ŠTÍTEK: Rabí

Ilustrační foto.
Praha - Splavnost českých a moravských řek pro vodáky nyní omezuje suché a slunečné počasí. Průtoky se snižují a i velké toky se dostávají k letním minimům, což může někde zkomplikovat jarní vodácké odemykání plánované na víkend. Déšť se očekává až počátkem příštího týdne, takže naděje na zlepšení zatím není, sdělil Vojtěch Jančar z Českého kanoistického svazu.

Splavnost řek pro vodáky omezuje suché a slunečné počasí

Česko
Hrad Rabí na Sušicku zahájil turistickou sezonu o týden dříve
Pouze šest lidí se zapojilo v posledních týdnech do příprav na zahájení nové turistické sezony na hradě Rabí. Veškeré práce se stihly a největší česká hradní zřícenina v Čechách otevřela v sobotu poprvé své brány veřejnosti. Sezona na Rabí tak začala o týden dříve. Většina památek Národního památkového ústavu otevře až o prvním dubnovém víkendu.
13 fotografií

OBRAZEM: Hrad Rabí přilákal o víkendu první návštěvníky

Cestujeme
Hrad Rabí na Sušicku zahájil turistickou sezonu o týden dříve
Rabí – Pouze šest lidí se zapojilo v posledních týdnech do příprav na zahájení nové turistické sezony na hradě Rabí. Veškeré práce se stihly a největší česká hradní zřícenina v Čechách otevřela v sobotu poprvé své brány veřejnosti. Sezona na Rabí tak začala o týden dříve. Většina památek Národního památkového ústavu otevře až o prvním dubnovém víkendu.
13 fotografií

OBRAZEM: Hrad Rabí přilákal o víkendu první návštěvníky

Klatovsko
Starostka Nezdic na Šumavě Marie Mráčková
Nezdice na Šumavě - Dnešní seriál U vás na návštěvě pokračuje v obci Nezdice na Šumavě, kde jsme si povídali se starostkou obce Marií Mráčkovou (na snímku) nejen o tom, co se v obci povedlo, ale i jaké akce v Nezdicích pro letošní rok chystají.

V Nezdicích čekají na slíbený průtah obcí

Plzeňský kraj
Zámek Manětín na leteckém snímku.
Manětín – Počasí přeje, a tak hrady, zámky, kláštery a další objekty spravované Národním památkovým ústavem (NPÚ) dělí od začátku návštěvnické sezony pouhý týden.

Památky otevřou s předstihem

Plzeňsko
Karel Trinkewitz
Plzeň – Ve věku 82 let zemřel po dlouhé nemoci v sobotu 15. března výtvarník, novinář, básník, karikaturista a esejista Karel Trinkewitz, který v posledním desetiletí žil a tvořil v městečku Rabí na Klatovsku.

Zemřel Karel Trinkewitz

Volný čas
Ilustrační foto.
Praha – Státní hrady a zámky a další památky ve správě Národního památkového ústavu (NPÚ) loni navštívilo čtyři a čtvrt milionu lidí. Přestože šlo podle památkářů z hlediska počasí o nepříznivý rok, návštěvnost byla skoro stejná jako v předchozím roce. Počet 4,251.179 náv­štěvníků na 101 zpřístupněných objektech znamená pokles oproti rekordnímu roku 2012 o dvě procenta, řekla mluvčí NPÚ Simona Juračková.

Státní hrady a zámky loni navštívilo 4,25 milionu lidí

Česko
Ilustrační foto
Strakonice - Děti narozené ve strakonické porodnici od 22. do 28. listopadu.

Vítáme vás

Miminka
Hrad Velhartice
Klatovsko - Hrady a zámky na Klatovsku zejí letos téměř prázdnotou. Kasteláni si stěžují na nízkou návštěvnost která se odráží v jejich tržbách. Peníze však potřebují na provozní náklady a opravy. Situaci zachraňuje až druhá polovina června, kdy jsou v plném proudu školní výlety.

Kasteláni šetří, chodí méně lidí

Plzeňský kraj
Ilustrační foto
Klatovsko /AKTUALIZOVÁNO/ – Kvůli silným dešťům, které vyplavily některé obce, museli v pondělí hasiči na Klatovsku opět do terénu. Navíc stále stoupají hladiny řek, například v Tajanově na Úhlavě chyběly ve 14 hodin jen 4 cm do prvního stupně povodňové aktivity (SPA).

Na Šumavě leje, řeky opět stoupají

Klatovsko