ŠTÍTEK: porod

Ilustrační foto
Porodní pokoje hotelového typu s koupelnami, vana pro porod do vody, moderní medicínské vybavení skryté za dveřmi vestavěného nábytku, aby nepůsobilo rušivě. Tak budou vypadat porodní sály v Kroměřížské nemocnici po celkové rekonstrukci, která by měla začít v létě letošního roku a měla by trvat přibližně pět měsíců.

V porodnici jako v hotelu, sály v Kroměříži čeká rekonstrukce

Kroměřížsko
Beseda pro nastávající rodiče v MC Hvězdička Příprava k porodu.
V Mateřském centru Hvězdička se jednou ročně koná beseda „Příprava k porodu.“  Besedu vedou porodní asistentky z gynekologicko - porodnického oddělení nemocnice Rudolfa a Stefanie. Pohovoří o všem, co nastávající maminky a tatínky zajímá a o všem, co by měli vědět. O těhotenství, o porodu, o miminku, o kojení. Co potřebují do porodnice, jaké doklady a dokumenty.

Beseda o přípravě k porodu měla i mužského účastníka

Čtenář reportér
Ilustrační foto
„Covidové děti“ se nerodí, aspoň zatím ne. Přitom na to až do zveřejnění údajů populačních přírůstků z konce roku a ze začátku toho nového řada lidí sázela. Příchod babyboomu naznačovala i loňská rekordní částka, kterou vyplatila největší česká pojišťovna na předporodní péči. Jestli však na něco mělo omezení volnočasových aktivit vliv, tak ne na reprodukci.
9 fotografií

Covidový babyboom se nekoná. První lockdown plození nesvědčil

Česko
Ilustrační foto.
Stále více rodiček si vybírá Kroměřížskou nemocnici jako místo, kde chtějí přivést na svět svého potomka. „Pokračuje tak pozitivní trend posledních let, ke kterému mohla přispět také nepříznivá epidemiologická situace, která sužuje celou republiku již více než rok a lidé tráví většinu času doma,“ míní mluvčí nemocnice Veronika Slaměnová.  

V Kroměřížské nemocnici přibylo porodů

Kroměřížsko
V České republice se záměna dětí v porodnici stala v roce 2006. Případ skončil u soudu.
Seriál Kukačky vypráví příběh dvou manželských párů, které po nějaké době zjistí, že jim v porodnici vyměnili děti. Musejí se rozhodnout, co udělají. A žádné řešení není jen dobré. Scenárista Jan Coufal se inspiroval vlastní rodinou – jeho mamince po porodu donesli cizího chlapce a teprve po chvilce zkoumání se zjistilo, že jde o jiné dítě. Reálné příběhy z posledních let ovšem ne vždy končí happyendem.

Krev není důležitá, záleží na srdci, tvrdili rodiče vyměněných dětí

Společnost
Jakub Janouch v akci.
/ROZHOVOR/ Poslední dny měl hektické. Nahrávač Lvů Jakub Janouch absolvoval semifinále Vyzývacího poháru okořeněné „výletem“ do Turecka, vstup do play-off české extraligy. Především se však dočkal narození druhého potomka – v neděli 7. března krátce po poledni přišel na svět malý Kryštof. „Moje pocity? Úžasné!“ uvedl reprezentační volejbalista krátce po pondělním klání v Ústí. Štěstí jej opět neopustilo. Lvi se na severu Čech vyhrabali z pořádné šlamastiky. V tiebreaku otočili stav ze 4:9 na 15:10 a už zítra mohou slavit postup.
15 fotografií

Jakub Janouch měl zvláštní přípravu na zápas: Po narození syna jsem téměř nespal

Ostatní sporty
Do Tokia ještě nemá atletka Eva Vrabcová Nývltová cestu jistou. Věří, že o účast bude moct zabojovat.
/ROZHOVOR/ Zúčastnila se tří zimních olympijských her (2006, 2010, 2014). Poté z běžeckého lyžování přešla na atletiku a v roce 2016 už zápolila v maratonu pod pěti kruhy v Riu a o dva roky později brala evropský bronz. Loni v dubnu se Eva Vrabcová Nývltová stala maminkou, s manželem Martinem se jim narodila dcera Adélka.

Tokio? Když nevyjde, tak to nezabalím, říká Vrabcová Nývltová

Ostatní sporty