ŠTÍTEK: prototyp

K sedmdesátému výročí představil ve čtvrtek večer brněnský Zetor na prototypu traktoru nový design. Autorem moderní podoby stroje je italská designerská značka Pininfarina.
Brno /FOTOGALERIE/ - K sedmdesátému výročí představil ve čtvrtek večer brněnský Zetor na prototypu traktoru nový design. Autorem moderní podoby stroje je italská designerská značka Pininfarina, která navrhovala například auta jako Ferrari nebo Alfa Romeo. „Jedná se o první oficiální představení v České republice, přesně měsíc po premiéře na veletrhu v Hannoveru. Stroj bude vystavený v naší galerii," popsal mluvčí brněnského Zetoru Alexandr Kuchař.
14 fotografií

Domácí premiéra: Zetor představil nový design traktorů

Podnikání
Lokomotiva CZ Loko řady 741.7.
Žamberk – Řezací laserové centrum ve čtvrtek v Žamberku uvedla do provozu společnost CZ LOKO, a.s., která je největším výrobcem motorových lokomotiv v zemi. Plně automatické pracoviště se podílí na výrobě kabin, kapot, pneubloků, chladičů, nádrží a dalších kovových komponent lokomotiv a speciálních traťových vozidel. Laserové centrum je vybaveno řezacím strojem Fiber Laser FCL 4020 pro řezání z kovových desek o rozměru dva na čtyři metry. Stroj je vybaven lineárními pohony a optickým vláknem pro řezání oceli o síle až 20 mm, nerezové oceli, hliníku, mědi, mosazi a pozinku.

Výrobce lokomotiv CZ LOKO otevřel laserové centrum

Podnikání
Škoda 130 RS. Vlevo je okruhová verze z roku 1981, vpravo soutěžní provedení z roku 1977.
Škoda 130 RS, jeden z nejúspěšnějších závodních vozů 70. a 80. let ve své kategorii, slaví čtyřicítku. V sezóně 1975 se závodní vůz známý jako "Porsche Východu" poprvé dostal pod světla ramp, největšími úspěchy byla vítězství v mistrovství Evropy cestovních vozů v roce 1981 a také vítězství v Rallye Monte Carlo 1977 v kategorii do 1300 kubických centimetrů.
20 fotografií

Před 40 lety se narodila Škoda 130 RS, nejslavnější československý závoďák

Auto
BRANKÁŘI absolvovali řadu zajímavých cvičení, která simulovala reálné zápasové situace.
Náchod – Se zajímavým projektem přišel fotbalový klub FK Náchod, který v minulém týdnu hostil několikadenní mezinárodní kemp brankářů. Ten vedli dva sympatičtí seveřané, Fin Jari Kinnunen a Švéd Stefan Ekström. Kemp byl podpořen Královéhradeckých KFS a OFS Náchod i dalšími partnery. S překladem rozhovoru pomáhal jednatel FK Náchod Milan Vik, který se rovněž do rozhovoru sám zapojil.

Dnes se od brankářů žádá, aby byli nejenom brankářem, ale také obráncem i hráčem

Fotbal
Červené traktory ze Zetoru jsou známé prakticky po celém světě.
Brno - Brněnský výrobce traktorů Zetor tractors na listopadovém veletrhu Agritechnica v německém Hannoveru představí svou budoucnost. Ukáže designovou studii svých traktorů, kterou navrhla slavná italská karosářská společnost Pininfarina, a představí i prototypy nových strojů. V pátek to firma uvedla v tiskové zprávě.

Brněnský Zetor v Německu představí svou budoucnost

Ekonomika
Chytrá lavička, která umí dobít mobilní zařízení, byla představena v úterý 29. září 2015 v Praze. Využívá jen solární energii a dokáže dobít telefony, tablety, čtečky, fotoaparáty, poskytnout internetové připojení či monitorovat znečištění ovzduší.
Praha /FOTOGALERIE/ - Bezdrátové připojení k internetu či možnost nabít si mobilní telefon nabízí takzvaná chytrá lavička, jejíž prototyp v úterý představili autoři v Praze. Předpokládaná cena lavičky, která všechny své funkce zajišťuje pouze prostřednictvím solární energie, je 90 až 140 tisíc Kč. Podle autorů by mohla najít využití například v národních parcích.
6 fotografií

'Chytrá lavička' nabízí wi-fi i nabíjení pro mobily

Praha
Dalibor Janda zaplnil náměstí
Kolín – Deštníky, podzimními a v některých případech i přímo zimními bundami a čepicemi se vybavili fanoušci hvězdy osmdesátých let Dalibora Jandy, který svým koncertem na kolínském Karlově náměstí ukončil letošní Kolínské kulturní léto. I přes velice chladné počasí zaplnil náměstí rekordní počet lidí.
55 fotografií

Dalibor Janda zaplnil Karlovo náměstí

Volný čas
Wartburg 1000 v atraktivním dvoubarevném lakování v odstínech modré a bílé vlastní rodina Rouskových z Častotic.
Častotice - Automobilka ve východoněmeckém Eisenachu, která před druhou světovou válkou produkovala vozy BMW, vyráběla po válce stejné automobily přejmenované na EMW. Po vládním nařízení, které upřednostnilo výrobu lidových vozů, se v továrně začaly vyrábět dvoudveřové automobily s dvoutaktními motory pod označením IFA F9.
16 fotografií

Wartburg byl ve své době velmi vyspělý a oblíbený vůz

Třebíčsko
Dubské slavnosti 2015
Dubí - Ve žhavý „nářez" na konci léta se proměnily víkendové slavnosti v Dubí na Teplicku. Tradičně je uvodily slavnostní fanfáry předcházející koncertu Jitky Zelenkové v kostele Neposkvrněného početí Panny Marie. Poté se bohatý dvoudenní program přesunul do sportovního areálu v Bystřici, který tradičně kromě dubských pojmul i další stovky návštěvníků z okolních obcí.
28 fotografií

Dubské slavnosti ve znamení hudebních ikon

Teplicko
Trenér Rostislav Vlach
Zlín – Céčko není jen ledajaké písmeno v abecedě. Být kápo a vůdce je pocta i zodpovědnost. V sobě musí mít větší vůdčí schopnosti než Napoleon, za kterým ostatní půjdou. Co řekne, to platí, jemu se prostě neremcá. Komu ze zlínských hokejistů se na dres přišije posvátné C? Ať už volba padne na kohokoliv, bude jubilejním 25. kapitánem Zlína v nejvyšší soutěži.

Hokejisté Zlína stále hledají svého Napoleona

Hokej
Motocyklový závodník Karel Abraham.
Brno - Opustí MotoGP a přesune se k superbikům? Tato zpráva o Karlu Abrahamovi se začala v minulých dnech šířit mezi motoristickými fanoušky. Na pravdě se však nezakládá. „Je to úplná blbost, s nikým jsem vůbec nejednal. Samotného mě překvapilo, když jsem si o svém přestupu přečetl. Ta informace je úplně vycucaná z prstu," vzkazuje brněnský rodák.

Odchod z MotoGP mezi superbiky? Je to úplná blbost, tvrdí Abraham

Motorismus
Majitel ranče Nevada a koňák Antonín Nevřiva.
Buchlovice /ROZHOVOR/ – Antonín Nevřiva (69 let) je ideálním prototypem ostříleného koňáka. Má dobromyslný úsměv, sálá z něj autorita. Se zvířaty pracoval prakticky celý život, ale až posledních 17 let je hlavním zdrojem jeho obživy velký ranč na Smraďavce, předtím se živil stavařinou.

Antonín Nevřiva: Snažím se městským dětem přibližovat venkov

Volný čas
Rostoucí nábytek pro děti.
Začátek školy se blíží a vy už začínáte přemýšlet nad tím, jak vybavit pokojíček nastávajícího prvňáčka? Moderní řešení představuje rostoucí nábytek, který vašemu dítku poskytne to pravé zázemí na cestě od základní až po vysokou školu. Podle čeho se řídit při výběru psacího stolu a židle pro děti? Tipy připravili specialisté z firmy KETTLER.

Rostoucí nábytek pro děti - věrný společník od základní až po vysokou školu

Bydlení
Letadlo L 410 NG firmy LET Aircraft Industries na letišti v Kunovicích.
Kunovice /FOTOGALERIE/ – Pojme 19 pasažérů, fungovat může v extrémních klimatických podmínkách od mínus do plus 50 stupňů celsia, dosáhne maximální rychlosti 417 kilometrů v hodině, jeho dolet je 2700 kilometrů s nejzazší délkou letu na jedno natankování 11 hodin. Řeč je o zbrusu novém letounu L 410 NG, jehož premiérové nastartování se ve středu 15. července uskutečnilo v kunovické společnosti Aircraft Industries.
18 fotografií

V Kunovicích představili nový prototyp letounu

Ekonomika
Letadlo L 410 NG firmy LET Aircraft Industries na letišti v Kunovicích.
Kunovice /FOTOGALERIE/ – Pojme 19 pasažérů, fungovat může v extrémních klimatických podmínkách od mínus do plus 50 stupňů celsia, dosáhne maximální rychlosti 417 kilometrů v hodině, jeho dolet je 2700 kilometrů s nejzazší délkou letu na jedno natankování 11 hodin. Řeč je o zbrusu novém letounu L 410 NG, jehož premiérové nastartování se ve středu 15. července uskutečnilo v kunovické společnosti Aircraft Industries.
18 fotografií

V Kunovicích představili nový prototyp letounu

Podnikání
MILOŠ RAMERT a Lo – 100.
Roudnice nad Labem – Jedním z hlavních bodů programu víkendové Memorial Air Show je vystoupení leteckého akrobata Miloše Ramerta, který své číslo předvádí na historickém bezmotorovém kluzáku na hudbu Ennia Morriconeho z filmu Tenkrát na západě. Své vystoupení přiblížil Miloš Ramert v krátkém rozhovoru pro Litoměřický deník.

Akrobat Miloš Ramert předvede kluzák se zajímavou historií

Litoměřicko
Třebíčská Tatra 613 v netradiční červené barvě na archivním snímku z devadesátých let.
Třebíč - Počátkem sedmdesátých let minulého století automobilka Tatra ještě stále vyráběla notně zastaralý typ 603, který vznikl již v padesátých letech. Po celá šedesátá léta pak probíhaly pokusy o modernizaci „šestsettrojky". Některé se omezily pouze na optické úpravy karoserie, jiné šly podstatně dále.
3 fotografie

Tatra 613. Panský kočár pro papaláše

Třebíčsko
Rakovnické mopedy Stadion
Roztoky - Mezi stroji, které jely letošní propagační jízdu Rakovnické mopedy Stadion, se našly běžné typy, různé kuriózní kousky upravené majiteli i originály v původním stavu.

První prototyp najel milion kilometrů

Rakovnicko