ŠTÍTEK: Rabí

Hrad Kašperk.
Návštěvnost většiny hradů a zámků v Plzeňském kraji je oproti loňsku vyšší. Památkám nahrává i nevalné srpnové počasí.

Památky jsou plné lidí

Plzeňsko
Fotbalisté z Kašperek (na archivním snímku hráč vpravo) vyzvou Malý Bor.
Klatovsko – Většina z okresních soutěží fotbalistů v republice odstartuje nejdříve až za dva týdny. Jinak je tomu ale znovu na Klatovsku, kde okresní přebor a III. třída začínají se startem krajského přeboru, divize a FORTUNA ČFL už tento víkend.

Kašperské Hory na úvod přivítají fotbalisty Malého Boru

Okresy
Ilustrační foto
Klatovsko – Na párek zlodějů si posvítili kriminalisté v Klatovech. Nyní ukončili prověřování deseti případů, kterých se dopustil čtyřiatřicetiletý muž z Horažďovic a z části devatenáctiletá žena z Jablonce nad Nisou. Od května do poloviny července se dopouštěli různé trestné činnosti.  

Zloděje obvinili z deseti případů, skončil ve vězení

Zločiny a soudy
Memoriál Pavla Pilného.
Rabí – Na fotbalovém hřišti v Rabí se uskutečnil již třináctý ročník turnaje fanklubů AC Sparta Praha v malé kopané, který se hraje jako memoriál Pavla Pilného. Turnaje se nakonec zúčastnilo sedm družstev, která hrála na dvou hřištích systémem každý s každým.
23 fotografií

Sparťanský turnaj v Rabí vyhrály Lovosice

Fotbal
Jezero Konětopy
/FOTOGALERIE/ Průzračná čistá voda, v okolí voňavé lesy, na březích minimum lidí. Ideální představu o klidném koupání nabízí mnoho zatopených lomů, jezer či rybníků. Zájemci podobná přírodní koupaliště najdou po celé republice. Při výběru by ale měli být obezřetní, zejména mnoho lomů není zpřístupněných. Následující přehled přináší tipy na místa, kde je koupání povoleno.
16 fotografií

Koupání v přírodě. Kdysi tajná místa dnes často zná celé okolí. I tak ale lákají

Cestujeme
Zámek s muzeem se nachází v obci Žihobce, zhruba 12 km od Sušice, 13 km od Kašperských Hor a necelých 9 km od Rabí. Foto: Muzeum Lamberská stezka a Infocentrum Žihobce
Žihobce - Původní tvrz byla zřejmě postavena již ve 13. století. Vladykové ze Žihobec jsou jako majitelé vsi a tvrze zmiňováni až do počátku 16. století, poté byly Žihobce součástí panství Rýzmberků.
6 fotografií

Tip na výlet: Zámek Žihobce

Klatovsko
V Rabí se hrál turnaj příznivců Sparty Praha.
Rabí - Dvanáctý ročník turnaje v malé kopané Memoriál Pavla Pilného se hrál v Rabí a loňské prvenství obhájili Sparťani ze Strakonic ve složení Tomáš Prokopec, Roman Remeš, Michal Verner, Vladimír Vaněk, Radek Frčka, Jaroslav Mára, Tomáš Horváth a Stanislav Koločai.
7 fotografií

Fanklub Sparty vyhrál turnaj v Rabí

Fotbal
Rabijáda na Rabí - Piráti na Otavě
Rabí – Na již 17. ročník dětského dne na hradě Rabí se soutěžemi a odvážnými disciplínami, Rabijádu, se můžete vydat v sobotu 26. května od 9 do 16 hodin.

Hrad opět ožije Rabijádou

Klatovsko
Po čtyřech letech se vrátili žáci školy, klienti sociálních služeb a zaměstnanci Arkadie do západočeského Hnačova.
Teplice - Po čtyřech letech se vrátili žáci školy, klienti sociálních služeb a zaměstnanci Arkadie do západočeského Hnačova. 45 účastníků týdenního sportovně rekreačního pobytu se sem vydalo poznávat krásy šumavského podhůří a užívat si aktivního odpočinku. 
3 fotografie

Po čtyřech letech byla Arkadie znovu ve Hnačově

Teplicko