ŠTÍTEK: polévka

Ucho Jidášovo (boltcovitka bezová) na bezinkových keřích u Plumlova - 17. ledna 2021
Sbírání hub, i když je krajina pokrytá sněhem, není žádnou velkou novinkou. Ovšem vždy je nutné před usilovnými hledači hub v takových ztížených podmínkách smeknout. A ti vám jistě rádi prozradí, na čem všem je možné si v zimě pochutnat. Jedním z houbařů, který holduje svému koníčku celoročně, je i amatérský mykolog Marek Nývlt z Prostějovska.
9 fotografií

Houbaření pod sněhem? Nývlt si pochutnal na „ouškách“ v uzené polévce

Prostějovsko
I letos si lidé v Boskovicích mohli přijít pro betlémské světlo a ochutnat sváteční polévku. Foto: Monika Šindelková
Jelikož trvají vládní protikovidová opatření, rozhodli se letos pořadatelé zrušit charitativní akci u Vánočního stromu města Polévku pro bohaté a chudé. Proto se rozhodli provozovatelé restaurace U Rabína za pomoci místní Pionýrské skupiny a skautského oddílu Nibowaka podávat na Štedrý den od desíti dopoledne do jedné po poledni štědrovečerní polévku z výdejového okénka. Pro zahřátí byl i „střízlivý“ punč. Výtěžek z celé akce bude věnován službám Charity Blansko.
23 fotografií

O Štědrodenní polévku i Betlémské světlo bylo i letos v Boskovicích postaráno

Čtenář reportér
Iniciátoři výzvy Chcípl pes Jiří Janeček a Jakub Olbert rozdávali v Praze rybí polévku.
Iniciátoři výzvy za zachování provozu restaurací Chcípl pes Jiří Janeček a Jakub Olbert dnes na Staroměstském náměstí v Praze nabídli kolemjdoucím rybí polévku uvařenou v jejich restauracích. Pro misku s voňavým pokrmem přicházeli bezdomovci i kolemjdoucí turisté, kteří si původně přišli prohlédnout vánoční strom. Organizátoři připravili 350 porcí a zároveň na místě otevřeli stánek s peticí Za normální svět - otevřeme Česko.
15 fotografií

Rybí polévka byla. Místo primátora ji na Staromáku rozdávali restauratéři

Praha
Maloúpská vařečka, krkonošská kulinářská klasika, nabídla zajímavé soutěže.
Místní kuchtíci, kuchtičky, kuchaři a kuchařky budou soutěžit o nejlepší krkonošskou polévku. Soutěžící budou vařit nejen polévku, ale také představí další krkonošské dobroty a regionální speciality. A samozřejmě se můžete těšit na pivo horalů z Pivovaru Trautenberk.

Kuchtíci budou soutěžit o nejlepší krkonošskou polévku

Volný čas
Chroustek letní na Krnovsku a Osoblažsku letos  naplno předvedl své početní stavy.
/FOTOGALERIE/ Ti, kdo sledují dění v přírodě, znají pojem „chroustí rok“. Přibližně jednou za tři nebo čtyři roky se chrousti vyrojí v nezvyklém množství. Na Krnovsku a Osoblažsku nám letos své početní stavy naplno předvedl chroustek letní. Je doma v listnatých lesích, na loukách i v zahradách. Za soumraku se všichni chroustci zvednou jak na povel, aby předvedli své rojení.
20 fotografií

OBRAZEM: Letní invaze chroustků na Krnovsku a Osoblažsku je fascinující

Regiony