ŠTÍTEK: prostor

Jaromír Hanzlík
Jablonné nad Orlicí - Velkou událost ve čtvrtek čekají v Jablonném. Před promítáním nového filmu Léto s gentlemanem totiž do tamního kina dorazí hlavní představitel a autor scénáře Jaromír Hanzlík.

Na nový film dorazí i Hanzlík

Volný čas
Obchodní dům Tesco v centru Hradce Králové.
Hradec Králové - Prostor, který býval zaplněný oděvy, hračkami či elektronikou, je už několik dní poloprázdný, část zbylého zboží se vyprodává s velkými slevami. Tak vypadá první patro nejnavštěvovanějšího obchodního domu v centru Hradce Králové.

Tesco bude v centru města chybět

Hradecko
K-centrum v Kolíně.
Kolín - Bourací práce v rámci rekonstrukce budovy K-centra v Kolíně byly zahájeny už počátkem ledna. Kvůli tomu, že pracovníci nemají náhradní prostory, byla důležitá služba K-centra pozastavena. Bez centra nemá spousty uživatelů drog teplé a čisté zázemí, a zejména si nemají kde vyměnit použité injekční stříkačky. To může vést k půjčování jehel mezi nimi, i k rozšíření infekcí.

Služba K-centra je aktuálně pozastavena

Kolínsko
Prostor plus poprvé vybudoval stan pro lidi bez přístřeší. Ten slouží i jako denní centrum.
Kolín /FOTOGALERIE/ - Během zimního mrazivého období se Kolín snaží pomoci lidem bez přístřeší. Aktuálně je od počátku roku pod záštitou města Kolín k dispozici takzvané „bezdomovecké iglú“ neboli mobilní ubytovací systém. Výhodou je, že teplotu uvnitř zajistí samo lidské tělo. Iglú stojí na zahradě u ubytovny pro osoby bez přístřeší v Polepské ulici.
7 fotografií

Lidé bez přístřeší mohou přespat v iglú i ve stanu

Kolínsko
Telčská sokolovna v Masarykově ulici.
Telč – Vyhlášené diskotéky jsou dávno minulostí. Na četné taneční zábavy, plesy anebo další společenské události už se jen vzpomíná. Před téměř rokem odzvonilo hospodě a baru, skončily také občasné prodejní akce. Dosavadní nájemce prostory definitivně opustil v létě, po sedmnácti letech.

Co s ní? Hledá se někdo, kdo se ujme telčské sokolovny

Jihlavsko
Ilustrační snímek.
Kolín /FOTOGALERIE, ANKETA/ - Povolit marihuanu - ano, nebo ne? Legalizace je v poslední době často řešené téma. Občany rozděluje do několika skupin. Ti, co požadují legalizaci marihuany, vychází do ulic, protestují, podepisují petice. Na druhé straně naopak proti marihuaně zbrojí, odmítají ji kvůli jejím psychoaktivním látkám. Další strana ji žádá, ale jen kvůli jejím léčivým účinkům.
10 fotografií

Legalizovat marihuanu pro rekreační 'hulení'? Osobnosti jsou rozpolceny

Kolínsko
Ilustrační foto
Telč – V Telči se po letech podařilo oživit akce, které ve městě chyběly. A tak se lidé mohou těšit na sérii amatérských divadelních představení. Jmenuje se Telčské divadlení a v průběhu zimních měsíců nabídne veselé, ale i méně veselé kousky.

Telčské divadlení nabídne veselé i neveselé kousky

Volný čas
Ilustrační foto.
Kutná Hora - Město Kutná Hora se připojí k dalším 84 českým městům, která zasadí strom k výročí nedožitých 85. narozenin Olgy Havlové. Tento projekt organizuje Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové a za Kutnou Horu se k němu připojilo Lepší místo spolu s Prostorem+.

KRÁTCE: Strom pro Olgu Havlovou zasadí i v Kutné Hoře

Kutnohorsko
V hlavní roli běh a pivo. Ve Slavkově po pětačtyřicáté pořádali tradiční závod
Slavkov u Brna /FOTOGALERIE/ – Prostor před Hostincem na Špitálce ve Slavkově u Brna na Vyškovsku se v sobotu odpoledne pomalu zaplňuje lidmi v běžeckých dresech. Kolem projíždějící auta zpomalují a řidiči zvědavě nakukují, co se to děje. Nechystá se nic jiného než tradiční běžecký závod Slavkovská pípa. Specifikem závodu je, že závodníci musí během trasy vypít čtyři půllitry piva. Letos se koná už pětačtyřicátý ročník.
24 fotografií

V hlavní roli běh a pivo. Ve Slavkově po pětačtyřicáté pořádali tradiční závod

Vyškovsko
Ilustrační foto.
Kolín – Rádi byste vyrazili do práce, nebo třeba jen tak do města, případně se chystáte někam jet vlakem, ale nechce se vám vytahovat auto a nechávat ho někde celý den někde stát? Řešením bude možná cestování na jízdním kole. Vedení města totiž připravuje pro své obyvatele možnosti, jak mohou svá kola v případě potřeby zaparkovat.

Cestování na kole by mohlo být brzy snazší

Kolínsko
Ilustrační foto.
Kutná Hora – Rádi byste vyrazili do práce, nebo třeba jen tak do města, případně se chystáte někam jet vlakem, ale nechce se vám vytahovat auto a nechávat ho někde celý den někde stát? Řešením bude možná cestování na jízdním kole. Vedení města totiž připravuje pro své obyvatele možnosti, jak mohou svá kola v případě potřeby zaparkovat.

Cestování na kole by mohlo být brzy snazší

Kutnohorsko
Ilustrační foto
Střední Čechy – Škola daleko, do září spousta času! Nebo snad ne? Měly by se děti na školní docházku už začít zvolna připravovat po polovině prázdnin? Mezi rodiči panuje na toto téma spousta názorů; stejně tak jako mezi samotnými školáky.

Návrat do školy se blíží. Kdy začít s přípravou?

Z okolí
Odborník na vzdělávání a mluvčí společnosti EDUin Bohumil Kartous.
Hradec Králové - Veřejné i alternativní vzdělávání a role školy a rodiny v tomto procesu bude tématem čtvrteční akce Brain and Breakfest v kavárně a music baru Náplavka, snídaně začne o půl deváté ráno.

Vzdělání je ohromně důležité

Hradecko
Vítězný návrh řešení nového prostoru nad řekou
Kolín – Linii teras nad řekou, k níž nedávno přibyly ty zrekonstruované za městským společenským domem, by mělo brzy rozšířit další místo. Jsou jimi avizované prostory dvora bytových domů pro seniory v Husově ulici a nevyužitá zahrada za městskou knihovnou.

Nad řekou se otevřou další terasy s náměstíčkem

Kolínsko
Tátův den pod nebem.
Slaný – Tátův den pod nebem, který byl i letos oslavou Dne otců, se uskutečnil v režii slánského Prostoru, za podpory řady sponzorů, dobrovolníků a přátel v příjemném prostředí lesoparku Háje ve Slaném. Setkání určené nejen tatínkům a dětem začalo hodinu po poledni a bylo oslavou i olympiádou mužských dovedností.

OBRAZEM: Tátův den pod nebem

Kladensko
Sprinter Justin Gatlin v rozběhu na 100 metrů na MS.
/ROZHOVOR/ Čekají se od něj velké věci. Americký sprinter Justin Gatlin je jednou z nejzářivějších hvězd 57. ročníku atletického mítinku Zlatá tretra. Šestatřicetiletý úřadující mistr světa loni v Londýně ukončil zlatým během kariéru jamajské legendě Usainu Boltovi a nyní se chystá v Ostravě i na třetí pokus triumfovat.
42 fotografií

Sprinter Gatlin před Tretrou: Prostor po Boltovi nejde zaplnit

Atletika
Prostor pro duši, ilustrační foto
Milíře, Tachov – Sedmnáctý ročník Přehlídky tvořivosti dětí a mládeže s postižením Prostor pro duši připravují pracovníci a klienti Domova pro osoby se zdravotním postižením Milíře.

Prostor pro duši se blíží

Tachovsko
Výběr toho nejlepšího ze svého repertoáru soubor vydal na albu Santini v říši divů.
Telč – O víkendu se v Telči uskuteční koncert k desátému výročí telčského pěveckého sboru Santini. Jeho zpěváci vystupují nejen v kostelech, ale také na vernisážích, pohřbech či benefičních koncertech.

Sbor Santini oslaví deset let

Volný čas
Předávání sanitek v roce 2016.
Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy (ZZS HMP) letos nakoupí 30 nových sanitek. Všechny vozy typu Mercedes Sprinter s tzv. skříňovou nástavbou obdrží pražská záchranka od dodavatele do konce roku. Vybavení sanitek připomíná mobilní jednotku intenzivní péče. Vozidla zásadním způsobem přispějí k udržení vysokého standardu poskytované péče pacientům a k obnově vytíženého vozového parku. Nové sanitky nahradí vozidla z let 2007–2009.
5 fotografií

Pražská záchranka nakoupí 30 nových sanitek za 122 milionů korun

Z okolí