ŠTÍTEK: Rabí

Ilustrační foto.
Klatovsko - Devátý květen mohou v Západočeském konzumním družstvu (ZKD) Sušice nově zařadit mezi svátky. V tento den totiž poslal klatovský soud do vazby 34letého bezdomovce, který opakovaně vykrádal prodejny ZKD v Rabí a Hrádku a firmě působil značné škody.

Vykrádal obchody pořád dokola. Tvrdí, že z hladu

Plzeňský kraj
Hrada Kašperk
Klatovsko – Víkend bude na hradech a zámcích patřit divadlu a nočním prohlídkám. Vodní hrad Švihov láká v pátek 24. srpna a v sobotu 25. srpna na noční oživené prohlídky. „Pokud chcete vědět, co se stane, když na sídlo přísného pána Půty Švihovského slíbí zavítat sám král Vladislav Jagellonský, nenechte si prohlídky určitě ujít," láká kastelán Lukáš Bojčuk.

Na hradech na Klatovsku ožijí staré pověsti

Plzeňský kraj
Noční oživené prohlídky na zámku v Chudenicích
Chudenice – Poslední červencový víkend ožil starý Czernínský zámek v Chudenicích i v noci. Ochotníci ze spolků Za Oponou Klatovy, Rynek Újezd a Buřina Příchovice tam totiž připravili noční oživené prohlídky na téma „Čiň čertu dobře, peklem se ti odvděčí…", které zhlédlo na tři sta spokojených diváků.

Divákům chvílemi běhal mráz po zádech

Volný čas
Odhalení pamětní deska Jaroslavu Chmelíkovi v Rabí
Rabí - Hrdiny nejsou jen ti, kteří ve válce zahynuli, ale i ti, kteří ji přežili. Tímto se řídí obec Rabí, a proto tam v sobotu odhalili pamětní desku Jaroslavu Chmelíkovi, který v letech 1940 – 1945 bojoval jako příslušník Československého pěšího praporu 11 – Východního u Tobruku a byl pilotem 310. československé stíhací perutě RAF ve Velké Británii.
9 fotografií

V Rabí věnovali desku válečnému pilotovi

Klatovsko