ŠTÍTEK: rakovina kůže

Ilustrační foto.
Zlín - Pětaosmdesát lidí ze Zlínska v Baťově nemocnici využilo včera možnosti nechat si preventivně prohlédnout mateřská znaménka. Lékaři zjišťovali, zda se některá z nich nezměnila v melanom – v jednu z nejčastějších forem rakoviny kůže.

Smrtící melanom: lidé přišli, aby měli klid

Zlínsko
BRUSEL - Už jste se někdy spálili, přestože jste používali opalovací krém s nápisem "sun block"? Napříště bude už vina jen na vaší straně: Evropská unie totiž výrobcům zakázala tvrdit, že krémy poskytují úplnou ochranu před slunečními paprsky.

Opalování škodí, řekla EU. A nařídila nové krémy

Svět
Ilustrační foto
LIBEREC - Celkem pět lidí se během Evropského dne melanomu dozvědělo v Krajské nemocnici v Liberci nepříjemnou zprávu, že mají rakovinu kůže. Zákeřnou nemoc odhalila preventivní prohlídka, kterou nemocnice pravidelně každým rokem k tomuto dni pořádá. Letos na prohlídku přišlo 98 lidí.

Odhalili rakovinu kůže

Liberecko
Slunce může nechráněné pokožce hodně ublížit.
Opalování patří ke každé dovolenéu moře, proto by nezbytnou součástí vašich zavazadel měly být opalovací krémy. Ale i když nemáte v plánu celé dny lenošit na pláži, je nutné chránit se před sluncem.

Chraňte se před rakovinou kůže

Speciály
VYLÉČENÝ. Stanislav Dvořák pil při hladovce jen šťávu z lahví dovezených ze Švýcarska
LIBEREC - Když Stanislavu Dvořákovi (79) z Liberce nalezli lékaři v roce 1985 na kůži rakovinný nádor, věřil, že po chirurgickém odstranění melanomu bude vyléčen. Opak byl pravdou. Po pěti letech se nemoc vrátila v takové síle, že lékaři označili Stanislava Dvořáka za nevyléčitelného a ponechali ho osudu. On se ale nevzdal. Začal se léčit sám a po pouhých šesti týdnech zákeřnou nemoc porazil.

Stanislav Dvořák: Lékaři mi dávali tři měsíce života

Liberecko
Vyšetření melanomu
TÁBORSKO - Zvlášťě před letními dovolenými je vhodné nechat si od lékaře prohlédnout všechny pigmentové skvrny a znaménka na těle. Pondělní Evropský den melanomu již posedmé upozornil, že riziku rakoviny kůže lze předcházet důslednou prevencí.

Lékaři prohlíželi znaménka na kůži

Táborsko
Dermatoskop umožní lékaři odhalit okraje vyšetřovaného projevu a jeho hloubku.
PROSTĚJOV - Bezplatné vyšetření pigmentových znamének nabídne v pondělí všem zájemcům ambulance dermatologického oddělení prostějovské nemocnice. Lékaři tak podpoří Evropský den melanomu. Rakovinou kůže onemocní ročně stovky lidí. Smyslem preventivní akce je včasné zachycení maligních nádorů.

Rakovina kůže: strašák moderního života

Prostějovsko