ŠTÍTEK: Richard III.

Jedno z nejranějších Shakespearových děl – komedii Dva páni z Verony, program nabízí ve slovenském nastudování režiséra Petera Mankoveckého. Na snímku Barbora Švidraňová jako Lucetta a Zuzana Norisová jako Júlia.
Brno – Komedie s erotickým nádechem Sen noci svatojánské a také Večer Trojkráľový, jehož ústřední tempo určuje hudba. Tato dvě nová nastudování her Williama Shakespeara nabídne letošní, v pořadí již 14. ročník Letních shakespearovských slavností v Brně. Série divadelních představení vsazených na nádvoří hradu Špilberk začne 18. července a potrvá do 6. srpna.

SKUTR rozplétá spletitý děj Shakespearova Snu noci svatojánské

Divadlo
Jan Potměšil ve hře Zrada
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Pozpátku. Právě tak se bude před očima diváků odvíjet příběh neobvyklého milostného trojúhelníku v inscenaci „Zrada" od Harolda Pintera. Hru uvedou ve čtvrtek v Činoherním studiu v Ústí Kašpaři z Prahy.  „Zrada patří mezi nejznámější texty dramatika Harolda Pintera, držitele Nobelovy ceny za literaturu, básníka," řekl Filip Nuckolls, režisér Zrady.

Režisér Filip Nuckolls: Charisma Jana Potměšila? Zapomenete, že je na vozíku

Divadlo
Ilustrační fotografie.
Londýn - Kostra nalezená pod parkovištěm v anglickém městě Leicester skutečně patří anglickému králi Richardovi III. z 15. století, známému i ze slavné hry Williama Shakespeara. Oznámili to dnes vědci z univerzity v Leicesteru, kteří kostru podrobili řadě testů, včetně analýzy DNA.

Kostra krále Richarda III. byla pod parkovištěm, potvrdila DNA

Svět
Jako první premiéru letošní sezony zvolilo Klicperovo divadlo Richarda III., který se tak stává už osmnáctým titulem v cyklu „Bůh ochraňuj Williama Shakespeara“. V roli Richarda zlověstně mrká Pavlína Štorková.
Praha /ROZHOVOR/ - Jako první premiéru letošní sezony zvolilo Klicperovo divadlo Richarda III., který se tak stává už osmnáctým titulem v cyklu „Bůh ochraňuj Williama Shakespeara". Po Figarově svatbě se David Drábek rozhodl svést další souboj s klasikou, tentokrát s velkým Alžbětincem a pod heslem Království za koně, a tak se můžeme těšit na zbrusu nového Richarda III.

Můj Richard III. je o bezmoci mocných. A hraje k tomu Queen, říká režisér Drábek

Divadlo
William Shakespeare
Praha - Festival Letní shakespearovské slavnosti skončil. Zvolání „Království za koně!" z úst Jiřího Langmajera v roli Richarda III. zaznělo na letní scéně Pražského hradu naposledy. Oblíbenou divadelní přehlídku pořádanou v České i Slovenské republice tento rok navštívilo přes 83 tisíc diváků.

Shakespeare přijde na Hrad i za rok

Divadlo
Klicperovo divadlo v Hradci Králové.
Hradec Králové –  Klicperovo divadlo v Hradci Králové chystá na divadelní sezonu 2012/13 na své hlavní scéně celkem šest premiér. Divadlo například uvede jako osmnáctý titul svého cyklu nazvaného Bůh ochraňuj Williama Shakespeara! hru Richard III. v režii Davida Drábka.

Klicperovo divadlo chystá na novou sezonu šest premiér

Volný čas
Spoluorganizátor Letních shakespearovských slavností Jiří Prokeš.
Brno /ONLINE ROZHOVOR/ - Jiří Prokeš ze společnosti Ogilvy & Mather Morava odpovídal čtenářům Brněnského deníku Rovnost na vše, co je zajímalo v souvislosti s letošním ročníkem Letních shakespearovských slavností v Brně. Program nabídne Richarda III., Marnou lásky snahu, Veselé paničky windsorské či Zkrocení zlé ženy.

Organizátor slavností Prokeš: Shakespearovi budu pořád věrný

Volný čas
Premiérou dramatu Richard III. s Jiřím Langmajerem v titulní roli (a Klárou Issovou po jeho boku)  začínají v úterý 26. června Letní shakespearovské slavnosti.
Praha - Premiérou dramatu Richard III. s Jiřím Langmajerem v titulní roli začínají v úterý 26. června Letní shakespearovské slavnosti. Novinka v režii Martina Huby se kromě Prahy bude hrát i v Brně a Ostravě, naplánována je celkem na čtyřicet večerů. Českou premiéru na Pražském hradě bude mít však ještě jeden Richard III., tentokrát v nastudování slovenských divadelníků. Tuto hru se slovenským hercem Robertem Rothem v úloze krutého Richarda, vévody z Glostru uvidíme v Nejvyšším purkrabství od 27. do 29. července.

Na Pražském hradě zavládnou v létě dva Richardové III., český a slovenský

Divadlo
SKLENICE VODY.  Filip Tomsa a Chantal Poullainová v inscenaci Divadla Ungelt.
Praha – Vedle Letních shakespearovských slavností, které letos odstartují v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu 26. června premiérou hry Richard III. v hlavní roli s Jiřím Langmajerem, se začínají rozjíždět i ostatní letní pražské přehlídky. Už tuto neděli zahájí provoz Letní scény Divadla Ungelt premiéra nejslavnější hry francouzského dramatika Eugena Scriba Sklenice vody. Na pódiu na Novém Světě na Hradčanech se v inscenaci v režii Petra Novotného objeví jako vévodkyně a královna Zlata Adamovská a Chantal Poullainová, hraběte ztvární Petr Štěpánek, příležitost dostanou i mladí herci Jana Malá a Filip Tomsa.

Divadelní léto: Sklenice vody či Kutloch

Divadlo
Letošní Shakespearovské slavnosti uvádějí Richarda III. v podání Jiřího Langmajera, na snímku spolu s Klárou Issovou
Praha - Drama Richard III. s Jiřím Langmajerem v titulní roli připravuje jako svou hlavní novinku festival Letní shakespearovské slavnosti. Ten letos proběhne od 26. června do 7. září v Praze, Brně, Ostravě, Bratislavě a ve Zvolenu. Poprvé v historii přehlídka zavítá i do Plzně. Předprodej vstupenek na pražská a plzeňská představení začíná ve středu 18. dubna od 10.00 hod v síti Ticketportal. Generálním partnerem festivalu je finanční skupina PPF.

Shakespearovské slavnosti zahajují předprodej. Novinkou je Richard III.

Divadlo
Jan Potměšil
Plzeň – Pořádnou porci Hamleta dostanou Plzeňané zítra a v pondělí. Divadelní spolek Kašpar totiž během těchto dvou dnů sehraje v rámci Smetanovských dnů tři představení inspirovaná slavnou Shakespearovou tragédií.

Kašpar zahraje Hamleta na tři způsoby

Volný čas
Jan Potměšil hraje představení Růže pro Algernon už neuvěřitelných 17 let
Brumov – Bylnice /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Tajuplné prostředí brumovského hradu už v pátek a poté i v sobotu večer vždy od 20 hodin dokreslí atmosféru představení, se kterým na jižní Valašsko zavítá ansámbl pražského divadelního spolku Kašpar. Na Moravu přijedou s inscenací Růže pro Algernon. „Moc se všichni těšíme, protože zážitky při představení na Brumově jsou pro nás vždy nezapomenutelné a krásné. Loni jsme na nádvoří hradu hráli Richarda III., rok předtím Hamleta a teď našim divákům nabídneme Růži pro Algernon,“ říká herec Jan Potměšil.
3 fotografie

Jan Potměšil: Charlie osloví každého, kdo má srdce v těle

Divadlo
Jan Potměšil
Brumov – Bylnice /ROZHOVOR/ – Tajuplné prostředí brumovského hradu už v pátek a poté i v sobotu večer vždy od 20 hodin dokreslí atmosféru představení, se kterým na jižní Valašsko zavítá ansámbl pražského divadelního spolku Kašpar. Na Moravu přijedou s inscenací Růže pro Algernon.

Jan Potměšil: Charlie osloví každého, kdo má srdce

Volný čas
Rumcajs s Cipískem
Východní Čechy - Třetí publikací v edici Jičínsko vydávanou Knihovnou Václava Čtvrtka v Jičíně je kniha Vladimíra Ulehly Václav Fejfar mistr tesařský, starosta města, protektor Řemeslnické besedy, dědeček Václava Čtvrtka.

Nová kniha o Jičíně

Volný čas
Kašperk nabízí v sezoně hodně zajímavých věcí.
Kašperk - Cílem výletníků či turistů, kteří rádi spojí pěší túru s poznáváním naší historie se může o prázdninách stt nádherná dominanta Kašperských hor – Hrad Kašperk.

Na Kašperk také za divadlem

Volný čas
Herec Petr Jeništa.
Brno - (ROZHOVOR) Brněnské HaDivadlo vrací na divadelní scénu politickou satiru. Z pětidílného cyklu, nazvaného Kluzká plocha, uvedlo zatím první dva díly. V obou dominuje herec Petr Jeništa. HaDivadlo však není jedinou brněnskou scénou, kde Petr Jeništa ukazuje své umělecké schopnosti.

Herec Jeništa: Myslím, že Hitler mi seděl

Volný čas