ŠTÍTEK: policejní stanice

Ilustrační foto
U Okresního soudu v Lounech padl rozsudek nad trojicí mužů ze Žatce a okolí, která čelila obžalobě ze zločinu vydírání a přečinů porušování domovní svobody a ublížení na zdraví. V červnu 2021 vzali takzvaně spravedlnost do svých rukou a tehdy 40letého policií hledaného recidivistu a narkomana, který na žatecké benzinové pumpě ukradl dva kartony cigaret, vypátrali v chatě na kraji města, svázali mu podle obžaloby ruce, s výhrůžkami ho zbili a odvezli na místní policejní stanici.

Muži, kteří měli zmlátit a odvézt na policii zloděje, si vyslechli rozsudek

Krimi
Okresní soud v Lounech. Ilustrační foto
/FOTO, VIDEO/ U Okresního soudu v Lounech se po roce od zahájení projednávání posunul případ trojice mužů ze Žatce a okolí, která je obžalována ze zločinu vydírání a přečinů porušování domovní svobody a ublížení na zdraví. V červnu 2021 měli vzít takzvaně spravedlnost do svých rukou a tehdy 40letého recidivistu a narkomana, který na žatecké benzínové pumpě ukradl dva kartony cigaret, vypátrali v chatě na kraji města, svázali mu podle obžaloby ruce, s výhrůžkami ho zbili a odvezli na místní policejní stanici.
11 fotografií

Soud s muži, kteří měli zmlátit a odvézt na policii zloděje. Posun v případu

Krimi
Ilustrační foto
Zraněním policistů skončil zásah, k němuž vyjížděli do Javorníku. Řešili neshody mezi dvěma rodinami, agresoři se však obrátili proti nim. Konflikt oživil požadavky na silnější přítomnost bezpečnostních složek ve městě. Začátkem příštího roku má v Javorníku začít fungovat policejní stanice s každodenním provozem.

Javorník bude mít plně funkční policejní stanici. A to i díky rvačce

Šumpersko
Ilustrační foto.
Ohrožení bezpečnosti obyvatel Slavičína, tak vnímá záměr krajského ředitelství policie Zlínského kraje zrušit obvodní oddělení policie a jeho převedení na policejní stanici, starosta města Tomáš Chmela.  

Ve Slavičíně se nechtějí vzdát policie

Zlínsko
Hongkongští aktivisté Joshua Wong (vlevo) a Agnes Chowová
Hongkongské úřady dnes zadržely dva prominentní aktivisty hájící demokratická práva Joshuu Wonga a Agnes Chowovou. Oba aktivisté byli obviněni z podílu na organizaci nepovoleného protestu před policejní stanicí z 21. června. Následně byli propuštěni na kauci a jejich případ byl odročen na 8. listopadu, informovala agentura Reuters. V sobotu se měl konat další protest, organizátoři ho ale odvolali, protože pro něj nezískali povolení. Podle agentury AP nicméně není jasné, zda lidé do ulic přesto nevyjdou.
4 fotografie

V Honkongu byl zadržen prominentní aktivista Wong. Viní ho z organizace protestů

Svět
Ilustrační foto.
Nad reorganizací uvažují na krajském ředitelství policie. Její součástí by mohlo být i zrušení stanice v Terezíně. Vadí to nejen vedení města a tamního památníku, ale i sousedních Bohušovic, kam mají terezínští policisté blízko. V klidu naopak zůstávají v Brozanech. Nad plánem policie mají Terezínští i s vedením památníku ještě jednat v příštích měsících.

Konec terezínské policejní stanice? Bude se o něm dál jednat

Litoměřicko
Německá policie, němečtí policisté - ilustrační foto
Oslavy konce školního roku bývají bouřlivé, ale loučení se školními lavicemi v bavorském Starnbergu si s ničím nezadalo s občanskými nepokoji. Asi stovka mládežníků totiž vzala útokem místní policejní stanici, kde policie zadržovala jejich druha, kterého předtím ze školní oslavy kvůli agresivitě vyvedla. Policisté své sídlo i vězně uhájili, na pomoc si ale museli přivolat posily z celého okolí. Rozvášněný dav žáků a studentů uklidňovalo asi sedm desítek policistů.
8 fotografií

Studenti v Bavorsku obléhali policejní stanici. Chtěli osvobodit kamaráda

Svět
Ilustrační foto
Plzeň - V prosinci loňského roku měl Patrik Hričina (40) u plzeňského Remusu udeřit pěstí do obličeje a okrást důchodce Jaroslava B. Ten ve středu u okresního soudu Plzeň-město vypovídal. Hričinovi hrozí až 10 let vězení.

Měl řvát Sieg heil a okrást důchodce

Zločiny a soudy
Ilustrační foto
Jablonec n. N. – Mohlo to skončit i smrtí, celá událost má však šťastný konec. Dvouletá fena Sára a její čtyři štěňata byly v ohrožení života. Majitelka se jich chtěla zbavit, proto se rozhodla je donést na policii jako nález. Dvě ze čtyř štěňat však předtím prodala do vietnamské večerky. Podivným případem se zabývá Krajská veterinární správa.

Žena ohlásila na policii nález feny se štěňaty, byly však její

Zločiny a soudy
Ilustrační foto
Mohlo to skončit i smrtí, celá událost má však šťastný konec. Dvouletá fena Sára a její čtyři štěňata byly v ohrožení života. Majitelka se jich chtěla zbavit, proto se rozhodla je donést na policii jako nález. Dvě ze čtyř štěňat však předtím prodala do vietnamské večerky. Podivným případem se zabývá Krajská veterinární správa v Jablonci nad Nisou.

Žena ohlásila na policii nález feny se štěňaty. Byla však jejich majitelkou

Krimi
Kanibal, který se sám udal na policii
Jen těžko uvěřitelný případ se nyní dostal před soud v Jihoafrické republice v provincii KwaZulu-Natal. Jde o muže kanibala, který měl podle obžaloby znásilnit, zabít a následně zkonzumovat několik žen. O to neuvěřitelnější však je, že podezřelý kanibal přišel vloni v srpnu na policejní stanici, kde se následně udal. Dokonce s sebou přinesl odříznutou lidskou ruku a nohu jako důkaz se slovy, že ho už "nebaví jíst pořád lidské maso." Informoval o tom server Newsweek.  

Kanibal se sám udal na policii. Už mě nebaví jíst lidské maso, řekl

Svět
Granát z druhé světové války, který přinesla důchodkyně policistům
Německá důchodkyně způsobila na policejní stanici v Leverkusenu na západě Německa nebývalé pozdvižení. Stařenka totiž policistům přinesla nevybuchlý granát z druhé světové války, který měla doma. Nálož původem ze Sovětského svazu byla totiž funkční, takže policie kvůli ní musela evakuovat celou stanici.  

Penzistka přinesla na policii funkční granát. Museli evakuovat celou stanici

Svět
Zásah policistů po jednom z teroristických útoků v Indonésii.
Vlna terorisických útoků na jihovýchodě Asie stále není u konce. Poslední incident se odehrál dnes ráno v Pekanbaru na Sumatře, kde se před policejní stanici dostalo auto se čtyřmi muži, ozbrojenými samurajskými meči. Po jejich řádění byl jeden důstojník zabit a dva další zraněni, uvedl deník NY Times.

Násilí v Indonésii pokračuje. Policejní stanici napadli muži s meči

Svět
Bombový útok v Surabaji
/VIDEO/ Do policejní stanice v druhém největším indonéském městě Surabaja najely dva motocykly se sebevražednými atentátníky. V prostoru vjezdu první z motocyklů explodoval. Zahynuli čtyři útočníci, kteří na motorce vezli dokonce osmiletou dceru. Zraněno bylo deset lidí. Atentát byl zřejmě dílem jedné až dvou rodin.

Motocyklisté s bombou vjeli do policejní stanice. Útok zachytily kamery

Svět
Další teroristický útok v Kábulu
Na dvě policejní stanice v afghánském hlavním městě Kábul zaútočili ve středu sebevražední atentátníci a střelci, kteří zabili nejméně pět lidí, minimálně dalších 16 bylo zraněno. Útočníci své akce pravděpodobně vzájemně koordinovali. Po pachatelích pátrají afghánské bezpečnostní síly, ve městě současně vznikají zábrany, které mají zamezit dalším teroristickým činům.
4 fotografie

Dvě policejní stanice v Kábulu napadli atentátníci, nejméně pět mrtvých

Svět
Ivan Hoffman
V Íránu se protestuje. Proti režimu a proti demonstrantům. Důvodem protestů proti režimu je špatná hospodářská situace, vysoká nezaměstnanost mezi mladými či zkorumpovanost elit. Naopak provládní demonstrace jsou namířeny proti pokusům rozvrátit Írán a nespokojencům se předhazuje, že jsou podněcováni Saúdy, Izraelci či Brity.

Den Ivana Hoffmana: Neklidný Írán

Komentáře