ŠTÍTEK: Republikánská strana

Donald Trump v Kongresu
FBI při vyšetřování údajných zásahů Ruska do amerických prezidentských voleb zneužila pravomoci a porušila zákon. Tvrdí to zpráva republikánů, o jejímž zveřejnění rozhodl v pátek americký prezident Donald Trump. Informoval o tom server BBC. Podle FBI však text obsahuje vážné nepřesnosti a neměl se dostat na veřejnost. Demokraté také chtějí v pondělí zveřejnit vlastní zprávu.
6 fotografií

Trump schválil odtajnění zprávy. FBI podle ní zasahovala do vyšetřování voleb

Svět
Donald Trump v Kongresu
Tradiční řeč amerického prezidenta před členy obou komor Kongresu ukázala jiného Donalda Trumpa, než na jakého si zvykla veřejnost během prvního roku jeho mandátu. Respektovaný server Politico poznamenává, že Trumpova úterní zpráva o stavu Unie působila dojmem, jako by neexistovalo žádné z obvinění, jimiž je současná hlava státu v poslední době bombardována.
22 fotografií

Trumpovo poselství o stavu Unie: dojem moudrého státníka kazí skandály

Svět
Donald Trump
Imigranti, kteří na území USA vstoupili ilegálně, by mohli získat americké občanství. Nový návrh amerického prezidenta Donalda Trumpa by se dotkl 1,8 milionu lidí. Tyto osoby zatím chránil program Daca, kvůli jehož zrušení Kongres minulý týden neschválil americký rozpočet. Má to ale jeden háček. Trump výměnou za to od Kongresu požaduje 25 miliard dolarů (575 miliard korun) na stavbu zdi na hranicích s Mexikem.
3 fotografie

Občanství dostane 1,8 milionu imigrantů, ale zeď postavit chci, žádá Trump

Svět
Chuck Schumer, americký senátor
Američtí demokraté po několika dnech vyjednávání s republikány podpoří návrh na další financování vlády Spojených států. V pondělí to v Kongresu oznámil šéf demokratických senátorů Chuck Schumer. Demokraté totiž svůj souhlas podmiňovali ochranou imigrantů. Federální vláda tak byla od soboty bez peněz na běžný provoz. Z takzvaného "shutdownu" se obě strany, tedy demokraté i republikáni, obviňují navzájem.
9 fotografií

Americký shutdown končí. Demokraté odhlasují další financování vlády do 8. února

Svět
Velvyslanec USA v Česku Stephen (Steve) King
Prezident Miloš Zeman dnes převzal pověřovací listiny nového amerického velvyslance Stephena Kinga (76), který se tím oficiálně ujal úřadu. Podnikatel a stoupenec republikánské strany King je v pořadí devátým ambasadorem USA v Česku. Úřadu se ujímá po právníkovi Andrewovi Schapirovi, který ve funkci skončil letos v lednu.
3 fotografie

Nový americký ambasador v Praze Stephen King nastoupil do úřadu

Svět
Bill de Blasio
/VIDEO/ V několika státech USA se včera konaly volby guvernérů či starostů. Celkem jasně se ukázaly pochyby voličů nad dosavadní politikou Trumpa. Jeho podporovatel, dosavadní guvernér státu New Jersey Chris Christie, pohořel. Naopak se zaskvěl newyorský starosta Bill de Blasio, první demokrat za posledních třicet let, který ve městě obhájil své křeslo. 
8 fotografií

Volebnímu úterý v USA vévodili demokrati, Trumpovi muži pohořeli

Svět
Donald Trump
V okolí Bílého domu se již delší dobu šeptá o tom, že pokud ve volbách do Sněmovny reprezentantů v příštím roce republikáni nezískají většinu, mohl by to být konec amerického prezidenta Donalda Trumpa. Mohlo by totiž snadno projít jeho odvolání, které Demokraté navrhují. Trump podle amerických médií místo podpory kampaně republikánů svou stranu rozvrací.  
7 fotografií

Hrozí odvolání Trumpa? Prohra republikánů může znamenat prezidentův konec

Svět
Velvyslanec USA v Česku Stephen (Steve) King
Senát Spojených států odhlasoval dlouholetého člena strany republikánů Stephena (Steva) Kinga jako nového amerického velvyslance v České republice. Podnikatele z Wisconsinu navrhl Bílý dům už v červenci. King navíc nemá politické vazby na amerického prezidenta Donalda Trumpa a během loňských prezidentských voleb k němu měl oficiálně neutrální postoj.
3 fotografie

Nový americký velvyslanec v Česku bude Stephen King, schválil Senát

Svět
Donald Trump
Americký prezident Donald Trump může zkomplikovat chod řady rodin migrantů. V úterý rozhodl o tom, že zruší opatření, jež dávalo možnost legalizace pobytu těm migrantům, kteří ve Státech žili od dětství. Program nazývaný DACA zavedl předchozí prezident Barack Obama v roce 2012 a týká se asi 800 tisíc případů, především z Mexika. Zákon ještě musí projít Kongresem, který bude pravděpodobně proti.
22 fotografií

Trump ruší dětským migrantům legalizaci pobytu v USA, je protiústavní

Svět
Stephen Bannon.
Kontroverzní Trumpův poradce a bývalý šéf ultrakonzervativního webu Breitbart News Steve Bannon končí. Výpověď podal údajně už na začátku srpna, tedy před svými nejnovějšími skandálními výroky na adresu pravicových radikálů v Charlottesville. Po odchodu z Bílého domu prohlásil, že Trumpovo prezidentství, za které od počátku bojoval, skončilo.
8 fotografií

Odcházející stratég Washingtonu: Trumpovo prezidentství je u konce

Svět
Otec a syn Bushovi
Bývalí prezidenti George H. W. Bush a George W. Bush vyzvali USA, aby „odmítla rasový fanatismus, antisemitismus a nenávist ve všech podobách“. Jedná se o nejnovější kritiku republikánských osobností v reakci na poslední výroky Donalda Trumpa. Ten z násilných střetů ve Virginii obvinil "obě strany". Sám Trump pak byl nucen ukončit činnost svého poradního ekonomického týmu kvůli odchodu jeho členů. Vůdce rasistické organizace Ku Klux Klan Trumpovi poděkoval.
16 fotografií

Rodina Bushů se připojila ke kritikům Trumpa. Jeho poradní tým se rozpadl

Svět
Mitch McConnell
Prezidentství Donald Trumpa zatím nenaplnilo předvolební sliby. Zrušení Obamacare či výrazné omezení imigrace se zatím neděje, prezidentovy snahy neprocházejí jednou z komor Kongresu, Senátem. V něm sice mají republikáni postačující převahu, ovšem Trumpovy zákonodárné snahy podvazuje nejednotnost strany. Prezident ve čtvrtek tvrdě zkritizoval Mitche McConnella, republikánského šéfa Senátu.
5 fotografií

Trump střelil do vlastních řad. Obul se do šéfa Senátu Mitche McConnella

Svět
Arnold Schwarzenegger s panenkou při zkoušení role
/VIDEO/ Jeho nejslavnější rolí je Terminátor, kterým se proslulý Rakušan stal v roce 1984. Tehdy mu bylo již 37 let, byl historicky nejúspěšnějším kulturistou světa a měl za sebou již i několik úspěchů na stříbrném plátně. Přesto by málokdo dokázal odhadnout, čeho všeho ještě dosáhne. A že toho ke včerejšímu dni, kdy Arnie oslavil neuvěřitelnou sedmdesátku, je!
9 fotografií

Terminátor slaví. Fenomenálnímu Arniemu je 70

Film a televize