ŠTÍTEK: polévka

Ilustrační foto
Řízek, i když původně z Rakouska-Uherska, je český fenomén. Vždyť jen to množství druhů – český, vídeňský, holandský, přírodní, kuřecí, vepřový, telecí či plněný musí zaujmout. V naší republice dokonce existují i restaurace specializované pouze na řízky. Češi prostě řízky milují a ne jenom k nedělnímu obědu. A toho jsou si dobře vědomi restauratéři.  

Řízek k obědu? Na Valašsku pořídíte za stovku i za 150 korun

Valašsko
Ilustrační foto.
Nárůstu cen se od minulého roku nevyhnula ani nabízená menu v restauracích na Slovácku. Zatímco vloni na jaře se tam cena meníček pohybovala těsně nad stokorunou a někde se dala pořídit jídla za cenu ani ne stokorunovou, po zvýšení cen energií a loňskému inflačnímu ataku tomu je už několik měsíců jinak a meníčková platba za oběd přijde strávníka v našem regionu v rozmezí od 120 do 180 korun.

Obědové meníčko na Slovácku pořídíte za stovku i za 180 korun

Slovácko
Na Nový rok 2018 se na Holém vrchu sešlo na sedm set lidí.
Začalo to už před čtvrt stoletím, když se parta chlapů v hospodě rozhodla na Nový rok vystoupat na Holý vrch, 662 m. n. m. vysoký kopec, na který mají blízko z Jívoví, Borů, Vídně i Dobré Vody. Netrvalo dlouho a z „hecu“ se stala každoroční oblíbená tradice. V roce 2018 se na výšlap vydalo na sedm set lidí, jak je vidět ve fotogalerii pana Jiřího Čecha. Půjde se i letos, startuje se v neděli prvního ledna, mimo jiné v Jívoví v poledne od místní hospody. 
24 fotografií

S kočárky, pejsky a hlavně spolu. Nadšenci se na Nový rok vydají na Holý vrch

Čtenář reportér
V Boskovicích po dvouleté pauze obnovili tradiční charitativní akci Polévka pro chudé i bohaté. Ta se ve druhém největším městě na Blanensku podává před polednem na Štědrý den už více než čtvrt století. Příchozí ochutnali hrstkovou polévku.
/FOTO, VIDEO/ Před polednem na Štědrý den se jde na na polévku! S kamarády a známými si na náměstí popřát zdraví, pohodu. A zároveň přispět do kasičky lidem v nouzi. V Boskovicích přeťala tradiční akci Polévku pro chudé i bohaté po čtvrt století epidemie koronaviru. V sobotu je ale po dvouleté pauze zpět v plné parádě. Masarykovo náměstí před radnicí druhého největšího města na Blanensku plní hodinu před polednem postupně stovky rozzářených dospělých i dětí. Tak to má být!
42 fotografií

VIDEO: Tradice je zpět! V Boskovicích rozlévali Polévku pro chudé i bohaté

Blanensko
Primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti) rozdával rybí polévku na Staroměstském náměstí.
/VIDEO,FOTOGALERIE/ Dosluhující primátor Zdeněk Hřib (Piráti) rozdával na Staroměstském náměstí v Praze v pátek 23. prosince tři tisíce porcí vánoční rybí polévky. Mezi zájemci byli Češi a turisté, kteří přišli do centra metropole užít si předvánoční atmosféru, i lidé bez domova. Tradiční rozlévání vánoční polévky primátorem se do Prahy vrátilo po dvouleté koronavirové pauze.
23 fotografií

Primátor Zdeněk Hřib rozdával na Staroměstském náměstí rybí polévku

Praha
Polévka pro chudé i bohaté v Boskovicích v roce 2019.
Vánoční svátky jsou hlavně svátky rodinnými, ale rozhodně to neznamená, že je musíte celé strávit doma. Pořadatelé na jihu Moravy nabízí řadu zajímavých akcí. O Štědrém dnu je možné vyrazit na štědrodenní polévky do Boskovic či Znojma, a ještě tím pomoci lidem v tíživé situaci. Otevřené budou také zoologické zahrady v Brně a Hodoníně, odvážlivci si mohou zaplavat na koupališti ve Slavkově u Brna a na výběr je také z řady koncertů a živých betlémů.
20 fotografií

Tipy na vánoční víkend: Štědrodenní polévky, živé betlémy i koupání otužilců

Cestujeme
Školní jídelna v Gymnáziu F. Křižíka
Pan Jaroslav si spokojeně odnáší kastrůlek se smaženým květákem, vařenými brambory a dipem. „Vařit pro jednoho se mi nevyplatí a tady mně to chutná. A cena je také příznivá,“ dodává. Pro obědy si chodí sem, do školní jídelny Gymnázia F. Křižíka, pravidelně. Cenu 68 korun za oběd včetně polévky zaplatí rád. „Je to dobrá cena, zvláště v současné době, kdy počítám každou korunu“.
21 fotografií

Kde se v Plzni naobědvat do stovky? Máme pro vás několik tipů

Plzeňsko
Jídelna v OD Ural Sokolov
Kvůli nárůstu cen surovin či energií restaurace zdražují. Cenově nahoru jdou i kdysi výhodnější meníčka, na která se kolem poledne snažily restaurace přilákat hosty. Najít v nich hlavní jídlo včetně polévky je dnes už prakticky nemožné. Přesto je ještě řada míst, kde se lidé do stokoruny najedí. Nejsou to však restaurace, ale spíše provozovny, veřejné jídelny, kde vaří pro hodně lidí, nebo místa, kde provozovatel nemusí platit nájem. Jídlo přiveze dokonce až domů zdarma. Deník našel několik takových míst.
5 fotografií

Menu do 100 korun. Zjišťovali jsme, kde se i dnes dá levně najíst

Sokolovsko
Léčitel Jan Mikolášek doporučil babičce Ivy Jančíkové po dobu několika týdnů každý večer vypít sklenici kozího mléka svařeného s nastrouhanou čerstvou petrželí.
Jestli se snažíte jíst zdravě a neutratit za nákupy majlant, vyplatí se pořizovat českou sezónní zeleninu. K té v zimě patří především zelenina kořenová, kterou jako jednu z mála měli naši předci k dispozici až do jara. Určitě neváhejte třeba s nákupem kořenové petržele. Ta totiž navíc zachraňuje zdraví, což dobře věděl náš věhlasný léčitel Jan Mikolášek.
10 fotografií

Máte ji doma? Léčitel Mikolášek ženu uzdravil díky jedné obyčejné zelenině

Zdraví
Hokkaido omáčka
Dnes pro vás máme recept na zdravý oběd, na kterém si pochutná celá rodina. Hlavní roli v tomto pokrmu hraje japonská dýně, z níž lze kromě omáčky připravit třeba i polévku. Příprava je vždy snadná a rychlá. Dýňovou omáčkou lze samozřejmě polít nejen kuřecí maso, ale také těstoviny, rýži nebo pečínku.

Ideální rodinný oběd: Hokkaido omáčka s kuřecími kousky

Za jídlem
Hokkaido omáčka
Dnes pro vás máme recept na zdravý oběd, na kterém si pochutná celá rodina. Hlavní roli v tomto pokrmu hraje japonská dýně, z níž lze kromě omáčky připravit třeba i polévku. Příprava je vždy snadná a rychlá. Dýňovou omáčkou lze samozřejmě polít nejen kuřecí maso, ale také těstoviny, rýži nebo pečínku.

Ideální rodinný oběd: Hokkaido omáčka s kuřecími kousky

Za jídlem
Fantazii se v případě krémové polévky z dýně meze nekladou. Výborná je i s kokosovým olejem, někdo přidává i vařené brambory. Každopádně zasytí a zahřeje.
/ROMČINA ÚSPORNÁ KUCHAŘKA/ Období "nechceš cuketu?" se nám přehouplo a máme tu nadúrodu dýní. Jako holka jsem netušila, že existuje nějaký Helloween, ctili jsme (a stále ctím) jen Dušičky a i kdyby, na hrob se svítící zubatá příšera fakt nehodí. Ovšem před nějakými čtyřiceti a více lety se obří dýně v domácnostech objevovaly, nejvíc to byly ty obrovské odrůdy Goliáš. 
9 fotografií

ÚSPORNÁ KUCHAŘKA DENÍKU: Co s dýní? Vydlábneme a potom se pěkně nadlábneme

Chrudimsko
Kuchařská soutěž v Obchodní akademii a hotelové škole Havlíčkův Brod.
/VIDEO/ Davide, očisti si brambory a nespěchej! Tahle plotýnka je malá! Na kraji to bude studené a uprostřed se ti to spálí! Tak zní poslední pokyny učitelů před soutěží. Nervozita stoupá. Šest kuchařských týmů z odborných škol z celé Vysočiny, včetně dvou ze Slovenska, ukazují, co všechno se dá připravit právě z brambor. Soutěž pořádá Obchodní akademie a Hotelová škola v Havlíčkově Brodě. Místo konání, nové moderní školní gastrostudio.
45 fotografií

Souboj mladých kuchtíků v Brodě: brambory nejsou jen na loupačku

Havlíčkobrodsko
V sobotu se konala na parkovišti na Pomezních Boudách gastronomická akce Maloúpská vařečka.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Maloúpskou vařečku získal potřetí v historii Pivovar Trautenberk, jeho polévka pajšlouka z králíka dostala nejvíce hlasů od návštěvníků. U odborné poroty nejvíc zabodovala zelňačka Chaty Sněženka. Gastronomickou akci na Pomezních Boudách u česko-polských hranic zpestřily také další soutěže. Nejvíc borůvkových knedlíků spořádal Michal Malík ze Žacléře, s nejpálivějšími chilli papričkami světa si nejlépe poradil Josef Vlasák z Trutnova, maloúpský boudař Radek Holub nejrychleji (za osm sekund) vypil 0,8 litru piva.
88 fotografií

Na Maloúpské vařečce lidem nejvíce chutnala pajšlouka z králíka od Trautenberka

Krkonoše
Houbařská sezóna začala. Houby rostou napříč republikou
Houbaři nosí z lesů plné košíky. Teď však vyvstává otázka, co s houbami, které nepoužijete ihned na smaženici nebo na polévku. Musí se zpracovat, což u většiny houbařů už zdaleka není tak oblíbená činnost jako jejich sbírání. Můžeme je nasušit, tepelně zpracovat a zamrazit, ale také je možné houby zavařit. Zvláště ty malé se pak hodí jako zpestření mnoha tradičních jídel, ale také jako samostatná pochoutka pro návštěvu.

Videorecept: Podívejte se, jak zavařit houby

Za jídlem
Okurky na kostičky, uvařená mladá řepa i s natí, kopr a smetana. Chlodnik je polské jídlo na horké dny.
/ÚSPORNÁ KUCHAŘKA/ Čilé hospodyně už mají jistě zavařeny desítky lahví nakladaček. Když se zadaří a okurky rostou jako o závod, je vystaráno. Bohužel patřím mezi nešťastníky, kterým úrodu zbaštila plíseň, a tak jsem ráda, že ve spíži mám ještě několik sklenic z loňského roku. Ale překvapivě se daří hadovkám ve skleníku, takže v ledničce může být denně mísa studené polévky, která dokáže v nynějších tropických vedrech zasytit a osvěžit zároveň.
9 fotografií

Vedro? Studené polévky tarator a chlodnik ochladí a báječně chutnají

Chrudimsko
Redaktor Deníku Stanislav Dufka obsluhoval na Holubyho chatě na Velké Javořině
Měl jsem tu myšlenku v hlavě už delší dobu, na dva roky ji překazil covid. Chtěl jsem si vyzkoušet službu na Holubyho chatě na Velké Javořině. Jaké to je obsluhovat na oblíbené turistické chatě? Obsluhovat na chatě, která má svoji obrovskou historii a atmosféru. Obsluhovat na chatě, která leží na hranici mezi Českem a Slovenskem. Kdo jsou hosté, jaké jsou jejich příběhy a jaký je personál?
27 fotografií

Jak jsem obsluhoval na Holubyho chatě. Redaktor zkusil směnu na Velké Javořině

Slovácko
Ředkvičky stojí v obchodě kolem šesti korun, když budete mít štěstí.  Nejsou dřevnaté ani příliš pálivé.
/ROMČINA ÚSPORNÁ KUCHAŘKA/ Taky takzvaně syslíte? Čím jsem starší, tím mám potřebu zásobit špajzku, lednici a tři mrazáky jídlem. Jak je něco "výhodné", už to musím mít. Proč kupovat v krámě dvoje ředkvičky, když jsou v krámě jen za pětikorunu? A tak narvu do pytlíku šest svazečků a dušička má pokoj. Dvoje se skřoupají, ze zbytku uvařím polévku podle Haliny Pawlovské. Ona do ní dává i ředkvičkové lupeny, ale já ji chci mít pěkně růžovou, takže je vyhodím.
6 fotografií

Halina to umí. Ředkvičková polévka je prostě majstrštyk

Chrudimsko
Šéfkuchař Pavel Pospíšil
Pavel Pospíšil je vůbec první český kuchař, který kdy získal michelinskou hvězdu. Rodák ze Zlína se do prestižního gastronomického průvodce dostal v roce 1980, po jedenácti letech emigrace v Německu. V rozhovoru pro Deník přiznává, že michelinská hvězda pro něj byla přítěží. „Hvězda totiž byla brzdou pro normální lidi. Řekli si, že ten podnik má hvězdu, tak tam přeci nepůjdou, protože to bude drahé,“ krčí rameny Pospíšil.
11 fotografií

Nešvar české gastronomie? Okrádání lidí, říká první Čech s michelinskou hvězdou

Za jídlem
Houby shitake
Než se roztrhne pytel s jarními bylinkami, stojí za to dát prostor i exotickým houbám. Shitake se sice už dávno pěstují i u nás a můžete si je sklidit klidně doma v garáži, ale pocházejí z Japonska, kde mají své pevné místo v kuchyni i léčitelství. Tvrdí se, že prodlužují život, doporučují se při nádorových onemocněních, mají silné protivirové účinky a stimulují imunitu.
2 fotografie

Zázračná houbička: Shitake nejen chutná, ale umí i léčit

Zdraví
Ugrilováno do křupava (trošku spálená, no...)
/ROMČINA ÚSPORNÁ KUCHAŘKA/ Při pohledu na některé kulinářské televizní programy se mnohým ženám v hlavě otáčí počítadlo, a to zejména nyní, když inflace zvedá ceny potravin raketově nahoru. Všimly jste si, milé kuchařky, kolik másla přijde do jednoho jídla? Půl kostky padne k osmažení zeleniny, bešamel taky hodně spolyká a sumasumárum spotřebujeme jednu kostku za padesát korun při přípravě jedné večeře nebo oběda.

Drahota v kuchyni? Na nás si nepřijde. Vepřové nožky z úsporné kuchařky překvapí

Za jídlem