ŠTÍTEK: prostor

Ilustrační foto
Blansko – Nedaleko domu s pečovatelskou službou na sídlišti Písečná se zase objevily kolotoče. Nedávno zde byl cirkus. Vypadá to tak, že to bude to samé jako loni, kdy se tam střídala jedna maringotka za druhou. To napsal na webové stránky Blanska Kamil Kvakoš. „Vždycky je to stejné. Dělají kravál, protože chtějí nalákat zákazníky. Kolotočáři jsou asi ještě horší než cirkus. Vyhrávají nám přímo pod okny. Na ošklivých, otlučených atrakcích je ale stejně většinou prázdno. Přemýšlí vůbec někdo nad tím, že to obyvatele sídliště obtěžuje? Nemohly by být tyto věci alespoň občas někde jinde?" ptá se Kvakoš.

Některým lidem na sídlišti Písečná vadí hluk z kolotočů. Stěžují si ale marně

Blanensko
Hradecký deník - tady nás najdete.
Hradec Králové - Také během dnešního dne redaktoři a fotografové našich novin získávali další aktuální materiály, informace, snímky a témata, aby vše zařadili na stránky nadcházejícího vydání tohoto periodika. Pokud o to nechce být ochuzeni, pořiďte si další vydání Hradeckého deníku. Co vás uvnitř listu čeká?

Ochutnávka následujícího vydání Deníku: co v něm najdete?

Hradecko
Ilustrační foto.
Hradec Králové /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Podpořit čtyřletou Natálku Kóré, která trpí opožděným psychomotorickým vývojem 
a nedávno utrpěla popáleniny na 35 procentech dolních končetin, můžete ve středu v hradecké filharmonii.

Krátce z Hradce: Aukce fotografií pomůže Natálce

Hradecko
Komunitní místnost obecně prospěšné společnosti Prostor Pro v královéhradeckých Malšovicích.
Hradec Králové - Testování míst kolem základních škol v době před zahájením výuky a rozšíření služby na děti ve věku 8 až 13 let. To jsou letošní novinky královéhradecké obecně prospěšné společnosti PROSTOR PRO.

Před drogami pomáhá chránit neziskovka

Hradecko
Ilustrační foto.
Tišnov - S hlukem a prachem se musí smířit lidé žijící na sídlišti Pod Květnicí v ulici Osvobození v Tišnově. Od počátku března tam dělníci demolují budovu zchátralé kotelny. „Město se ji snažilo prodat, ale budova už byla ve špatném technickém stavu," podotkl vedoucí kanceláře tišnovského starosty Roman Skřepek.

V Tišnově bourají zchátranou kotelnu

Brněnsko
Fotografie na výstavě přibližují minulost i současnost Národního parku Podyjí.
Podyjí /FOTOGALERIE/ – Nejmenší národní park v zemi a jediný na Moravě slaví letos pětadvacet let fungování. Unikátní a rozmanité území si nenechá ročně ujít několik stovek návštěvníků- Správa národního parku Podyjí připravila pro své příznivce nyní výstavu, která zejména fotograficky připomene uplynulé čtvrtstoletí. Snímky nabídnou mimo jiné porovnání, jak krajina vypadala dříve a jak vyhlíží nyní- Právě Národnímu parku Podyjí a jeho výstavě je další díl seriálu Deníku Rovnost Přírodou u hranic.
4 fotografie

Národní park Podyjí oslaví pětadvacet let. Výstavou

Znojemsko
Ilustrační foto
Praha - Prostor na Hradčanské u přechodu přes železniční trať směrem do ulice Dejvická projde výraznou proměnou. Místo pošlapaného trávníku vznikne scelená a vydlážděná plocha. Ta následně může být využita k široké škále dalších účelů, a usnadní se tím i pohyb chodců.

Okolí Hradčanské se promění, vznikne nové místo pro trhovce

Praha
SPECIÁLNÍ PRŮZKUMY na místě po bývalé porodnici proběhly v souvislosti s výstavbou nové budovy UJEP.
Klíše - Prostor po bývalé porodnici v kampusu ústecké univerzity (UJEP) znovu ožívá. Pracovníci společnosti K2H, jedné z nejlépe hodnocených společností v oblasti životního prostředí, tady provedli stavebně technické, geologické, hydrogeologické a radonové průzkumy.

Těžké stroje obklopily kampus

Ústecko
Inspicient Slováckého divadla Štěpán Goiš.
Uherské Hradiště /REPORTÁŽ, HLASUJTE V ANKETĚ/ - Prostor o velikosti dvakrát dva metry vlevo za oponou. Místo, o kterém diváci v hledišti ani netuší, že je tak důležité. Právě tam sedí Štěpán Goiš inspicient. Je pátek večer a divadlo se už od čtvrt na šest připravuje na hru Donaha!, i když jde o 119. reprízu, musí se vše odzkoušet. Když přicházím v půl sedmé do divadla, mají za sebou herci už korepetice a čekají na sedmou hodinu, kdy to vypukne.
6 fotografií

Inspicient Štěpán Goiš: odpovídám za dochvilnost, rekvizity i klid za scénou

Volný čas
Náměstek pražské primátorky pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD).
Praha - Cestující Pražskou MHD poměrně nelibě přijali pondělní informaci o možném zdražení jízdného. Náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek z ČSSD proto včera pohotově zareagoval. „Jsem ochoten jednat o zdražení jízdného, ale nikoliv pro samotné Pražany," vzkázal. Zároveň ovšem vysvětlil, že jisté navyšování cen bude zřejmě nevyhnutelné.

Pražanům jízdné nezdražím, ujistil znovu náměstek primátorky

Praha
Ilustrační foto.
Praha - Nový pavilon goril se v horní části pražské zoologické zahrady začne stavět příští rok. Médiím to v neděli řekla mluvčí zoo Jana Myslivečková. S definitivním rozhodnutím se čekalo se na schválení rozpočtu na příští rok, který počítá na stavbu s 30 miliony korun. Letos se chystala projektová dokumentace a různá povolení.

Nový pavilon goril se v horní části zoo začne stavět příští rok

Praha
Zahájení adventu zrušilo nahlášení výbušného systému
Příbram – Zrušení zahájení adventu v Příbrami kvůli nahlášenému výbušnému systému se projednává znovu na radnici. Radní doporučují zastupitelům schválit vypsání peněžité odměny komukoliv, kdo policii předá konkrétní informace, které povedou k usvědčení pachatele trestného činu šíření poplašné zprávy. Návrh na výši odměny je sto tisíc korun.
4 fotografie

Nahlášení bomby: radní chtějí vypsat odměnu sto tisíc za dopadení pachatele

Příbramsko
Nela Sňoziková a Sebastián Roháč v senátorských lavicích.
Tachov, Praha – Jak se sedí v senátorských křeslech? To si mohli vyzkoušet také dva žáci tachovské Základní školy Zárečná. Nela Sňoziková a Sebastián Roháč (předsedkyně a místopředseda žákovské rady) se v doprovodu ředitele školy Zdeňka Hnáta vydali do pražského Valdštejnského paláce na pátý ročník programu Centra pro demokratické učení (CEDU) – „Škola pro demokracii".

Členové žákovského parlamentu ze Zárečné zasedali v Senátu

Tachovsko
Klídek fest obecně prospěšné společnosti Prostor Pro v Hradci Králové.
Hradec Králové - Tradiční multižánrový festival Klídek fest hradecké neziskovky Prostor Pro v Malšovicích letos připadá na sobotu od 16 hodin a jako každý rok se můžete těšit na příjemné spojení hudby a netradičních workshopů.

Vyrobte si tetrapakovou peněženku. V sobotu v Klídku

Hradecko
Slavičín (v modrém). Ilustrační foto
Slavičín – Třebaže svého vrcholu ve fotbalovém Poháru FAČR už asi dosáhli, stále pošilhávají výše. Desátý celek divize E Slavičín by po skalpu prvoligového Slovácka (2:0) rád překvapil i v dnešním 3. kole, kdy vyzve trápícího se druholigistu z Frýdku-Místku.

Straka si vezme oblek jen na Spartu

Fotbal
Ilustrační fotografie.
Hradec Králové - Více než měsíc chodily pod rouškou tmy letos v létě sociální pracovnice obecně prospěšné společnosti Prostor Pro hradeckými ulicemi a vyhledávaly potenciální klienty z řad mladistvých ve věku 13 až 22 let. Experiment v podobě noční terénní práce byl úspěšný a vedení neziskové organizace v něm hodlá pokračovat.

Sociální pracovnice budou nočním Hradcem chodit dál, osloví i děti

Hradecko