ŠTÍTEK: polévka

Ilustrační foto
Ceny obědů v restauracích se na jižní Moravě vyšplhaly do rekordních výšin. Jihomoravané si za menu v letošním roce v průměru připlatí o více než třicet korun v porovnání s rokem 2020. Na vině jsou stále se zdražující energie, suroviny i náklady na pracovní sílu. Redaktoři Deníku Rovnost porovnávali v kraji ceny v restauracích za polední menu složené ze smaženého řízku s přílohou a polévkou. Na jednotlivých místech se stejná jídla liší i o více než šedesát korun.
7 fotografií

Obědy za stokorunu jsou minulostí. Za polední menu si Jihomoravané připlatí

Brněnsko
Ilustrační foto
S příchodem jara začnou ze země rašit i první byliny, jejichž léčivá síla nám může pomoci při řešení řady neduhů. V trávě se začínají objevovat první kopřivy, sedmikrásky nebo medvědí česnek. Čerstvě vyrostlé bylinky obsahují spoustu vitamínů a prospěšných látek. Kromě toho, že je můžeme využít jako léčivky, jsou také obohacením pro naši kuchyni do polévek, salátů nebo pomazánek.

První letošní bylinky přinášejí léčivou sílu jara

Čtenář reportér
Lužánecká zabíjačka začala v sobotu dopoledne. Zájemci si vybrali z pestré nabídky.
/FOTOGALERIE/ Vůně zabijačkové polévky v sobotu dopoledne poutá pozornost Brňanů v parku Lužánky. Láká je do podniku Tenis - PUB LUŽÁNKY, kde plní zahrádku i vnitřek samotné restaurace. Na Lužáneckou zabijačku tady pro zájemce připravili pestrou nabídku dobrot. Na otázku, jak dlouho akce potrvá, se jeden z pořadatelů jen směje. „Dokud to všechno nesníme, ale do odpoledne určitě,“ říká.
34 fotografií

Vůně polévky a jitrnic: podívejte se, jak lákala Brňany Lužánecká zabíjačka

Brněnsko
Dříve se prase zužitkovalo téměř beze zbytku.
Se zabijačkou se to má trochu jako se svatbou – buď je ve vaší režii, nebo vás na ni musí někdo pozvat. Pak je tu ještě třetí možnost: že se na ni pozvete sami. Tak jsem to musel udělat já. Ne, nejsem zase takový vyžírka – bylo to přece kvůli reportáži. A jak by asi řekli na Moravě, kam jsem se vydal až od Kladna: „Tož bylo to dobré!“
17 fotografií

Víno, prase, zpěv... aneb Zabijačka u Sedmerů

Za jídlem
Syrniki, ukrajinské placičky vyrobené z čerstvého farmářského sýra.
Snídaně je základ dne, říká se. A platí to po celém světě. Ať jde o sladkou či slanou variantu, lidé si napříč zeměkoulí pochutnávají na nejrůznějších pokrmech. Od krémového kukuřičného dortu v Brazílii, tuniské cizrnové polévky, až po nadýchané ukrajinské palačinky. Existuje nespočet způsobů, jak nastartovat den a zpříjemnit si ráno. Přinášíme 21 rozmanitých chutí světa. Procestujte je s námi a nechte se inspirovat.
11 fotografií

Jak snídají lidé v různých částech světa? Kaviár, palačinky, rybí tuk i rýže

Za jídlem
Olomoucké bistro SoupKa
Polévka je grunt. Tak se to říká a tak to v zásadě je. A v samotném centru Olomouce lze potřebu dát si dobrou a kvalitní polévku vyřešit. Stačí si vybrat nějakou z nabídky podniku SoupKa, která provozuje již přes dva roky Katarína Búciová. No a protože pochází ze Slovenska, kromě chutných polévek ještě učí Hanáky jíst pravé a originální halušky. A nejen to.
7 fotografií

Majitelka bistra SoupKa: Věřila jsem, že lidé ocení poctivě vařené polévky

Příběhy a rozhovory
Modak
K snědku jsou doslova po celém světě. Plněné knedlíčky totiž milují na všech kontinentech. Regionální kuchyně je pojímají velice odlišně, takže o rozmanitost není nouze. Potíž je možná jen s definováním, co to vlastně plněný knedlíček je. Každopádně shoda panuje na tom, že řeč je o těstě se slanou nebo sladkou nádivkou. Ostatně posuďte sami, jak různé mohou knedlíčky z protilehlých koutů světa být.

Plněné knedlíčky z celého světa. Znáte Xiaolongbao nebo Modak?

Za jídlem
Řepná polévka
Brambory, řepa, zelí… Suroviny, které dodávají pokrmům specifickou chuť a zároveň zajišťují potřebné množství vitaminů. Pochutnejte si na zeleninových polévkách, kroupovém "rizotu" nebo koláči spojujícím zdánlivě nespojitelné - řepu a čokoládu. Nasytíte prázdný žaludek, potěšíte chuťové buňky a zároveň svému tělu zajistíte dostatečný přísun energie, díky níž ve zdraví přečkáte (pod)zimní období. 
4 fotografie

Vládci zimní kuchyně. Vyzkoušejte recepty plné vitaminů

30 rostlinných receptů
Úrazy způsobené opařeninami narůstají během zimy, kdy teplých nápojů na stolech a v našich rukou přibývá. Silvestr je zase typický pro úrazy od pyrotechniky, v létě narůstá nehod způsobených od ohně a grilů.
Opařeniny jsou u batolat a malých dětí jednou z nejčastějších nehod v domácnostech. Stačí malá nepozornost, kdy na sebe může dítě převrhnout hrnek horkého čaje nebo polévky na stole. Popáleniny se nevyhýbají ani odrostlejší dětem, které ze zvědavosti, kvůli fotce či adrenalinu lezou na vlakové soupravy, kde mohou dostat – a taky někteří dostanou – ránu elektrickým proudem. A jak si s takovou popáleninou poradit doma? Kdy už je nutné volat lékaře? Nebo co všechno je potřeba v takové chvíli udělat, aby se dítěti dostavila úleva?
5 fotografií

Nebezpečné popáleniny: Je to ohlušující a dlouhotrvající bolest, říká lékař

Zdraví
Hráči malé kopané z klubu Celtic Újezd u Boskovic nafotili charitativní kalendář.
/FOTO, VIDEO/ Téměř tři měsíce práce. Stovky ujetých kilometrů. Fotografování na zámku, v muzeu, u větrného mlýna nebo ve skanzenu. A to vše pro dobrou věc. Fotbalisté z oddílu malé kopané Celtic Újezd u Boskovic zapózovali v kyjovských krojích pro charitativní kalendář. A s nimi také členové realizačního týmu. Výtěžek z prodeje kalendáře nyní předali Oblastní charitě Blansko.
18 fotografií

Morava je krásná zem: fotbalisté Újezdu u Boskovic se fotili v krojích

Blanensko
Fazolová polévka.
Na luštěniny bychom v jídelníčku rozhodně neměli zapomínat. Jenže, přiznejme si to, ne každý si je zamiluje. Jestliže je ale dobře zamaskujete v perfektně dochuceném pokrmu, máte vyhráno. Jedním z nich je třeba pikantní fazolová polévka, v níž dominuje Jestřebický rancher od WIFCOM a. s. O co že se vůbec jedná? O naprostou pecku z kategorie uzenin! Vyrábí se podle tradiční maďarské receptury výhradně z vepřového masa pocházejícího od farmářů z blízkého okolí Jestřebic poblíž Benešova. Má výraznou pikantní chuť. Věříme, že si jej zamilujete stejně jako odborníci na kvalitu potravin, protože byl v roce 2020 oceněn Regionální potravinou ve Středočeském kraji.  

Pikantní fazolová polévka s Jestřebickým rancherem

Čtenář reportér
Krémová polévka s medvědím česnekem
Období růstu medvědího česneku se opět blíží! Využijte jarních týdnů, kdy je možné tuto bylinu s pozitivními účinky na organismus volně nacházet a sbírat v lese, a vylepšete si svůj jídelníček. Josef Tydlačka, cateringový šéfkuchař Resortu Valachy Velké Karlovice, pro vás připravil recept na krémovou polévku s medvědím česnekem.

Krásně zelená polévka? Využijte medvědí česnek

Vaříme zdravě
Česneková polévka
Česnek je v kuchyni velmi oblíbeným kořením. Kromě výhody výrazné chutě je oblíben i pro své prospěšné látky. A jak připravit jednoduchou rychlou polévku bez zahušťování moukou? „Pečením získá česnek jedinečnou chuť a ztratí svoji agresivitu,“ radí foodblogerka Markéta Chovancová. Zkuste její recept na krémovou polévku.

Krémová polévka z pečeného česneku

Vaříme zdravě