ŠTÍTEK: prostor

Družstvo Průtrž Dračen.
Sedlčany – Sedlčany o víkendu žily při 25. ročníku slavností Rosa také sportem. Na stadionu Taverny se hrál turnaj v malé kopané, u Kovodružstva se o titul siláka Sedlčan ucházeli borci v benchpressu a v hotelu Vltavan jednotlivci i družstva soutěžili v křížovém mariáši o pohár starosty Sedlčan. K nejatraktivnější podívané však patřil třetí ročník závodu Grand Prix dračích lodí, který se jel na sedlčanské přehradě.

Sedlčanské slavnosti Rosa žily i závody dračích lodí

Ostatní sporty
Z festivalu Divadlo evropských regionů v Hradci Králové.
Hradec Králové - Malšovická nezisková organizace Prostor Pro připravila pro letošní Open Air Program mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů, který se koná od 21. do 30. června v Hradci Králové, tradiční tematický program pro děti. Chybět nebude ani drobné občerstvení.

Pohoda připravila v rámci festivalu program zejména pro děti

Volný čas
Ilustrační foto
Praha - Desítky přestupků i trestné činy a podnapilá mládež. Těmito slovy shrnul v pondělí Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie výsledky bezpečnostní akce Prostor, kterou na počátku víkendu, v pátek večer, provedli policisté společně se strážníky v centru metropole: na Václavském náměstí a v přilehlých uličkách.

Policisté odhalili narkomany i mladičké pijany

Zločiny a soudy
Ilustrační fotografie.
Praha - Velké stěhování padlých vojáků z první světové války se o víkendu uskuteční v Praze. Kvůli chystané rekonstrukci kostnice na Olšanských hřbitovech převezou vojáci i zaměstnanci hřbitovů zhruba 3000 rakví do bývalého muničního skladu u Říčan. 

Tisíce padlých vojáků se kvůli opravám přestěhují z Olšan

Praha
Dětský karneval v Rodinném centru pohoda v Hradci Králové.
Hradec Králové – Pro děti i dospělé je v sobotu 19. dubna od 9 do 13 hodin připraven bohatý program s názvem Velikonoce v Pohodě. Malí i velcí návštěvníci se mohou zúčastnit workshopů, například barvení vajíček, pletení pomlázky, pečení jidáše nebo si namalovat velikonoční ozdoby.

Velikonoční dopoledne těší v malšovické Pohodě

Hradecko
Ostrov Štvanice.
Praha - Interaktivní divadelní projekt Golem, který se hrál loni v září na pražské Štvanici, se na pár dní vrátí zpět do opuštěné vily č. p. 858. Důvodem návratu je i natáčení filmového záznamu pro projekt Golem Cube, který bude uveden na Pražském quadriennale 2015.

Meyrinkův interaktivní Golem se vrací na pražskou Štvanici

Volný čas
Ostrov Štvanice.
Praha – Interaktivní divadelní projekt Golem, který se hrál loni v září na pražské Štvanici, se na pár dní vrátí zpět do opuštěné vily č. p. 858. Důvodem návratu je i natáčení filmového záznamu pro projekt Golem Cube, který bude uveden na Pražském quadriennale 2015. Dům, kde diváci budou moci odkrývat mystiku Meyrinkova Golema, bude otevřen od 11. do 20. dubna. Indicie si sami složí během prohlídky, stanou se nenápadnou složkou děje a utvoří si vlastní verzi příběhu, řekla mluvčí projektu Kristýna Šrolová.

Meyrinkův interaktivní Golem se vrací na pražskou Štvanici

Divadlo
Ilustrační foto
Třemošnice - Skládka Kubíkovy Duby kousek od Třemošnice již pět let zarůstá plevelem. Nepřijíždí sem žádná auta, ani bagr nerozhrnuje odpad. V dubnu bude jasné, která firma definitivně zpečetí osud místní skládky a provede její rekultivaci. Řekl to třemošnický starosta Stanislav Peca.

Skládku brzy pohřbí tuny hlíny

Chrudimsko
MLADISTVÍ PRÝ NEMAJÍ problém obstarat si alkohol. Někde jim ho nalijí sami, jinde musí zasáhnout starší kamarádi. Obavu mají občas 
z policejních kontrol, ale v „zábavě“ jim to nebrání.
Praha - Narkomani i drogoví dealeři, žebráci, pijáci alkoholu na veřejných prostranstvích - a také popíjející mládež. Takový obrázek centra Prahy viděli policisté ze služebny v Krakovské ulici, kteří o víkendu uskutečnili další ze série nepravidelně pořádaných nočních bezpečnostních akcí.

Policisté přistihli čtrnáct mladistvých pijáků

Zločiny a soudy
Ilustrační foto
Kolínsko – Problémy s drogami na Kolínsku nekončí. V poslední době se navíc objevují případy, kdy občané hlásí odhozené použité injekční stříkačky.

Pozor na odhozené stříkačky!

Kolínsko
Ostrov Štvanice.
Štvanice - Interaktivní divadelní událost, která v září 2013 vzbudila obrovský zájem veřejnosti, se vrátí na deset dní zpět do opuštěného domu čp. 858 na Štvanici a dovolí divákům od 11. do 20. dubna vstoupit do mystického světa Meyrinkova Golema.

Na Štvanici se vrátí divadelní událost roku: Golem

Divadlo
Ostrov Štvanice.
Štvanice - Interaktivní divadelní událost, která v září 2013 vzbudila obrovský zájem veřejnosti, se vrátí na deset dní zpět do opuštěného domu čp. 858 na Štvanici a dovolí divákům od 11. do 20. dubna vstoupit do mystického světa Meyrinkova Golema.

Na Štvanici se vrátí divadelní událost roku: Golem

Volný čas
Požár vypukl v ústecké Masarykově nemocnici.
Ústí nad Labem - Požár vyhnal desítky lidí z ústecké Masarykovy nemocnice. V pondělí odpoledne hořely kabely v jedné z ambulancí emergency. Kvůli tomu zdravotníci na doporučení hasičů uzavřeli do odvolání celou pohotovost.
6 fotografií

Požár vyhnal pacienty z emergency

Požáry
Ilustrační foto
Praha – Dvanáct knižních novinek připravili nakladatelé pro další Velký knižní čtvrtek, který se uskuteční 20. března, a to již popáté. Z českých autorů jsou mezi plánovanými tituly nová kniha Miloše Urbana nebo Ireny Douskové, mezi zahraničními spisovateli jsou Jo Nesbø a zatím poslední držitelka Nobelovy ceny Alice Munroová. Deset z 12 velkočtvrtečních titulů vychází také jako e-kniha, sdělil za pořadatele Pavel Turner.

Jarní knižní čtvrtek přinese 12 novinek, většinu i jako e-knihy

Ostatní
Ilustrační foto.
Praha - Osmnáct napitých ve věku pod 18 let. Taková je bilance první „dánské" noci v Praze, když sedm desítek policistů vyrazilo z neděle na pondělí prověřit v barech, klubech a diskotékách, jak se dodržuje zákaz podávání alkoholu mladistvým, či dokonce nezletilým.

Mezi bavícími se Dány našla policie příliš mladé pijany

Praha