ŠTÍTEK: Robert Mugabe

Bankovka v nominální hodnotě 100 milionů zimbawských dolarů.
Demonstranti v ulicích zimbabwské metropole Harare volají po ukončení politických půtek v zemi a po nové ústavě. Africká země upadá do naprostého chaosu kvůli zásadním rozporům mezi dlouholetým prezidentem Robertem Mugabem a opozicí vedenou Morganem Tswangirajem.
1 fotografie

VIDEO: Zimbawané vyrazili protestovat do ulic

Svět
Morgan Tsvangirai.
Mbabane - Konec vládní krize v Zimbabwe je prozatím v nedohlednu. Nechybělo mnoho a regionální summit svolaný kvůli tomu na pondělí do Svazijska málem vůbec nezačal, protože zimbabwské úřady nevydaly opozičnímu vůdci a designovanému premiérovi Morganu Tsvangiraiovi cestovní pas.

Krizový summit o Zimbabwe začal špatně

Svět
Ilustrační foto
Harare - V Zimbabwe se již nedá ani chodit do školy. Totální rozpad infrastruktury v této zemi, o který se postaral její diktátorský prezident Robert Mugabe, zasáhl nesmírně tvrdě také školství, které ve své době patřilo k těm nejlepším v Africe.

Na školách v Zimbabwe se letos neučí

Svět
Robert Mugabe se drží moci vší silou.
Harare - Ke svému rozuzlení se přiblížila politická krize, do které se chudobou sužované africké Zimbabwe propadlo po červnovém vítězství Roberta Mugabeho ve druhém kole prezidentských vo­leb.

Zimbabwe hledá východisko politické krize

Svět
Dvaapadesát členských zemí Africké unie se bude na svém summitu zabývat mimo jiné i situací v Zimbabwe.
Šarm as-Šajch - Čelní představitelé členských zemí Africké unie zahájili včera v egyptském letovisku Šarm as-Šajch svůj summit, v jehož agendě je i vnitropolitická krize v Zimbabwe.

Africká unie jedná v Egyptě o Zimbabwe

Svět
Morgan Tsvangirai
Harare – Předseda opozičního Hnutí pro demokratickou změnu Morgan Tsvangirai se v sobotu vrátil do vlasti, aby tam zahájil kampaň před druhým kolem prezidentských voleb.

Předák opozice se vrátil do Zimbabwe

Svět