ŠTÍTEK: Rabí

Středověký hrad Radyně ve Starém Plzenci nedaleko Plzně.
Plzeňský kraj -Šermíři a kovář na Radyni, děsivé noční prohlídky ve Velharticích, festival loutek na Rabí nebo divadlo ve Švihově. To je jen malý zlomek toho, co si na druhou polovinu prázdnin připravily památky v plzeňském regionu.

Plasy nabízí prohlídky hrobky, Radyně šerm

Volný čas
Marie Jamrichová je kronikářkou i členkou spolku ROSa.
Rabí /U VÁS NA NÁVŠTĚVĚ/ – Téměř po šedesáti letech byl v Rabí obnoven Rabský okrašlovací spolek ROSa, u jehož obnovy stály tři ženy: Marie Jamrichová, Drahomíra Houdková a Jaroslava Brejchová.

V Rabí obnovili okrašlovací spolek

Klatovsko
KAREL FAIT st. při letošním Běhu Škarmanem.
Horažďovice – Tři prvenství zaznamenali běžci z Domažlicka na nedávném 7. ročníku Městského běhu v Horažďovicích. Absolutním vítězem závodu se na desetikilometrové trati stal Jiří Voják hájící barvy Mílařů Domažlice. Náročnou trať vedenou v sedmi okruzích městem pod nedalekým hradem Rábí zdolal v novém traťovém rekordu 31:45 minuty.

Úspěch běžců pod Rábím

Ostatní sporty
Operní pěvkyně Gabriela Beňačková  vystoupí 24. června na benefičním koncertu na nádvoří hradu Rabí
Rabí – Pět hvězd hudebního nebe vstoupí v pátek 24. června na nádvoří hradu Rabí. Přední čeští interpreti takzvané vážné i takzvané populární hudby vystoupí společně na velkolepém koncertu o Svatojánské noci.

Hvězdy se potkají na hradě Rabí

Volný čas
Kašperk. Ilustrační foto.
V rámci velikonočních svátků připravili na sobotu a neděli na hradě Kašperk speciální prohlídkový okruh obsahující to nejlepší z obou prohlídkových okruhů.

Velikonoce na hradech a zámcích

Cestujeme
Sedmáci ze Základní školy Poděbradova ve Strakonicích: zleva Vojtěch Houska, Slávka Slivoňová a Adam Hudec.
Strakonice – Místní podnikatel by měl být přátelský, ale nevnucovat se. Příliš vlezlá reklama dokáže i odradit, míní školáci ze Základní školy Poděbradova ve Strakonicích.

Známé je třeba vodňanské kuře

Strakonicko
Ilustrační foto
Plzeňský kraj – Příjemného téměř letního počasí využily o víkendu tisíce lidí k prvním letošním návštěvám hradů a zámků v celém kraji. Začala totiž turistická sezona a památky po zimní přestávce otevřely své brány.

Památky se otevřely tisícům lidí

Plzeňsko
Přípravy na novou turistickou sezonu na hradech vrcholí
Klatovsko – I přesto, že se v hradních místnostech Švihova teplota pohybuje pod bodem mrazu, musejí zaměstnanci už tři týdny čistit okna i nábytek. Za několik dnů totiž odstartuje nová turistická sezóna.

Kasteláni mají plné ruce práce

Klatovsko