73 tisíc korun.
23 fotografií

Polévka na náměstí chutnala. Boskovičtí vybrali na charitu přes 70 tisíc

Blanensko
Branná v Jeseníkách, dříve Goldenstein
Jeseníky - Zapomeňte na kapra s bramborovým salátem a televizní pohádky. Prosté jídlo, hádání budoucnosti a bohoslužba. Tak v minulosti vypadaly Vánoce německy mluvících oblastech Jeseníků. Některé zvyky z našeho kraje tak zcela zmizely společně s odsunem Němců ze Sudet po druhé světové válce.

Vánoce v Sudetech: mandlová polévka i teplé pivo odešly s odsunem

Česko
Branná v Jeseníkách, dříve Goldenstein
Jeseníky - Zapomeňte na kapra s bramborovým salátem a televizní pohádky. Prosté jídlo, hádání budoucnosti a bohoslužba. Tak v minulosti vypadaly Vánoce německy mluvících oblastech Jeseníků. Některé zvyky z našeho kraje tak zcela zmizely společně s odsunem Němců ze Sudet po druhé světové válce.

Vánoce v Sudetech: mandlová polévka i teplé pivo odešly s odsunem

Šumpersko
Rozdávání vánoční polévky v Boskovicích. Ilustrační foto.
Boskovice, Letovice - Pojíst na Štědrý den k obědu dobrou polévku a ještě tím pomoct potřebným. Polévka pro chudé i bohaté se v sobotu už podvaadvacáté od jedenácti do dvanácti hodin uskuteční na Masarykově náměstí v Boskovicích. Od dvanácti hodin se bude polévka nalévat i v Letovicích. Dobrovolné příspěvky pomohou potřebným.

Hektolitry hrstkové polévky na Štědrý den zahřejí i pomohou potřebným

Blanensko
O rybí polévku, kterou na Staroměstském náměstí v kuchařském obleku rozlévala pražská primátorka Adriana Krnáčová byl značný zájem. Pomoci přišel také ministr financí Andrej Babiš.
Praha - Pražští politici budou v příštích dnech rozdávat rybí polévku. Většina na Štědrý den, tradičně na Staroměstském a Václavském náměstí, na Kampě a v Edenu. Ve Vysočanech bude polévku tamní radnice rozdávat už ve čtvrtek. Lidé pořádají také sbírku přebytků vánočního jídla ze štědrovečerních stolů pro bezdomovce.

Pražští politici budou v příštích dnech rozdávat rybí polévku

Praha
Dobrá polévka pro dobrou věc.
Příbram - Vánoční čas je neodmyslitelně spjat i s ušlechtilými skutky a pomáháním potřebným. Proto se město Příbram ve spolupráci se Svatou Horou rozhodlo letos uspořádat dobročinnou vánoční akci, jejíž výtěžek bude určen na materiální potravinovou pomoc pro lidi bez domova.
4 fotografie

V Příbrami se podávala polévka pro dobrou věc

Příbramsko
Ilustrační foto.
Příbram - Vánoční čas je neodmyslitelně spjat i s ušlechtilými skutky a pomáháním potřebným. Proto se město Příbram ve spolupráci se Svatou Horou rozhodlo letos uspořádat dobročinnou vánoční akci, jejíž výtěžek bude určen na materiální potravinovou pomoc pro lidi bez domova. Zajděte proto v sobotu 17. prosince na příbramské náměstí 17. listopadu na Dobrou polévku pto dobrou věc. Pochutnáte si a dobrovolným příspěvkem podpoříte lidi, kteří nemají to štěstí zažít poklidné Vánoce v teple svých domovů.

Dnes se bude na Farmářských trzích podávat Dobrá polévka pro dobrou věc

Příbramsko
BÝVALÝ VOJÁK Jozef Pásztor vařil v Litoměřicích kapustnici k dobročinným účelům už potřetí.
Litoměřice, Roudnice n.L. - Blížící se vánoční svátky jsou příležitostí pro obdarování nejen nejbližších, ale i těch, kterým osud nebyl příznivě nakloněn. Drobné i větší příspěvky se sbírají při benefičních či charitativních akcích. Ve dvou největších městech se ujaly dobrovolné příspěvky za polévku.

Úspěšná charita může být i přes polévku

Litoměřicko
Dominika Borková.
Brno - Dominika Borková před pár týdny zašla na poštu a poslala balík. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby zásilka nemířila na leteckou základnu Bagrám v Afghánistánu. „Rozhodla jsem se podpořit české vojáky na zahraniční misi a zároveň jim připomenout, že na ně doma myslíme," vysvětluje mladá žena svoji motivaci.

Českým vojákům poslala sušenky i polévky

Brněnsko
Třikrát týdne nabízí znojemská charita až do jara lidem bez domova teplou polévku.
Znojmo – Zahřát se teplou polévkou mohou lidé bez domova, kteří zavítají v pondělí, středu nebo pátek do průchodu v znojemské ulici Horní Česká, do sídla charitní služby Osobní asistence. „Polévku nabízíme třikrát týdně od dvanácti do jedné. Budeme ji vydávat do konce března. Poprvé jsme polévku nabízeli loni, kdy v průměru přicházelo každý den devatenáct lidí," řekla vedoucí charitní poradny a krizové pomoci Lucie Tomášková. Polévku charitě poskytuje restaurace v sousedství.
4 fotografie

OBRAZEM: Charita nabízí polévku lidem bez domova. Do jara

Znojemsko
Roman Tomášek patří v denním centru a noclehárně valašskomeziříčské Charity ke stálým hostům.
Valašské Meziříčí - Přichází mrazivá noc. Valašskomeziříčské Charitě přibylo nocležníků. Šest mužů sedí u stolů ve společenské místnosti. Někteří v teplákách a tričku večeří polévku, jiní vysprchovaní a v pyžamu popíjejí čaj a sledují televizi. Ostatní už vyspávají v sousední ložnici. Romanu Tomáškovi se do vyhřáté postele ještě nechce.

Chladu přivykl. Mráz, to už je jiná

Valašsko
Ivan Baborák
Ahoj. Tak máme za sebou udílení vyznamenání na Pražském hradě. Uděluje pan prezident Zeman na návrh různých organizací. Komu nakonec metál dá, je jen a jen na něm. Nebudu omílat, omleté, ale my Chrudimáci máme velkou radost, že byl oceněn pan generál Jaroslav Klemeš, Čestný občan města Chrudim, ke kterému cítíme obdiv, úctu a hluboký respekt za vše, co pro nás a naší zem udělal, neb je z těch, co konali.

Na dlabání dýní dlabu, raději mám polévku

Názory z regionu
Dýně se dokutálely do žďárského zámku.
Žďár nad Sázavou - Dýně se dokutálely do zámku ve Žďáru nad Sázavou a v sobotu 29. října od 15 do 18 hodin bude jejich velký den. Budou z nich vyřezané obličeje, vydlabané vázy s naaranžovanými květinami a polévka i dezerty. Děti budou moci tvořit v keramických dílnách nebo z podzimních plodů.

Do zámku se dokutálely dýně

Volný čas
Halloween. Ilustrační foto.
Praha - Nasaďte strašidelné masky a oslavte Halloween. Vydlabete si dýni a ochutnáte sezónní speciality. Vyvrcholením odpoledne bude ohňová show a rozsvěcení strašáků. Chuchelská 1, Praha 12, 26. října, od 15 hodin

SERVIS: Dvanáctka oslaví Halloween

Praha
Polívková smršť v Praze na Andělu: tomatovou polévku ze Sezio restaurantu servíroval duchovní otec koncertního projektu Sinatrology Jan Smigmator.
Praha /FOTOGALERIE/ - Čtyři dny, 1700 prodaných polévek. Skoro pokaždé co se navařilo, to se snědlo. Další ročník charitativního prodeje polévek Polívková smršť skončil. Za čtyři dny se ve stánku na pražském Andělu prodalo 1700 polévek a vybralo se celkem 91 300 korun.
6 fotografií

Polívková smršť byla smrští

Praha