ŠTÍTEK: polévka

Polívková smršť na Andělu.
Praha - Již počtvrté patří pěší zóna na Andělu předním českým kuchařům, výborným polévkám a dobré věci. Koupí polévky v rámci akce Polívková smršť, kterou pořádá organizace Ergo Aktiv, si nejen pochutnáte, ale i přispějete lidem po cévních a mozkových příhodách, kteří si nemohou dovolit spolufinancovat rehabiliitaci v jejím centru. Včera mohli lidé ochutnat celerový krém a dnes na ně čeká kuřecí Tom Yum se skleněnými nudlemi a kuřecím masem a hovězí vývar s masem, řasami wakame a jarní cibulkou.
8 fotografií

OBRAZEM: Polívková smršť chutná i pomáhá

Praha
Ilustrační foto.
Praha - Již počtvrté bude pěší zóna na pražském Andělu patřit předním českým kuchařům, výborným polévkám a také podpoře potřebným. Od pondělí 10. do čtvrtku 13. října tam budou servírovat polévky uvařené známými kuchaři.

Polívková smršť se vrací k Andělu

Praha
Ilustrační foto.
Milovníci vaření a soutěžení mohou své kulinářské umění předvést na kotlíkovém festivalu nazvaném Vrbenský vyprošťovák. Spolek Přátelé Vrbenska jej pořádá v sobotu 17. září na myslivecké střelnici v Mnichově od 
13 hodin.

Soutěž ve vaření polévek na ohni

Bruntálsko
Gurmány z blízka i z dálky přilákal v sobotu do Osoblahy gastrofestival Ochutnej Osoblažsko.
/FOTOGALERIE/ Hlinecká zabijačková polévka, řecká pita, vychytaný boršč, kachní paštika s cibulovým chutney, srnčí na zelenině a k tomu rusínské koláčky, tvarohový dezert nebo slezský koláč. Hosté, kteří navštívili v sobotu osoblažský gastrofestival, si mohli vybrat, čím uspokojí své chuťové buňky a komu dají svůj hlas v gastronomické soutěži. Odcházeli spokojeni, a mnozí si s sebou odnášeli ještě něco dobrého na neděli nebo na příští týden.
23 fotografií

Do Osoblahy jeli pro gastronomické zážitky a soutěžit

Bruntálsko
Meybod - Pouštní město ve středu země. Ač se to nezdá, domy jsou často několikapatrové městské paláce stavěné do hloubky.
Nové Město na Moravě - Ochutnal polévku z jehněčích hlav, spal v mešitě, potuloval se bazary. Cestovatel Lukáš Vinkler letos navštívil Írán, zemi, která zrovna nepatří mezi typické turistické destinace. O to více si ji milovník exotiky užil. A především v době strachu z islámského terorismu žádnou tíseň v muslimské zemi necítil. Naopak, přivezl si velmi pozitivní zážitky. V zemi, která je duchovním nástupcem slavné Perské říše, žijí podle jeho zkušeností velmi přátelští a nezištní lidé.
12 fotografií

Dobrodruh říká: Cesta do Íránu rozhodně není bláznovství

Žďársko
V konečném pořadí obhájil prvenství z loňského roku tým Trampská osada RED WEST. Ten mimo jiné získal i putovní zelák, aby mohl naložit zelí na příští rok. Vítězné polévce dodávala na chuti smažená cibulka.
Police nad Metují /FOTO, VIDEO/ - V Polici na náměstí to v sobotu žilo a také náramně vonělo. Osm týmů tady předvádělo své kulinářské umění a zápolilo v soutěži o tu nejchutnější zelňačku. Z kotlíků a hrnců se kouřilo a stejně tak i z mistrů kuchařů, kteří krájeli a přidávali ingredience, které jim měly zajistit jedinečnost pokrmu a tím i prvenství.
33 fotografií

Zelňačka od trampů byla nej. Vylepšili ji smaženou cibulkou

Náchodsko
Ilustrační foto
Znojmo – Omezení používání dochucovadel, vaření převážně z čerstvých surovin, každodenní nabídka neslazených nápojů, ale i vhodné, příjemné a podnětné prostředí jídelny. To je jen malý výčet kritérií, které školní jídelna na Základní škole náměstí Republiky musela splnit, aby se mohla pochlubit titulem, kterým veřejnosti oznamuje, že vaří zdravě. Znojemský deník Rovnost provedl ve středu na škole mezi padesáti žáky anketu, aby zjistil, jak jsou právě oni s novým způsobem vaření spokojeni. A výsledek? Dětem chybí pizza, palačinky, hranolky, smažený sýr nebo hamburgery. Chválí si buchtičky s krémem, kuřecí řízek, boloňské špagety nebo kuře na paprice. „Nechutnají mi játra, jídla z hub, celozrnné těstoviny, koprová omáčka či polévka nebo kapusta," napsali školáci v anonymní anketě.

Děti na znojemské Základní škole náměstí Republiky jí zdravě. Občas jim ale chybí „klasika"

Znojemsko
Regionální Deník společně s hejtmanem Moravskoslezského kraje Miroslavem Novákem, náměstkyní hejtmana pro oblast školství a mládeže, sportu a tělovýchovy Věrou Palkovou a náměstkem ústředního školního inspektora Ondřejem Andrysem organizuje první ročník soutěže pro středoškoláky s názvem Perem studenta.

Perem studenta 3. kolo: Marek Škreko, Gymnázium EDUCAnet Ostrava

Z okolí
ředkvičky
Ředkvička se výborně hodí do jakéhokoliv zeleninového salátu, je výborná k masu i do remulác k nejrůznějším úpravám ryb. Z čerstvě sklizených ředkviček využijete i nať na chutnou jarní polévku.

Co je štiplavé, to je zdravé

Zdraví
Ilustrační foto.
Výlet do Thajska je nejen cestovatelským, ale i kulinárním zážitkem. Kdo má rád nové chutě, bude ve svém živlu. Ale pokud se do Thajska nechystáte, nezoufejte. Thajskou kuchyni si můžete bez problémů uvařit i doma. Dobrá zpráva je, že u vaření nestrávíte celé dopoledne – dobrota je hotová za pár minut.

Zamilujte si chutě Asie

Bydlení
Českobudějovické IGY Centrum se o víkendu změnilo v ráj mlsounů. Konal se tu Čokoládový festival.
České Budějovice - Na jablku v karamelu, vaflích v čokoládě se šlehačkou a také na jahodách v čokoládě si v sobotu v českobudějovickém IGY Centru pochutnávala Pavlína Nováková z Prachatic se svými dětmi Kateřinou a Radimem. Zavítali na Čokoládový festival, který se tu od pátku do neděle konal vůbec poprvé.
4 fotografie

Čokoládovou příchuť měla i polévka

Českobudějovicko
Bílá ovarová česnečka, andělská zelňačka nebo slovenská houbová. V Doubravici v sobotu pořádali soutěž o nejlepší polévku.
Doubravice nad Svitavou /REPORTÁŽ/ – Milovníky dobrého jídla, kteří v sobotu odpoledne míří do kulturního domu v Doubravici nad Svitavou, omámí již u dveří vůně mistrovsky připravených polévek. A že si je z čeho vybírat. V hrncích bublá italská minestrone, fazolová s klobásou nebo valašská kyselica od rybníčku. Jen jedna se ale stane tou nejlepší. Baštit a hodnotit je budou návštěvníci.
19 fotografií

Lidé baštili v Doubravici polévky. Vybírali tu nejchutnější

Blanensko
Nick Goodell a Nick Castello.
Brno /ROZHOVOR/ – Jestliže s jazykem mají stejně jako většina cizinců téměř neřešitelný problém, do českého jídla se zamilovali. „Myslím, že co jsem tady, stravuju se líp, nejím tolik ve fast foodech. Občas ale dostanu absťák a nechám se tam stáhnout," směje se Nick Goodell, jedna z dvou letošních amerických opor brněnských extraligových volejbalistů. Těm už ve středu od šesti hodin večer na domácí palubovce startuje proti Benátkám nad Jizerou čtvrtfinále play off. „Medaile je pro nás letos dosažitelná," odhaduje libero Nick Castello.

Castello a Goodell: Chybějící pláž nám vynahrazují české polévky

Ostatní sporty
LOVCI FOTEK: Kržatka zimní
Nejen penízovka sametonohá či hlíva ústřičná. V zimě můžete narazit i na houbu na snímku. Jmenuje se kržatka zimní, roste většinou na zbytcích dřeva, je jedlá a může vám hezky zpestřit polévku. (rok)

LOVCI FOTEK: Hoď si nás do polévky

Prostějovsko
Zabijačkové dobroty voněly v sobotu na náměstí Republiky v Blansku. Hody doplněné zábavním programem tam Kulturní středisko města Blanska uspořádalo už potřetí.
Blansko /REPORTÁŽ/ – Na náměstí Republiky v Blansku voní v sobotu dopoledne zabijačkové speciality a hraje živá muzika. Děti si užívají hry a soutěže, dospělí nakupují v stáncích ovarovou polévku tlačenku, uzeniny, a také cukroví nebo sýry. Zahřát se mohou horkou medovinou či svařeným vínem. Třetí zabijačkové hody se letos poprvé konají v centru města.
20 fotografií

Blansko provoněly zabijačkové speciality. Největší atrakcí bylo bourání prasete

Blanensko
Tudy cesta nevede.
DO NÁHONU! Nezvyklý zákrok mají za sebou dobrovolní hasiči z Lauffenu, Bad Ischlu a Pfandlu: vytahovali auto, které majitel odstavil na mírném svahu a zvenku je uzamkl. Přes zařazenou rychlost se dalo do pohybu a z desetimetrového náspu sjelo do náhonu elektrárny, širokého dva metry. V něm uplavalo sto metrů, než kolemjdoucí alarmoval hasiče. Jejich jeřáb byl krátký, pomoci musela stavební firma a po uzavření přítoku do kanálu a odsunutí vozidla skrze most pak vrak vyzvedla…

Benefiční polévky sousedek pomáhají Filipínkám

Z okolí
U místního nádraží v Prostějově mohou potřební dostat polévku zdarma.
Prostějov – Pro horkou polévku a pár dobrých slov si mohou lidé bez domova chodit k prostějovskému místnímu nádraží. Od pondělí zde zastupitelka Milada Sokolová nabízí zadarmo polévku. Občerstvení zde mají zájemci k dispozici každý den od jedenácti do dvanácti hodin. „V pondělí dorazilo jedenáct lidí z několika desítek těch, co nechodí do azylového centra," uvedla Milada Sokolová, která se sama ujala nalévání polévky.
5 fotografií

Prostějovská zastupitelka vaří pro potřebné polévku zdarma. Podívejte se

Prostějovsko
Gurmánská benefice Polívková smršť opět na Andělu. Polívková smršť spojuje gastronomický zážitek s veřejnou sbírkou a kombinuje výtečné polévky s návratem chuti do života.
Praha - Anděl na Smíchově hostí gurmánskou benefici Polívková smršť. Ojedinělá akce spojuje gastronomický zážitek s veřejnou sbírkou. Její výtěžek putuje na konto sdružení Ergo Aktiv, které pomáhá především mladým lidem po mozkové příhodě a úrazech hlavy zpět do života.
10 fotografií

OBRAZEM: Polévky na Andělu vrací chuť do života

Praha
Polívková smršť na Andělu v Praze: šéfkuchař Zbyněk Ženíšek připravil dvě stě litrů staročeské zelňačky z uzených žeber.
Praha /FOTOGALERIE/ - Neuvěřitelných dvě stě litrů staročeské zelňačky z uzených žeber s maďarskou klobásou a zakysanou smetanou připravil pro širokou veřejnost Zbyněk Ženíšek, šéfkuchař starající se zároveň o gastronomii českého prezidenta. Jeho kulinářské umění si nenechaly ujít stovky lidí.
5 fotografií

Prezidentův kuchař uvařil pro veřejnost 200 litrů polévky

Praha
Polívková smršť na pěší zóně před stanicí metra Anděl v Praze.
Praha - Další díl charitativního projektu obecně prospěšné společnosti Ergo Aktiv Polívková smršť se rozjede od pondělí 8. února do pátku 12. února na pěší zóně před stanicí metra Anděl. V době od 10 do 18 hodin se tam budou servírovat polévky uvařené známými šéfkuchaři. Polévky se budou prodávat do vyprodání zásob za 55 korun, přičemž režijní náklady u každé polévky činí maximálně 15 korun.

K Andělu na polívku? Proč ne? Zahřeje a ještě pomůžete

Praha
Pracovníci Oblastní charity Znojmo nově rozdávají teplé polévky v zimních měsících bezdomovcům.
Znojmo – Novinku v podobě rozdávání teplé polévky a čaje zavedli ve Znojmě lidé z tamní oblastní charity. „Máme pětadvacet porcí zelňačky, pečivo a čaj," uvedl v pátek krátce po poledni přímo na místě ředitel znojemské charity Evžen Adámek. Poprvé nabízeli polévku lidem bez domova ve středu. Možnost budou mít zájemci i v dalších dnech po dobu chladného počasí, tedy patrně až do konce března.
5 fotografií

OBRAZEM: Charita začala rozdávat polévku. Lidem bez domova

Znojemsko
Nejen zabijačkové speciality nalákaly milovníky dobrého jídla a pití v sobotu do bývalé tovární haly Malá Amerika kousek od brněnského vlakového nádraží.
Brno – Nejen zabijačkové speciality nalákaly milovníky dobrého jídla a pití v sobotu do bývalé tovární haly Malá Amerika kousek od brněnského vlakového nádraží. „Lidé našli v přízemí haly padesát regionálních prodejců. Někteří prodávali například domácí jitrnice nebo zabijačkovou polévku. Jiní návštěvníkům uvařili čerstvě namletou kávu nebo bylinkový čaj. Spousta prodejců také nabízela dortíky nebo koláče. Ke koupení byly také například různé druhy sýrů," shrnula nabídku letošního prvního Foodparku Dana Drásalová.
17 fotografií

OBRAZEM: Labužníci se sešli v Malé Americe. Ochutnali zabijačkové speciality

Brněnsko
Ilustrační foto.
Hradec Králové - Celkem sedm domů v celém Královéhradeckém kraji vykradl dvaatřicetiletý muž z Hradce Králové. Chycen a obviněn byl nyní. Osudným se mu stal fakt, že na konci září minulého roku kradl v domě v hradecké čtvrti Třebeš.

Vybral sedm domů, bral sušenky i polévky

Zločiny a soudy
Lanžhotští si závěr roku zpříjemnili zabijačkou, ohňostrojem či hudebním vystoupením.
Lanžhot /REPORTÁŽ/ – Být tady sníh 
a špetka sentimentu, připomnělo by to ladovský obrázek se vším všudy. V Lanžhotě si ale radost ze zabijačky nenechávají zkazit ani bez toho. Místo sněhu těší svařené víno a sentiment není třeba. Ostatně do krup je stejně lepší majoránka. „Tady se s ní nešetří," pokyvuje hlavou směrem k řezníkům jedna z přihlížejících žen.
13 fotografií

Ovar, polévka... A sbohem, roku 2015. V Lanžhotě si závěr prosince zpříjemnili

Břeclavsko