ŠTÍTEK: prostor

Aleš Řebíček
Praha - Nucené odhalení. Fotbalová Slavia Praha neuspěla se žádostí o vydání předběžného opatření k insolvenčnímu řízení, kterému čelí na návrh společnosti z tichomořského souostroví Samoa a jehož příčinou jsou vleklé spory mezi majitelem klubu Alešem Řebíčkem a bývalým generálním ředitelem Zbyňkem Kusým. Městský soud v Praze její žádost zamítl.

Slavia dluží 170 milionů, nezaplatila Pastoorovi ani Ličkovi

Fotbal
Aleš Řebíček
Praha - Nucené odhalení. Fotbalová Slavia Praha neuspěla se žádostí o vydání předběžného opatření k insolvenčnímu řízení, kterému čelí na návrh společnosti z tichomořského souostroví Samoa a jehož příčinou jsou vleklé spory mezi majitelem klubu Alešem Řebíčkem a bývalým generálním ředitelem Zbyňkem Kusým. Městský soud v Praze její žádost zamítl.

Řebíček vs. Kusý. Slavia dluží 170 milionů, nezaplatila Pastoorovi ani Ličkovi

Fotbal
Ilustrační foto.
Hradec Králové - Oblíbená preventivní akce obecně prospěšné společnosti Prostor Pro Graffiti Street Jam přiláká každoročně desítky mladých streetových umělců. Letos na začátku června se však už devátý ročník sprejování na Ulrichově náměstí musel zrušit, celý den vytrvale pršelo.

Graffiti Street Jam se přesouvá na srpen, zmařilo ho počasí

Hradecko
Běh naděje v Žamberku.
Žamberk – Prostor před Divišovým divadlem zaplnili v úterý příznivci Běhu naděje. Již 19. ročník charitativní akce se rozhodně vydařil. Počasí mimořádně přálo a konečný počet účastníků to jen potvrzuje. Do letošního Běhu naděje se zapsalo 352 nadšenců všech věkových kategorií, kteří přispěli celkovou částkou 8 645 korun.

Účastníci Běhu naděje vybrali 8 645 korun

Orlicko
ŠÉF Prostoru Plus Petr Steklý.
Kolín /ROZHOVOR/ - Funguje už ve stovce měst a má ambice se rozšiřovat dál. Řeč je o unikátní aplikaci Lepší místo, kterou si nainstalujete na mobilní telefon a můžete upozorňovat třeba na nepořádek ve městě. Vyfotíte, co se vám nelíbí, a váš tip jde konkrétnímu úředníkovi, který jej řeší a vy vidíte, v jaké fázi řešení problém je.

Aplikace Lepší místo funguje ve stovce měst

Z okolí
Potkávací zeď.
Sedlčany – Budova, v níž sídlí knihovna, Úřad práce, Sdružení obcí Sedlčanska a několik firem, se od jiných ve městě na první pohled liší. Takovou jinde nenajdete! Po zateplení pláště budovy září do dálky zajímavě pojatým barevným členěním. Opravdovou zvláštnosti je „Potkávací zeď".

Rekonstrukci budovy zakončil happening u Potkávací zdi

Příbramsko
Slavný skladatel a hudebník Antonín Tučapský.
Vyškov – Upravuje přechody, vkládá titulky, ladí poslední detaily. Archivního materiálu má dostatek, hlavně jeho obsah je pak nesmírně vzácný. Připomíná totiž život a tvorbu hudebního skladatele, dirigenta a pedagoga Antonína Tučapského, po kterém je pojmenovaný vyškovský sborový festival. Jeho šestý ročník v sobotu doplní právě dokument Aloise Klevety. „Bude trvat zhruba patnáct minut. Začne pohledem na vrtuli letadla, která postupně smete jednotlivá písmena prvního z titulků, následovat bude letecký pohled na Besední dům, kde se slavnostní zahájení festivalu uskuteční," přiblížil Kleveta.

Skladatel Tučapský odešel. Jeho soutěžní festival navštíví dcera

Volný čas
Paní Trojanová při doučování dětí z pěstounských rodin.
Hradec Králové - „Rovně se posaď a počítej na prstíkách. Sedm a tři je deset a ještě zbývají tři," trpělivě vysvětluje vitální důchodkyně paní Trojanová osmiletému Honzíkovi příklad v učebnici. Vzápětí se otočí k desetiletému Kubovi a společně trénují vyjmenovaná slova.

Doučuje děti pěstounů. Zadarmo a s nadšením

Hradecko
Hradecký deník - tady nás najdete.
Hradec Králové - Také během dnešního dne redaktoři a fotografové našich novin získávali další aktuální materiály, informace, snímky a témata, aby vše zařadili na stránky nadcházejícího vydání tohoto periodika. Pokud o to nechce být ochuzeni, pořiďte si další vydání Hradeckého deníku. Co vás uvnitř listu čeká?

Ochutnávka následujícího vydání Deníku: co v něm najdete?

Hradecko
Ilustrační foto.
Hradec Králové - Chystáte se na pondělní příval koledníků a rádi byste do příprav zapojili i svoje děti? Příležitost máte v sobotu v malšovické neziskové organizaci Prostor Pro. Ve svém sídle v Čajkovského ulici naproti Centru Mladých tam od devíti hodin pořádá čtyřhodinový velikonoční workshop plný barvení, zdobení a pečení.

Nazdobte si vajíčka nebo upečte jidáše. Už v sobotu v Malšovicích

Hradecko
Ilustrační foto.
Hradec Králové - Provádíte jarní úklid a zbyly vám věci, které jsou sice ještě funkční, ale vám už neposlouží? Doneste je do Čajkovského ulice v hradeckých Malšovicích, nízkoprahové centrum Klídek obecně prospěšné společnosti Prostor Pro tam od pondělka pořádá darovací sbírku pro Restart shop.

Darovací sbírka v Malšovicích pomůže teenagerům v nesnázích

Hradecko
Občanské sdružení Prostor Pro a jeho místo přátelské rodině v hradeckých Malšovicích.
Hradec Králové - Případů, kdy se o děti nemohou a nebo nechtějí starat jejich rodiče, přibývá. Často pak padne úloha výchovy na jejich babičku a dědečka. Role prarodičů ve výchově je i tématem středeční přednášky, kterou pořádá malšovická obecně prospěšná společnost Prostor Pro od 16 hodin. Povede ji uznávaná odbornice Lidmila Pekařová.

Super babička a super dědeček aneb Když se o děti starají jejich prarodiče

Hradecko
Středisko Racek v Kutné Hoře
Kutná Hora - Oblastní charita Kutná Hora připravila den otevřených dveří v nové poradně Střediska Racek, která se nachází v Třebišovské ulici v Kutné Hoře. Jde o budovu bývalé Mateřské školy Pleas, která byla zrekonstruována. „Úpravy stály kolem tří milionů korun. Je to projekt, který schválila již minulá radnice," řekla místostarostka města Zuzana Moravčíková.

Racek pomůže lidem v nouzi, bez rozdílu věku nebo míry jejich problému

Středočeský kraj
Jan Přeučil vystoupil v Muzeu města Ústí.
Ústí nad Labem - K letošnímu výročí 125 let od narození hudebního skladatele Bohuslava Martinů sestavil ústecký klavírní virtuóz Michal Mašek program, kde představí posluchačům skladatele i trochu jinak.

Jan Přeučil vystoupí u klavíru

Volný čas