ŠTÍTEK: Rabí

Ilustrační foto
Klatovsko -Dotace ve výši 16,5 milionu korun ze Státního zemědělského a intervenčního fondu byly v letošním roce schváleny na podporu projektů modernizace zemědělských podniků a technologií pro živočišnou výrobu členských organizací Okresní agrární komory v Klatovech.

Zemědělci na okrese dostali dotace, tak investují do objektů

Klatovsko
Zateplení budovy mateřské školy v obci Rabí u Sušice
Klatovsko - Jedenáct dnů zbývá do začátku nového školního roku. V některých školských zařízeních se finišuje s opravami, jinde se už uklízí a připravují třídy pro budoucí školáky. V Základní škole v Blatenské ulici v Horažďovicích ale rozsáhlé rekonstrukce do konce srpna nestihnou.

V Horažďovicích prý všechny opravy do září nestihnou

Klatovsko
Křest Nebe studánek strakonických autorů Ivany Řandové a Ondřeje Fibicha se konal na Rabí.
Rabí - Druhý díl knihy Nebe studánek strakonických autorů Ivany Řandové a Ondřeje Fibicha pokřtila v úterý 3. srpna odpoledne senátorka Jiřina Rippelová v hradní konírně na Rabí.

Na křtu se pila voda ze studánek

Volný čas
Hrad Rabí, ilustrační foto
Rabí – Řada památkových objektů ve správě plzeňského pracoviště Národního památkového ústavu připravuje tradičně svým návštěvníkům bohatou programovou nabídku i v druhé polovině prázdnin.

Na Rabí uvidíte loupeže a vraždy

Volný čas
Jan Budař
Rabí – Herec a frontman skupiny Eliščin band Jan Budař kterého můžete znát například z filmu Nuda v Brně či z pohádky Nebe a Vincek, zavítal se svojí kapelou na hrad Rabí, kde opět po roce potěšil své příznivce a fanoušky. Deník požádal mladého umělce o krátký rozhovor.

Herec Jan Budař má Rabí rád

Volný čas
Hrad Rabí, ilustrační foto
Klatovsko – Zatímco vodní hrad Švihov budou od pátku do neděle obléhat milovníci hudby (koná se zde další ročník hudebního festivalu České hrady.cz), hrad Rabí se ponoří do temného středověku.

Hradní zřícenina ožije středověkem

Klatovsko
Hrad Rabí, ilustrační foto
Zatímco vodní hrad Švihov budou od pátku do neděle obléhat milovníci hudby, hrad Rabí se ponoří do temného středověku. Středověké slavnosti, situované do nočních hodin a protkané řadou divadelních, šermířských i tanečních vystoupení čekají právě na návštěvníky největší české hradní zříceniny.
6 fotografií

Zažijte temný středověk na hradu Rabí

Cestujeme
Ilustrační foto
Sušice - Letošní léto přeje půjčovnám lodí, raftů a člunů na Otavě. Podle Jakuba Diviše z Otava tour v Sušici letos přichází více lidí než v minulých letech.

O Otavu je letos větší zájem

Klatovsko
Dalibor Nesnídal při práci
Rabí - Od 11. června do 12. září bude v podzemí kostela nejsvětější Trojice na hradě Rabí vystavovat známý sklářský výtvarník, malíř, sochař, ilustrátor a knihař v jedné osobě Dalibor Nesnídal.

Na hradě Rabí vystavuje Nesnídal

Volný čas
Ilustrační foto
Klatovsko – Holky a kluci se už jistě těší na prázdniny, již příští měsíc mají volno a mohou nějaký čas strávit v přírodě. V té na Klatovsku se koná hned několik letních táborů.

Děti se chystají za indiány i Avatarem

Klatovsko
Ilustrační foto
Klatovsko – V přímém duelu o druhou příčku v tabulce IV. třídy, skupiny B, se hrálo v Hartmanicích a domácí o své výhře rozhodli dvěma góly v posledních deseti minutách.

Myslív v Hartmanicích zaváhal

Fotbal
Kastelán zámku Červené Poříčí  Marcel Čermák.
Červené Poříčí – V našem kraji stylově ojedinělý zámek Červené Poříčí nedaleko Švihova se od února letošního roku může pyšnit tím, že byl zapsán na seznam Národních kulturních památek,

Zámek se letos otevře lidem častěji

Klatovsko