ŠTÍTEK: Rabí

Hrad Rabí
Koronavirová opatření ovlivnila turismus v kraji různě. Zatímco památky hlásí nadprůměrné léto, místa, kde mezi návštěvníky dříve dominovali cizinci, pociťují ztráty.

Oblíbená místa postrádají cizince

Plzeňsko
Ilustrační foto. Hrad Velhartice.
Řada kostelů na Klatovsku se opět zapojila do akce Noc kostelů. Navštívit je můžete během pátečního podvečera a večera. Speciální prohlídky budou během víkendu k vidění na Kašperku, Rabí a ve Velharticích. Vydat se můžete i na Mouřenec, komentované prohlídky v kostele sv. Mořice jsou obnovené. 

Tipy na víkend 13. a 14. června: O víkendu ožijí kostely i hrady

Cestujeme
Silnice u Bojanovic.
Děti se konečně nebudou muset bát jít na autobus. V Bojanovicích jim postaví nové autobusové zastávky a nebudou je ohrožovat projíždějící auta. Práce začnou 1. dubna, od kdy budou muset také řidiči počítat s omezením provozu.

Dětem už nepůjde při cestě na zastávku o život

Klatovsko
Plzeňský Prazdroj
Na cyklostezky, pěší turistiku, pivovar, industriální památky nebo šumavské hrady chce vedení Plzeňského kraje ve spolupráci s agenturou CzechTourism nalákat turisty do regionu. Cílem společné práce obou institucí je v Plzni udržet zahraniční hosty více dní. Ti by pak dovolenou trávili nejen v Plzni, ale vyjeli by také do ostatních koutů kraje a podpořili tak zdejší ekonomiku.

Nejen pivo. Turisty mají lákat i dosud neobjevené skvosty

Plzeňsko
Ilustrační foto
Nováček krajské 1. A třídy v kopané šlape. Radničtí nasbírali během jedenácti kol 25 bodů. Ten poslední na horké půdě v Kaznějově, kde neuspěli v penaltové loterii.

Radnice dolovaly na severu bod

Fotbal
Ilustrační foto
Do plánované rekonstrukce vodovodu se pustili v Rabí již v minulém roce, kdy byl vyměněn v části od náměstí do Dvora vodovod v délce 255 metrů, 15 vodovodních přípojek a výměna hydrantů. Nyní přišla na řadu komunikace, kde nastaly problémy s vlastníky.

Opravu komunikace v Rabí komplikovali vlastníci

Klatovsko
Ilustrační foto
Pokud si chcete řádně protáhnout tělo na kolech a chcete poznat mnoho míst Šumavy, pak právě pro vás je určena Otavská cyklistická stezka.

Na kole nejen po Šumavě

Cestujeme