ŠTÍTEK: prototyp

Lucie Koldová: Light Levels.
Originální a inovativní podoby nábytku a svítidel představuje na své výstavě v Praze designérka a sklářská návrhářka Lucie Koldová. Instalaci s názvem Light Levels v galerii Kvalitář tvoří její křesla, pohovky a závěsná svítidla a navazuje na koncept simulovaného domu, který autorka nedávno představila na festivalu nábytku v Cologne v Kolíně nad Rýnem. 

Galerie představuje originální nábytek a svítidla Lucie Koldové

Volný čas
Projekt Cesta za povoláním na ZŠ Blovice.
Blovice - Na Základní škole Blovice probíhá každý rok celoškolní projekt Cesta za povoláním, jehož cílem je seznámit žáky s poptávkou reálných firem a společností v regionu, místě bydliště a jeho okolí a možnostmi uplatnění v těchto firmách.   

Den D na Základní škole Blovice

Plzeňsko
V galerijním prostoru v kulturním domě Trisia je umístěna výstava Vztahy Lenky Damové a Borise Klimka.
V třinecké galerii opět probíhají dvě výstavy najednou. V galerijním prostoru v kulturním domě Trisia je umístěna výstava Vztahy Lenky Damové a Borise Klimka.  

Jak vzniká designový produkt?

Volný čas
Lezec Adam Ondra.
Ernest Hemingway prý kdysi řekl, že pouze býčí zápasy, motorismus a horolezectví jsou opravdové sporty. Všechno ostatní jsou jen hry. Nechme teď stranou, zda slavný spisovatel, rád nasazující masku tvrďáka, trochu nepřeháněl.
6 fotografií

Chvála nenápadného hrdiny

Komentáře
Kunovická firma spolupracuje na výrobě čtyř prototypů L-39NG.
Část cvičného bojového letounu L-39NG se bude vyrábět na Slovácku. Výrobce proudových cvičných letounů Aero Vodochody si vybral společnost Evektor-Aerotechnik, aby mu dodala čtyři sady prototypů částí zmiňovaného letadla.

Evektor vyrobí části cvičného letounu L-39NG

Podnikání
Test laseru. Ilustrační foto.
Skupina vědců a vývojářů z firem zkonstruovala nový typ laseru. Hodí se například pro opracování citlivých materiálů, využití proto může mít v průmyslu, letectví a kosmonautice. V budoucnu by mohl sloužit i lékařům. Oznámila to v dnešní tiskové zprávě Technologická agentura (TA ČR), která výzkum a vývoj vláknových laserů podpořila dotací 25 milionů korun.

Čeští výzkumníci vylepšili vláknový laser, uplatní se v průmyslu

Praha
Jaroslav Martinů.
Polička – Letošní volby mají v kraji na rozdíl od těch předcházejících jen jednoho výrazného skokana, kterého voliči vynesli do sněmovny kroužkováním. Ale s velmi zajímavým příběhem. Je jím starosta Poličky Jaroslav Martinů za ODS. Modelový prototyp populárního politika.

Skokanem voleb se stal opět Jaroslav Martinů z ODS

Svitavsko
Jaroslav Martinů.
Polička - Pokud byste hledali populárního politika, tak prototypem je Jaroslav Martinů z Poličky. Dlouholetý starosta a už jednou zvolený poslanec v letošních volbách uspěl a ze šestého místa se stal jediným zástupcem ODS ve sněmovně za Pardubický kraj.

Starosta Poličky přeskočil lídra

Svitavsko