ŠTÍTEK: prototyp

Fotbalová Fortuna národní liga: FC Hradec Králové - 1. FK Příbram.
Hradec Králové - Často o tom mluvil bývalý kouč Bohuslav Pilný. V kádru hradeckých fotbalistů mu scházel šéf, burcující element. Tedy někdo takový, jako byl on sám, jako je současný trenér Karel Havlíček. Hecíř, který na hřišti vládne mužstvu - a to i tvrdou rukou, když je třeba.

Hradec bez emocí. A bez bodů

Fotbal
Strom s čidlem.
Praha /INFOGRAFIKA/ - Na jeden ze stromů městské části Praha 7 byl umístěný první prototyp čidla náklonu. Přístroj má měřit výkyv památných nebo nestabilních stromů a dává tak možnost dlouhodobě sledovat jejich kondici a předejít včas pádu i poškození. Čidla mají přispívat k větší bezpečnosti dopravy i občanů, prodloužit životnost cenných stromů a nabízet zajímavá data pro zaměstnance a firmy, které se o zeleň starají. 

KRÁTCE: Sedmička má strom s čidlem

Praha
Chytré lavičky představili studenti Západočeské univerzity v Plzni. Na funkčních prototypech předvedli některá chytrá řešení, například vyhřívání, USB připojení, nebo mechanicky otáčené lamely, která po dešti může zájemce o odpočinek otočit a posadit se d
Plzeň - V kampusu Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) na Borech si lidé mohou od včerejška vyzkoušet chytré lavičky. Jsou vyhřívané nebo mají otočný sedák a zásuvky na dobíjení telefonu. Na projektu se podílelo 15 studentů ZČU.
9 fotografií

První chytré lavičky v Plzni

Plzeňsko
Nový prototyp trolejbusu Škoda brázdí ulice Plzně
Prototyp trolejbusu Škoda Electric ve zcela novém designu mohou v těchto dnech spatřit lidé v ulicích Plzně. Na zkušební jízdy totiž vyrazilo vozidlo Škoda 27 Tr, určené pro dopravní podnik ve slovenské Žilině. V rámci výroby celkem patnácti takových trolejbusů byla užita nová generace karosérií SOLARIS NEW URBINO.

Trolejbusy s novým designem brázdí ulicemi Plzně

Ekonomika
Cyklověž v Hradci Králové.
Hradec Králové - Radost a spokojenost na straně jedné, pochybnosti na straně druhé. Zastupitelé kývli na nákup cyklověže, která stojí u hradeckého hlavního vlakového nádraží.

Drahá cyklověž? Názory se různí

Hradecko
Robota pohání program s celou škálou cviků. Vláček se ovládá pohybem ruky.
Luže – V Hamzově léčebně na Košumberku již delší čas pomáhá zejména malým pacientům při cvičení robot nebo vláček. Tyto zdánlivé hračky jsou však prošpikované senzory a malými motorky, takže s nimi může dítě manipulovat na dálku pouze pohybem končetin. Například rychlost plastového vlaku reguluje pomocí paže. Malý pacient se většinou zabere do hry a ani si neuvědomuje, že zároveň vykonává taková cvičení, která mu pomáhají s rehabilitací.

Pacientům pomáhá se cvičením robot. Chybí mu ale jméno

Chrudimsko
SVOU CESTU na sever, která začala v Mladé Boleslavi a vedla přes Prahu, Berlín a Rujánu do Stockholmu, má za sebou Škoda Karoq, mladší bratr Kodiaqa a nástupce Škody Yeti.
Svou cestu na sever, která začala v Mladé Boleslavi a vedla přes Prahu, Berlín a Rujánu do Stockholmu, má za sebou Škoda Karoq, mladší bratr Kodiaqa a nástupce Škody Yeti. Ta skončila světovou premiérou ve švédské metropoli, kterou online sledovali statisíce fanoušků značky.
4 fotografie

OBRAZEM: Škoda představila nástupce Yetiho

Podnikání