ŠTÍTEK: Rabí

Ilustrační foto
Strakonice - Děti narozené ve strakonické porodnici od 12. do 18. listopadu

Vítáme vás

Miminka
Ilustrační foto
Víc než čtvrt milionu lidí přišlo v letošní sezoně na státní památky v Plzeňském kraji. V porovnání s loňskem to je o deset procent víc, proti roku 2013 je to více než čtvrtinový růst. Nejvíc lidí zamířilo tradičně na památky na Klatovsku - na zříceninu Rabí a na hrady Velhartice a Švihov. Prohlídkovými trasami Rabí letos prošlo přes 60.000 turistů, o 11 procent víc než před rokem.

Státní památky v Plzeňském kraji vidělo víc lidí než loni

Cestujeme
Rally Quad Strážovice 2016 - 4. závod
Strážovice – Čtvrtým podnikem pokračoval ve Strážovicích šampionát v rallye čtyřkolek o obsahu do 150 cm³ pro děti do 15 let. Strážovice se staly novou základnou šampionátu po přestěhování z Otína u Klatov. Na jezdce tam čekaly dvě trasy měřených rychlostních zkoušek (1,1 km a 1,2 km), které absolvovali v rámci jednoho kola hned po sobě. Okruh se jel třikrát.
49 fotografií

PODÍVEJTE SE: Jaroslav Petrželka nedal nikomu šanci

Ostatní sporty
Zimní Ruinfest na Rabí 2016
Rabí – Sobotní večer bude na hradě Rabí patřit milovníkům hudby. Uskuteční se tam hudební festival Ruinfest – Za zdmi to zní 2016. Zdi hradu rozezní pět kapel a díky Deníku se na ně budete moci jít podívat zcela zdarma.

Zdi hradu Rabí rozezní v sobotu kapely

Klatovsko
Kytarista Lubomír Brabec
Praha - Kytarový virtuos Lubomír Brabec pochází z Plzně, díky své profesi i svým koníčkům projel kus světa, a dnes nejraději pobývá v domku u řeky Otavy blízko hradu Rabí. Ovšem Praha je pro něj stále důležitým centrem – a to nejen hudební kultury. Žije v ní od svých studentských let a řadu pražských míst považuje ve svém životě za důležitá. Představil nám taková, která má spojená se vzpomínkami, lidmi, či životními zážitky.

Kytarista Lubomír Brabec: Jaká místa mám v Praze rád

Praha