ŠTÍTEK: prostor

Ilustrační foto.
Telč – V Telči v pátek 16. února začne čtyřdílná série cestopisných besed. První tři budou s nádechem exotiky, poslední bude mít spíše republikový charakter.

Telč oživí cestopisné besedy

Volný čas
Vizualizace lesoparku po bývalých kasárnách v Sušici.
Sušice – Prostor po bývalých kasárnách v Sušici se během několika let promění v lesopark a zástavbu rodinných domů. Studie projektů byla představena na posledním prosincovém zasedání zastupitelstva.

Místo kasáren budou domy a lesopark

Klatovsko
Děti z klubu Klídek pod záštitou sdružení Prostor pro.
Hradec Králové - Od úterý mohou lidé pomáhat dětem a mladým lidem z Hradce Králové, kteří se dostali do obtížných životních situací. Odstartovala kampaň Dávám prostor, která upozorňuje na rizika spojená s dětstvím a dospíváním.

Lidé přispívají na práci s dětmi

Hradecko
Bytový dům u nádraží.
Pardubice – Prostor u pardubického vlakového nádraží byl po čtyřech měsících zkušebního provozu konečně zkolaudován. Švýcarské dotace ve výši 108 milionů korun včetně DPH již nejsou podle vyjádření města ohroženy.

Našli řešení. Bytový dům zůstal stát

Pardubicko
Opravené brněnské Hlavní nádraží. Foto: Deník/Lenka Jebáčková
Jižní Morava /ANKETA/ – Špatné parkování a chátrající budovy z let dávno minulých. Mnohá jihomoravská vlaková nádraží stále nenabízí cestujícím odpovídající pohodlí. Železničáři to nyní chtějí změnit. Na nutné opravy vyčlenili desítky milionů. Lidé si však na lepší zázemí počkají. Některá nádraží totiž začnou opravovat až za pět let.
12 fotografií

Průvan v čekárnách a špatné parkování před vlakovými nádražími ukončí opravy

Z okolí
Ilustrační foto.
Praha - Česká televize tradičně odvysílá před sněmovními volbami sérii debat se zástupci kandidujících stran a hnutí. Od půlky září do půlky října chystá 14 tematických debat. Na 19. října plánuje diskusi předsedů stran či celostátních lídrů. ČT to oznámila na svém webu.

ČT na září a říjen chystá sérii předvolebních debat

Praha
Výstava ve Smetanových sadech ukáže industriální stopy v architektuře Plzně
Plzeň - Prostor ve Smetanových sadech před Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje se stal zavedeným výstavním místem, které informuje o událostech i historii města Plzně a lidech, kteří v něm žili či žijí. Nová výstava, jež byla zahájena 1. srpna, chce přiblížit bohatou průmyslovou tradici západočeské metropole.
11 fotografií

Nová výstava ukazuje industriální stopy v Plzni

Volný čas
Budova Růžového slona, ve které by mohl vyrůst kulturní sál.
Poděbrady – Vize nového kulturního sálu v Poděbradech se začíná naplňovat. Majitel sídla obchodního domu Růžový slon, kde by mohl sál výhledově vzniknout, je svolný prodat nemovitost novému zájemci. Ten slíbil městu, že až bude vlastníkem, je připraven prodat třetí a čtvrté patro radnici.

Poděbrady mají naději na sál a parkovací dům

Nymbursko
Vyškovští policisté dovybavili speciální výslechovou místnost pro obzvlášť traumatizované oběti trestných činů.
Vyškov – Přichystat obětem i svědkům traumatizujících událostí a závažných trestných činů, především pak dětem, domácí prostřední, ve kterém se snadněji otevřou a vypoví svůj příběh. To je hlavním smyslem speciální výslechové místnosti, kterou zřídili a postupně dovybavili vyškovští policisté za přispění ministerstva vnitra a krajského policejního ředitelství.
4 fotografie

Oběti traumat ve světě hraček. Vyškovští policisté vybavili výslechovou místnost

Vyškovsko
Golfista Jan Cafourek
Liberec – Šanovský profesionální golfista Jan Cafourek se postaral o další pěkné umístění, když na turnaji Pro Golf Tour na liberecké Ypsilonce obsadil dělené šestnácté místo. Na čtvrtou příčku, jež se započítává do světového žebříčku, přitom ztratil pouhé tři rány.

Cafourkovi o fous unikla desítka

Ostatní sporty